Н У Х Т

Подорож українською Швейцарією

15 квітня 2019

Подорож українською Швейцарією

 Приїхали в місто Житомир.
Носильник п’ятнадцятий номер
Везе на візочку багаж…

 …Вибачте, шановні читачі, згадався читаний у дитинстві вірш Бориса Заходера «Багаж» – у зв’язку з не такою тривалою, як до справжньої Швейцарії, але від того не менш захопливою мандрівкою! Яку, як і завжди, організувала профспілка університету за сприяння ректора Анатолія Українця.

Адже таки справді, рано-вранці вирушивши з вулиці Володимирської на великому автобусі (до речі, другий поверх такого автобуса називається «імперіалом»), ми – велика та дружна компанія «харчовиків» – через пахучі соснові ліси та ледь-ледь повиті зеленою аурою молодої порослі поля десь опівдні досягли міста Житомира, котре здавна вабило своєю назвою: сув’яззю слів «жито», «життя» та «мир».

Хтось із нас тут народився, хтось бував на відпочинку, хтось виступав на конференціях у місцевому університеті імені Івана Франка… А хтось іще у юному віці марив космічними подорожами, і тому для нього Житомир – це теж знакове місце. Бо саме звідсіля розпочався шлях у велику науку відомого конструктора космічних ракет – Сергія Корольова.

Так, наша поїздка відбулася 13 квітня – відразу після Всесвітнього дня авіації та космонавтики. Тому першою зупинкою нашого маршруту став Музей космонавтики, до якого з інтересом навідуються не лише гості, а й місцеві жителі – аби щоразу відчути атмосферу науки та фантастики, посилену містичним світлом та космічною музикою у стилі рок-груп «Крафтверк» і «Зодіак». Прослухати історію перших космонавтів – тварин: сміливих собак Лайки, Білки та Стрілки, галантної киці-француженки Фелісіте (що означає «щастя»), і навіть комарів та мікроорганізмів, які теж прислужилися до наукових експериментів в екстремальних умовах безповітряного простору. Пропустити крізь свій світогляд перипетії космічних одіссей Юрія Гагаріна, Олексія Леонова, Леоніда Каденюка, Ніла Армстронга та багатьох інших, українських і зарубіжних астронавтів. І навіть – подумки – продегустувати космічну їжу в тюбиках і брикетах (харчовики, вони усюди харчовики, хоч які б галузі науки вони представляли!). А насамкінець усіх охопила ідея – порадити студентам нашого університету відвідати цей музей. Аби проникнутися відчуттям гордості за нашу Україну – котра, хоча й утратила, на жаль, статус космічної держави, одначе має й таку яскраву сторінку в своїй новітній історії.

Із космосу благополучно перелетіли… до Будинку-музею С. Корольова. Факти його життєвого та творчого шляху в інтерпретації талановитого екскурсовода поставали не просто звичайними біографічними даними, а складали карту зоряного неба – де сузір’я наукових здобутків Сергія Павловича межували з туманностями негараздів його життя, пов’язаних із репресіями 30-х років та Другою світовою війною, але щоразу спалахували новими та надновими зірками… І навіть нанесена на карту півкуль траєкторія першого польоту космічної ракети, збудованої за проектом Сергія Корольова, на якій полетів у космос Юрій Гагарін, чимось нагадувала китайський символ Їнь-Ян – як одвічний знак боротьби та єдності протилежностей.

Після музею С. Корольова багато суто «земних» цікавинок пощастило нам побачити й почути того дня. Виявилося, що Житомир – місто не лише космічне, а ще й (у риму!) музичне. По сусідству з Корольовими мешкав відомий український композитор Віктор Косенко – його ім’я нині носить музична школа неподалік від нашого університету. Як і Житомирське  музичне училище, розташоване у красивому будинку – майже палаці. Житомирянином був і знаний піаніст-віртуоз Святослав Ріхтер, чиє ім’я сприймається як бренд фортепіанного мистецтва і на честь якого названо місцеву філармонію. А останню, виявляється, проектував той самий архітектор, який брав участь у будівництві Національної опери України.

…А ще Житомирщина – місце не лише музичне, а й археологічне. Цікаво прозвучала історія місцевого екскурсовода Ірини про те, як, реставруючи розташований у храмі (як тоді часто бувало) краєзнавчий музей, аби знову надати йому сакрального значення, у підвальному приміщенні «забули» скелет мамонта – просто тому, що не було фахівця, котрий міг би цю громадину розібрати й скласти заново. Так і досі він там «живе», цей гість із доісторичних часів, – добре хоч їсти не просить…

…А ще Житомирщина – місце кіногенічне. От ви думали, що в новісінькому телесеріалі «Кріпосна» (канал СТБ) Ніжинський театр, у якому «закрутилася» любовна історія головного героя, знімали в Ніжині? Де там! Його роль «зіграла» Житомирська філармонія. А закуте у прямовисні скелі озеро, котре органічно вписується і в комедійні, і в історичні, і в детективні сценарії? Хіба Женевське або Селігер? Ні, це – Коростишівський каньйон. Звісно, не такий вигадливо-величний, як в Америці, і навіть не такий стрімкий, як на ріці Смотрич на Хмельниччині. Але все одно романтичний – особливо надвечір весняного дня. Коли на повен голос співають птахи – вівсянки, синиці, лазорівки, ластівки, а подеколи навіть соловей озивається… Хоча то ще не соловей, їх після Великодня можна буде почути; то – шпак. Найкращий звуконаслідувач нашої фауни.  

А ще Житомирщина… місце просто рідне для всіх нас. Для тих, хто любить свою Україну й бажає пізнати її історію, культуру та природу. Тому й «життя у мирі», явлене у її назві, стало не лише мрією, а й цілком здійсненною реальністю.  

 Наталія Науменко
професор кафедри іноземних мов професійного спрямування 

 

 

 

Опублікований: 15-04-2019
Читайте також:
Захисти дипломних робіт на цикловій комісії інформаційних технологій

В останні дні червня відповідно до навчальних планів відбулися захисти дипломних робіт студентів спеціальностей 121 «Інженерія програмного забезпечення» та 123 «Комп’ютерна інженерія» у Волинському фаховому коледжі нашого університету. В умовах карантину захисти проходили в дистанційному режимі з використанням платформи Google Meet. Студенти предс...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Захисти дипломних робіт на цикловій комісії інформаційних технологій 06 липня 2020

На студентів Полтавського коледжу харчових технологій НУХТ чекає капітально відремонтований гуртожиток

У Полтавському коледжі харчових технологій НУХТ постійно піклуються про комфортне, безпечне проживання студентів у гуртожитку та покращення їхніх житлово-побутових умов. Так, у студентському гуртожитку вже довгий час тривають планові ремонтні роботи.  15 серпня 2018 року завершився ремонт 8-го поверху гуртожитку. На студентів чекають затишні кімна...

ЧИТАТИ ДАЛІ

На студентів Полтавського коледжу харчових технологій НУХТ чекає капітально відремонтований гуртожиток 20 серпня 2018

Державні іспити на кафедрі технології харчування та ресторанного бізнесу

На кафедрі технології харчування та ресторанного бізнесу відбулися Комплексні державні іспити студентів заочної форми навчання на здобуття ступеня «бакалавр» із напрямів підготовки «Харчові технології та інженерія» і «Готельно-ресторанна справа», зокрема і зі скороченим терміном навчання. Завідувач кафедри Оксана Арпуль, яка очолила роботу Екзамен...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Державні іспити на кафедрі технології харчування та ресторанного бізнесу 17 лютого 2017

Відбулося чергове засідання кіноклубу Movie Club

Кафедра іноземних мов професійного спрямування провела чергове засідання кіноклубу Movie Club для студентів факультету готельно-ресторанного та туристичного бізнесу. Викладачі кафедри Людмила Юрчук, Лариса Яненко, Анна Харченко підготували перегляд навчально-пізнавального фільму з теми «Travelling round the city and giving directions». Були присут...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Відбулося чергове засідання кіноклубу Movie Club 16 грудня 2019