Н У Х Т

Продовжується серія відкритих лекцій від викладачів кафедри харчової хімії

02 грудня 2021

Продовжується серія відкритих лекцій від викладачів кафедри харчової хімії

Добігає кінця перший семестр навчального року. Це завжди «гаряча пора» не тільки для здобувачів освіти, але й для викладачів. Потрібно відпрацювати всі лабораторні, зробити самостійні роботи, написати всі звіти, і врешті-решт підготуватися до екзаменів і заліків. Ось чому наприкінці семестру кожне лекційне заняття набуває ще більшої важливості.

На початку місяця на кафедрі харчової хімії відбулися дві відкриті лекції – 1 грудня для здобувачів освіти групи ХТ-4-4 з дисципліни «Токсикологічна хімія», яку прочитав доцент Олександр Макаренко, та 2 грудня для здобувачів освіти групи ХЧ-2-1-3 з дисципліни «Основи біохімії» професора Анатолія Салюка.

Тема лекції Олександра Макаренка – «Токсикологія етилового спирту». Лектор розпочав свою доповідь із історії виникнення назв, питання культури споживання алкогольних напоїв. Далі викладач навів статистичні дані щодо вживання алкоголю в світі, розглянув методи виробництва етанолу з різної сировини, ступені та стандарти його очищення, технічні умови виробництва спирту. Олександр Макаренко постійно підтримував конструктивний діалог зі слухачами, нагадав деякі дані з інших хімічних дисциплін. Наприкінці заняття лектор ілюстративно продемонстрував небезпеку і наслідки надмірного вживання спиртовмісних продуктів, що надзвичайно вразило слухачів і викликало ряд запитань.

Лекційне заняття «Загальні закономірності обміну речовин в живих організмах», яке прочитав професор Анатолій Салюк, розпочалося з розгляду визначень понять про обмін речовин, метаболічні явища. Лектор зауважив на процесах перебігу ферментативних реакцій утворення біополімерів, особливостях енергетичного обміну біологічних систем. Були розглянуті основні закони термодинаміки, що регулюють процеси біоенергетики, взаємозв’язки між катаболічними і анаболічними шляхами, стадії катаболізму біологічних молекул, ендергонічні та екзергонічні процеси. Незважаючи на доволі складний матеріал, темп викладання дозволяв здобувачам ретельно вести конспект.

Обидва лектори продемонстрували надзвичайну педагогічну майстерність. Заняття були вкрай насиченими, добре структуровані та інформативні. Колеги високо відзначили проведені лекції і побажали викладачам подальших професійних звершень. 

Опублікований: 02-12-2021
Читайте також:
Науковий семінар викладачки кафедри обліку і аудиту

26 травня 2023 року відбулося міжкафедральне засідання Навчально-наукового інституту економіки і управління, на якому розглядали дисертаційну роботу «Формування кластерів за участю підприємств молочної промисловості» старшої викладачки кафедри обліку і аудиту Світлани Ніколаєнко. Дослідження, виконане під науковим керівництвом  професора Леоніда Че...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Науковий семінар викладачки кафедри обліку і аудиту 31 травня 2023

Про особливості роботи менеджерів на підприємствах харчової промисловості дізналися магістранти від випускника НУХТ

Магістранти 1-го та 2-го років навчання кафедри економіки праці та менеджменту освітньої програми «Менеджмент організацій і адміністрування» в рамках вивчення дисциплін «Методи стратегічного дослідження та моделювання в організації» і «Стратегічне управління конкурентними перевагами» зустрілися з менеджером зі збуту ТОВ «Стабітек», випускником кафе...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Про особливості роботи менеджерів на підприємствах харчової промисловості дізналися магістранти від випускника НУХТ 21 вересня 2020

Наші дослідники аналізують імплементацію екологічного законодавства Європейського Союзу

Науковці кафедри екологічної безпеки та охорони праці у співпраці з колегами з Університету Масарика (Чеська Республіка) за підтримки проєктів ЄС програми Еразмус+  аналізують імплементацію екологічного законодавства ЄС у законодавче поле України. У серії видань бази Scopus вийшла їх чергова стаття «Стан виконання Угоди про асоціацію між Україною ...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Наші дослідники аналізують імплементацію екологічного законодавства Європейського Союзу 22 серпня 2022

Відбулося чергове засідання кіноклубу Movie Club

Кафедра іноземних мов професійного спрямування провела чергове засідання кіноклубу Movie Club для студентів факультету готельно-ресторанного та туристичного бізнесу. Викладачі кафедри Людмила Юрчук, Лариса Яненко, Анна Харченко підготували перегляд навчально-пізнавального фільму з теми «Travelling round the city and giving directions». Були присут...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Відбулося чергове засідання кіноклубу Movie Club 16 грудня 2019