11 червня 2020 року у вже звичному для багатьох online-режимі розпочалися захисти кваліфікаційних робіт здобувачів спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» на отримання освітнього ступеня «бакалавр».
У перший день довгоочікуване «Вітаємо! Ви – БАКАЛАВР!» почули 13 щасливчиків. Традиційно засідання Екзаменаційної комісії почалося з напутнього слова декана факультету біотехнології та екологічного контролю, доцента Наталії Грегірчак і завідувачки кафедри, професорки Тетяни Пирог. Після цього комісія у складі Тетяни Пирог (голова ЕК), доцентів Вікторії Красінько, Юрія Карлаша, Оксани Скроцької і асистента Тетяни Сулейко (секретар) приступила до прослуховування доповідей та оцінювання кваліфікаційних робіт здобувачів.
Враховуючи особливості проведення цьогорічних захистів, приємно відзначити, що вже на першу ж Zoom-конференцію завітала чимала група підтримки, що стало додатковим поштовхом для «перших ластівок-доповідачів» до блискавичного представлення своїх кваліфікаційних робіт. Як правило на перший день захистів приходяться виступи кращих із кращих, і цей рік не став виключенням.
Розпочала захисти Світлана Бондарук (переможець І туру Всеукраїнської студентської олімпіади з біотехнології 2019 та 2020 років та переможець І туру Всеукраїнської студентської олімпіади з екологічної біотехнології та біоенергетики 2020 року), яка представила комісії результати наукової роботи «Одержання міцеліальної маси Agaricus bisporus для використання у промисловому вирощуванні грибів», що була виконана на базі партнера кафедри – Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України,.
Слід зазначити, що в перший день були представлені наукові кваліфікаційні роботи здобувачів, які є учасниками студентського наукового гуртка «BIOTECH», що функціонує на базі кафедри біотехнології і мікробіології. Зокрема, Анна Зварич презентувала роботу «Культивування Acinetobacter calcoaceticus ІМВ В-7241 для одержання поверхнево-активних речовин із метою післяврожайного оброблення овочів», а Ганна Ярова – «Біосинтез поверхнево-активних речовин Rhodococcus erythropolis ІМВ Ас-5017 для контролю чисельності фітопатогенних бактерій». Ще одна наукова робота, автором якої є Аліна Кернер, «Культивування Crinipellis schevczenkovi для одержання біологічно активних метаболітів» також є результатом плідної праці кафедри та відділу мікології Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України.
Неперевершеним став захист «зірки» групи БТ-4-3 Софії Цапко, яка за два роки навчання на скороченій формі встигла на «відмінно» опанувати знання, необхідні справжньому бакалавру з біотехнології та біоінженерії. І захист кваліфікаційної роботи «Культивування Streptomyces natalensis для одержання Натаміцину» став цьому черговим підтвердженням.
Відмінниці і відмінники – Валерія Бондарчук, Юлія Лазюка (переможець ІІ туру Всеукраїнської студентської олімпіади з біотехнології 2019 р.) та Вячеслав Черепанський – один за одним представляли свої кваліфікаційні роботи, що були присвячені біосинтезу ферментів, гіберелінів і пробіотиків.
Усі 13 доповідачів отримали довгоочікувані позитивні оцінки. Члени комісії привітали новоспечених бакалаврів, які пообіцяли продовжувати долати наукові вершини, навчаючись у магістратурі.