Н У Х Т

Новації вступу-2020

24 січня 2020

Новації вступу-2020

2020 року поріг для вступу на бюджет становитиме щонайменше 125 балів, але водночас вступники зможуть подати 5 заяв на будь-які спеціальності.

Ці та інші новації передбачені Умовами прийому до закладів вищої освіти в 2020 році – відповідний наказ МОН зареєстрований у Міністерстві юстиції та набув чинності наприкінці грудня 2019 року.

У цьому році на бакалавра вперше прийматимуть сертифікати ЗНО 4-х років: 2017-го (крім іноземних мов), 2018-го, 2019-го та 2020-го з усіх предметів. Вступник зможе подати сертифікати в будь-якій комбінації (можна подати в одному пакеті один сертифікат 2017 року, один 2018-го та 2019 років, або ж усі одного року).

Реєстрація електронних кабінетів і завантаження до них документів починатиметься 1 липня, а прийом заяв і документів – 13 липня. Закінчується подання заяв о 18:00 22 липня – для тих, хто вступає лише за сертифікатами ЗНО, та о 18:00 16 липня – для осіб, які вступають на основі співбесіди, вступних іспитів або творчих конкурсів.

Розширені можливості для вступників із особливими освітніми потребами. ЗВО повинні будуть забезпечити таким вступникам умови для проходження іспитів.

2019 року вперше відбувся єдиний широкий конкурс, коли бюджетне місце в закладах МОН і МОЗ на медичні спеціальності йшло за вступником із найкращими балами. Цього року широкий конкурс також планується провести з Державною фіскальною службою та Міністерством культури, молоді та спорту.

Для вступу на низку спеціальностей встановлені порогові бали. Як і торік, 150 балів ЗНО з другого та третього конкурсних предметів треба мати для вступу на спеціальності «Стоматологія», «Медицина», «Педіатрія». Трохи підвищився конкурсний бал на спеціальності «Право», «Публічне управління та адміністрування», «Міжнародні відносини». Зі 130 балів він виріс до 140.

Минулого року творчі заліки та творчі конкурси обов’язково відбувалися перед подачею документів у виші. Так вдалось уникнути будь-якої можливості маніпулювати результатами творчих конкурсів, підганяючи їх під результати ЗНО. Тому ця практика продовжиться і у 2020 році. Разом із тим, будуть перенесені і вступні іспити для певних категорій вступників (учасники АТО, вступники із захворюваннями, які є перешкодою для складання ЗНО тощо) до початку подання заяв.

Вступникам у бакалаврат на основі освітнього ступеня «молодший спеціаліст» потрібно буде обов'язково подавати сертифікат ЗНО з української мови та літератури. Крім того, для навчання за спеціальністю «Економіка» та спеціальностями галузей знань «Управління та адміністрування» та «Публічне управління та адміністрування» додатково потрібно буде подавати сертифікат ЗНО з математики (математики або історії України для вступу на контракт).

Уперше буде держзамовлення на підготовку молодших бакалаврів, як на ступінь вищої освіти. Важливо, що для цих вступників не діятиме поріг 125 конкурсних балів для участі у конкурсі на бюджет.

2020 року також планується розширити перелік спеціальностей, на які потрібно буде складати єдиний вступний іспит (ЄВІ) з іноземної мови за технологією ЗНО у магістратуру. Так, у 2018 році таких спеціальностей було 18, у 2019 – 32, у 2020 році складання ЄВІ передбачено для більш як 80 спеціальностей.

Реєстрація на ЄВІ та ЄФВВ триватиме з 6 травня до 18:00 3 червня. Єдиний іспит відбудеться 1 липня, а єдине фахове вступне випробування – 2 липня. Прийом заяв і документів для таких вступників почнеться 5 липня і триватиме до 22 липня. Для всіх інших вступників у магістратуру терміни подачі документів, складання іспитів та інших вступних процедур визначаються правилами прийому вишів.

Важливою новацію є те, що подання електронних заяв тепер буде доступним не тільки для вступників на базі 11-ти класів, але й для вступників у магістратуру після бакалаврату. Окрім того, можливість подачі документів через е-кабінети буде у вступників, які мають право на пільги.

Опублікований: 24-01-2020
Читайте також:
Викладачі продовжують знайомство з крафтовими виробництвами Київщини

29 липня доцентка кафедри технології м’яса і м’ясних продуктів, гарантка міждисциплінарної освітньо-наукової програми «Промислові та крафтові технології для HоRеCа в туризмі» Оксана Топчій відвідала медоварню «Медовий Спас», ТМ «Сікера» у Броварах. Поїздка на унікальне підприємство, де виробляються плодово-ягідні вина з додаванням меду, дала можли...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Викладачі продовжують знайомство з крафтовими виробництвами Київщини 02 серпня 2023

В Інституті післядипломної освіти НУХТ стартував курс «Внутрішній аудитор системи харчової безпеки HACCP»

В Інституті післядипломної освіти НУХТ розпочався курс «Внутрішній аудитор системи харчової безпеки HACCP». Учасників семінару привітала заступниця директора з науково-педагогічної роботи Оксана В’ялець. У програмі навчання: модулі «Основи безпеки харчової продукції», «Етапи впровадження і принципи системи HACCP», «Практичні аспекти впровадження ...

ЧИТАТИ ДАЛІ

В Інституті післядипломної освіти НУХТ стартував курс «Внутрішній аудитор системи харчової безпеки HACCP» 13 липня 2021

З Днем Державного прапора України!

Шановні викладачі, співробітники, студенти! Сердечно вітаю вас з Днем Державного прапора України! Це свято нагадує нам про єднання, згуртованість і подвиги нашого народу, здійснені в ім'я Вітчизни, а синьо-жовтий стяг є символом нашої свободи і незалежності, уособлює історичну спадкоємність, могутність і велич нашої країни. Віддаючи данину поваг...

ЧИТАТИ ДАЛІ

З Днем Державного прапора України! 23 серпня 2021

Біотехнолог – творець майбутнього!

На кафедрі біотехнології і мікробіології відбулася друга онлайн-лекція для здобувачів-другокурсників від вчителя біології Львівського фізико-математичного ліцею при Львівському національному університеті ім. Івана Франка Андрія Савчука. Біотехнологія – поняття широке. Зараз вона застосовується майже в усіх сферах людського життя – у сільському гос...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Біотехнолог – творець майбутнього! 22 листопада 2021