Н У Х Т

Новітнє фармацевтичне обладнання як один із факторів забезпечення високої якості та безпечності готової продукції

14 травня 2021

Новітнє фармацевтичне обладнання як один із факторів забезпечення високої якості та безпечності готової продукції

У рамках вивчення дисципліни «Сучасні фармацевтичні технології» магістранти кафедри біотехнології і мікробіології поглибили знання за темою «Використання новітнього обладнання для фармацевтичної біотехнології на прикладі процесу виробництва гормонів».

Лекторкою виступила випускниця кафедри, а нині фахівчиня компанії «GEA WS Ukraine» Олена Новікова. Викладачі кафедри також із задоволенням долучилися до заходу.

Компанія «GEA» – один із найбільших постачальників технологій харчового перероблення та суміжних галузей, серед яких почесне місце займає фармацевтична. Глобальна група безпосередньо спеціалізується на машинах, заводах, а також технології оброблення та комплектації промислових установок. «GEA» пропонує стійкі рішення для складних виробничих процесів на різних ринках кінцевих споживачів і комплексний асортимент послуг.

Спікерка зазначила, що всі ми щодня так чи інакше маємо справу з «GEA»: приблизно чверть молока усього світу переробляється на обладнанні «GEA», кожний літр донорської людської крові оброблений на обладнанні «GEA» тощо.

Лекторка розповіла про особливості новітнього фармацевтичного обладнання на прикладі виробництва всім відомого інсуліну. Пані Олена стверджує, що найважливішими є  три складових елементи обладнання – це сепаратор, гомогенізатор і фармацевтичний реактор, який і є серцем процесу.

Звичайно, всі тонкощі, особливості отримання, виділення і очищення інсуліну зашифровані комерційною таємницею підприємства, проте дещо цікаве про обладнання учасникам зустрічі все ж вдалося дізнатися.

Цікавинкою розповіді була інформація, щодо запатентованого дизайну сепаратора без зазорів на основі лазерного зварювання, перевагою якого є ідеальне очищення обладнання за рахунок високоякісного лазерного зварювання для розділювачів тарілок. А як відомо: забезпечення чистоти обладнання – найважливіший і водночас найскладніший процес на шляху до отримання чистого та якісного готового продукту.

Вновинку було почути про інтегрований прямий привід, який дає змогу встановити машини в чистих обладнаннях, і при цьому він ефективно працює не завдаючи шкоди персоналу і не спричиняючи трансконтамінацію.

Напевно всі знали, що гомогенізатори використовують саме для утворення стабільних емульсій, але водночас вони ще й використовуються, як найсучасніший і найкращий спосіб руйнування клітин. А найкреативніше те, що кожний гомогенізатор має свою назву: поні, панда, пантера, тому обладнання – це не просто сірі будні!

Здобувачі освіти й викладачі висловлюють щиру подяку Олені Новіковій за таку чудову можливість заглибитись у тему новітніх технологій в галузі біотехнологій та бажають їй успіхів у її професійній діяльності. Також магістранти дякують лектору дисципліни Юрію Карлашу за організацію тренінгу, який був не лише пізнавальним, а й подарував позитивні емоції всім присутнім. 

Опублікований: 14-05-2021
Читайте також:
В університеті відбулася зустріч випускників

26 травня за давньою традицією в останню суботу місяця університет зустрічав гостей – своїх випускників, які злетілися до Альма матер звідусіль. Зазвичай вони домовляються про зустріч на ювілей свого випуску – кожні п’ять років, але завжди багато і тих, хто зустрічається на загальному місці збору – площі перед головним корпусом – щороку. Вони навча...

ЧИТАТИ ДАЛІ

В університеті відбулася зустріч випускників 26 травня 2018

НУХТ – сьомий серед столичних вишів за цитуванням у Google Scholar

За даними чергового випуску Webometrics 2023 року наш університет став 7-м серед закладів вищої освіти Києва, 25-м в Україні і 2297-м у світі у рейтингу Transparent Ranking: Top Universities by Citations in Top Google Scholar Profiles за критерієм кількості цитувань інституційних профілів у Google Scholar із показником 38622 цитування (для порівнян...

ЧИТАТИ ДАЛІ

НУХТ – сьомий серед столичних вишів за цитуванням у Google Scholar 16 серпня 2023

Молекулярна біотехнологія – практика від професіоналів

Практика є обов’язковою складовою частиною процесу підготовки фахівців у вищих навчальних закладах. Для студентів – це можливість не лише показати своє вміння, але і гарний шанс влаштуватись на роботу. З огляду на це, більшість студентів-бакалаврів і магістрів прагнуть потрапити на виробництво. Однак, ще 3 роки тому Наталія Жалій, нині – магістрант...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Молекулярна біотехнологія – практика від професіоналів 10 жовтня 2018

Почали роботу курси з підготовки до фахового вступного випробування для випускників фахових коледжів НУХТ

20 березня почали роботу курси з підготовки до фахового вступного випробування для випускників фахових коледжів Національного університету харчових технологій. Навчальні матеріали для них підготували викладачі випускових кафедр за програмою фахового вступного випробування зі спеціальності «Харчові технології».  Вони ж виступають лекторами курсів. ...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Почали роботу курси з підготовки до фахового вступного випробування для випускників фахових коледжів НУХТ 22 березня 2021