У рамках вивчення дисципліни «Сучасні фармацевтичні технології» магістранти кафедри біотехнології і мікробіології поглибили знання за темою «Використання новітнього обладнання для фармацевтичної біотехнології на прикладі процесу виробництва гормонів».
Лекторкою виступила випускниця кафедри, а нині фахівчиня компанії «GEA WS Ukraine» Олена Новікова. Викладачі кафедри також із задоволенням долучилися до заходу.
Компанія «GEA» – один із найбільших постачальників технологій харчового перероблення та суміжних галузей, серед яких почесне місце займає фармацевтична. Глобальна група безпосередньо спеціалізується на машинах, заводах, а також технології оброблення та комплектації промислових установок. «GEA» пропонує стійкі рішення для складних виробничих процесів на різних ринках кінцевих споживачів і комплексний асортимент послуг.
Спікерка зазначила, що всі ми щодня так чи інакше маємо справу з «GEA»: приблизно чверть молока усього світу переробляється на обладнанні «GEA», кожний літр донорської людської крові оброблений на обладнанні «GEA» тощо.
Лекторка розповіла про особливості новітнього фармацевтичного обладнання на прикладі виробництва всім відомого інсуліну. Пані Олена стверджує, що найважливішими є три складових елементи обладнання – це сепаратор, гомогенізатор і фармацевтичний реактор, який і є серцем процесу.
Звичайно, всі тонкощі, особливості отримання, виділення і очищення інсуліну зашифровані комерційною таємницею підприємства, проте дещо цікаве про обладнання учасникам зустрічі все ж вдалося дізнатися.
Цікавинкою розповіді була інформація, щодо запатентованого дизайну сепаратора без зазорів на основі лазерного зварювання, перевагою якого є ідеальне очищення обладнання за рахунок високоякісного лазерного зварювання для розділювачів тарілок. А як відомо: забезпечення чистоти обладнання – найважливіший і водночас найскладніший процес на шляху до отримання чистого та якісного готового продукту.
Вновинку було почути про інтегрований прямий привід, який дає змогу встановити машини в чистих обладнаннях, і при цьому він ефективно працює не завдаючи шкоди персоналу і не спричиняючи трансконтамінацію.
Напевно всі знали, що гомогенізатори використовують саме для утворення стабільних емульсій, але водночас вони ще й використовуються, як найсучасніший і найкращий спосіб руйнування клітин. А найкреативніше те, що кожний гомогенізатор має свою назву: поні, панда, пантера, тому обладнання – це не просто сірі будні!
Здобувачі освіти й викладачі висловлюють щиру подяку Олені Новіковій за таку чудову можливість заглибитись у тему новітніх технологій в галузі біотехнологій та бажають їй успіхів у її професійній діяльності. Також магістранти дякують лектору дисципліни Юрію Карлашу за організацію тренінгу, який був не лише пізнавальним, а й подарував позитивні емоції всім присутнім.