Н У Х Т

Найвизначніший день студентів-магістрантів ІІ року навчання спеціальності «Біотехнології та біоінженерія»

18 лютого 2020

Найвизначніший день студентів-магістрантів ІІ року навчання спеціальності «Біотехнології та біоінженерія»

17 лютого 2020 року стало найвизначнішим днем для студентів-магістрантів ІІ року навчання спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» – розпочалися захисти випускових кваліфікаційних дипломних робіт. Ще півтора роки тому вони, випускники-бакалаври, нервово писали фахове вступне випробування для продовження навчання в магістратурі, а сьогодні – гордо представляють свої досягнення в науковій сфері.

Розпочалося засідання зі вступного слова голови Екзаменаційної комісії, к.б.н., с.н.с. відділу мікології Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України Маргарити Ломберг, яка привітала магістрантів із визначною подією, а також побажала творчого натхнення та вміння вдало представити свої дипломні роботи. До речі, науковиця – випускниця нашої кафедри біотехнології і мікробіології 1996 року.

З привітальним словом до здобувачів звернулася деканка факультету біотехнології та екологічного контролю Наталія Грегірчак. Вона побажала не хвилюватись, проявити усі свої професійні якості та успішно захистити магістерські роботи.

Слід зазначити, що заслухати захисти магістерських робіт прийшли не тільки члени Екзаменаційної комісії (д.т.н., проф. кафедри Віктор Стабніков, к.б.н., доц. кафедри Оксана Скроцька та асистент кафедри Тетяна Сулейко), а й деканка факультету Наталія Грегірчак, а також викладачі та викладачки кафедри біотехнології і мікробіології – Вікторія Красінько, Юрій Карлаш, Ольга Слободян, Лілія Ключка, Віктор Удимович.

Честь відкривати захисти випала представнику когорти найкращих випускників 2020 року Ігорю Ключці, який виконав і представив магістерську роботу «Синергізм антиадгезивної дії поверхнево-активних речовин Nocardia vaсcinii ІМВ В-7405 та ефірних олій» (керівник – д.б.н., професор Тетяна Пирог). Комісія була вражена не тільки науковими результатами, підґрунтям для отримання яких була як довга робота з літературними джерелами, так і опанування нових методик проведення експериментів, а й тим, як вони були представлені: чітко, логічно, зрозуміло, з науковим запалом в очах і гордістю за проведену роботу.

Слід відзначити роботу Наталії Петренко – найдипломованішої випускниці 2020 року. Саме її перемоги у наукових і творчих конкурсах найбільше поповнили «скарбнички» кафедри і факультету. Доповідь за результатами магістерської роботи «Антимікробна та антиадгезивна активність поверхнево-активних речовин Rhodococcus erythropolis ІМВ Ас-5017, синтезованих на гідрофобних та гідрофільних субстратах», виконаної під керівництвом д.б.н., професорки Тетяни Пирог, була представлена англійською мовою. А після доповіді розпочалася жвава дискусія між магістранткою та членами комісії, які задали велику кількість різнопланових запитань. На всі запитання Наталею були надані ґрунтовні відповіді.

Усі доповіді зацікавили аудиторію. Запитання задавали не тільки члени комісії, а й всі присутні. Засідання Екзаменаційної комісії затяглося понад встановлений строк, але зупинятися не хотіли ні доповідачі, ні викладачі.

Друга зміна захистів розпочалася з доповіді кращої старости 2016-2020 років Оксани Боднар, яка виконала магістерську роботу «Модифікація інтерферонів І та ІІ типу іонами церію з метою підвищення його біологічних властивостей» під керівництвом к.б.н., доцента Оксани Скроцької та с.н.с., к.б.н. Надії Жолобак на базі відділу проблем інтерферону та імуномодуляторів Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України.

Естафету прийняла ще одна гордість кафедри – Анна Бондаренко, яка представила комісії результати своєї роботи «Роль сульфатвідновлювальних бактерій в біодеструкції полімерних і гумотехнічних матеріалів», виконаної під керівництвом к.б.н., доцента Людмили Буценко та за консультативної допомоги к.б.н. Дарини Абдуліної на базі відділу загальної та ґрунтової мікробіології Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України.

Слід зазначити, що з 12 магістрантів, які захищали свої роботи в цей день, 9 вже зараз працюють за фахом на потужних гігантах фармацевтичної та біотехнологічної промисловості – АТ «Фармак», ПАТ НВЦ «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод», АТ «Київмедпрепарат» корпорації «Артеріум», а також ТОВ «УНІ-СЕРТ», ТОВ «Ремос», ТОВ «Унітехнології ЮЕЙ» та інших.

У цілому в перший день засідань комісія заслухала захисти 12 магістерських робіт. Оцінку «відмінно» отримали 10 магістрантів, оцінку «добре» - 2. Щасливими володарями рекомендації на отримання диплому з відзнакою стали 8 здобувачів – Ігор Ключка, Наталія Петренко, Анастасія Косів, Анна Мартинюк, Оксана Боднар, Анна Бондаренко, Іван Янчук та Вероніка Калабська.

Приємно розпочинати тиждень із гарних новин, а ще приємніше розпочинати нове доросле життя з успішного захисту магістерського диплому! Зичимо магістрам невпинного руху вперед! Нехай у всіх починаннях вас супроводжують розуміння і підтримка з боку колег та однодумців, а професійна діяльність буде сповнена задоволення і творчих перемог!

 

Опублікований: 18-02-2020
Читайте також:
Актуальне про охорону праці

Одним із важливих завдань охорони праці є створення комфортних умов праці та запобігання виникненню нещасних випадків на виробництві і профзахворювань, проведення профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, викликаних умовами праці, попередження виникнення випадків загрози здоров'ю і життю працівникі...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Актуальне про охорону праці 23 січня 2018

Захисти виробничої практики на кафедрі технології ресторанної і аюрведичної продукції

На кафедрі технології ресторанної і аюрведичної продукції факультету готельно-ресторанного та туристичного бізнесу імені проф. В.Ф. Доценка відбулися захисти звітів з виробничої практики здобувачами освітнього ступеня «Бакалавр» за спеціальністю 181 «Харчові технології» освітньо-професійної програми «Технології харчування» ІV курсу (групи ХЧ-4-1; Х...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Захисти виробничої практики на кафедрі технології ресторанної і аюрведичної продукції 14 жовтня 2022

До університету завітала делегація Республіки В'єтнам

10 вересня до нашого університету завітала делегація Соціалістичної Республіки В'єтнам у складі пана Май Ха, пана Дінь Ван Ньа, пані Нгуєн Тхі Хоай Чам, пана Лє Мань Луана. Вони мають значні досягнення у різних галузях – серед них і представники науки, й владних структур, і бізнесу, але всіх їх об’єднує те, що свого часу вони навчалися у закладах в...

ЧИТАТИ ДАЛІ

До університету завітала делегація Республіки В'єтнам 10 вересня 2019

Лекторій від представників мережі готелів Hilton

Здобувачі освітнього ступеня «бакалавр» освітньої програми «Готельно-ресторанна справа» відвідали онлайн-лекторій «Стан та перспективи розвитку готельної мережі Hilton  в умовах сьогодення» від спікерки-директорки управління по роботі з персоналом ТОВ «Міжнародний-діловий центр «Готель Hilton Kyiv» Антоніни Форостяної.  Під час заходу було презент...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Лекторій від представників мережі готелів Hilton 29 жовтня 2024