Шлях до омріяної професії, до улюбленої справи свого життя ніколи не буває простим, а часом видається і досить тернистим..
Ще на етапі вступних випробувань до магістратури здобувачка освіти кафедри біотехнології і мікробіології Софія Цапко розуміла, що свій магістерський проєкт хотіла б присвятити дослідженню особливих властивостей грибів.
При фінальному виборі тематики майбутньої магістерської роботи на допомогу прийшла наукова керівниця, доцентка кафедри Вікторія Красінько, яка спрямувала думки і побажання магістрантки у необхідне русло, і зрештою був обраний цікавий напрямок досліджень – вивчення біотехнологічного потенціалу дріжджових кілер-токсинів.
Для повного розкриття обраної тематики, у магістерському проєкті студентка хоче детально висвітлити питання біорізноманіття дріжджів із кілерними властивостями, описати природу токсичності дріжджових кілер-токсинів, а також, що найважливіше, окреслити способи оптимізації процесів культивування кілерних дріжджів, аби отримати високоактивний і стабільний продукт.
Ще однією неочевидною, але суттєвою перевагою обраної тематики є те, що наразі українські вчені не займаються вивченням кілерних властивостей дріжджів. Тому така новизна цієї тематики на теренах України надихнула Софію з науковою керівницею розпочати власні дослідження кілерної активності дріжджів, які вони ізолювали з різної природної сировини.
Тож, магістрантка уже ступила на цю «terra incognito», і сподівається, що спільними зусиллями їм вдасться досягнути гарних результатів у непростій, але такій цікавій і захоплюючій справі. Тепер залишається йти тільки вперед, до омріяного диплому магістра! Побажаймо дослідниці успіху!