Тільки почався навчальний рік в аспірантурі, а майбутні доктори філософії вже долучилися до найцікавішої гостьової лекції «Культура клітин, як інструмент для наукових досліджень та практичного використання», організованої для здобувачів факультету біотехнології та екологічного контролю в рамках програми Еразмус+. Лектор – к.б.н., провідний науковий співробітник Центру біомедичних досліджень Медичного інституту Сумського державного університету Сергій Кириленко, який має багаторічний досвід роботи в університетах світу (Університет Куопіо, Фінляндія, Університет Масарика, Чеська Республіка, Університет Сан-Паулу, Бразилія), тому подана ним інформація була структурованою, цікавою та легкою для засвоєння.
Чому взагалі майбутні доктори філософії з біотехнології були присутні на цій лекції? Відповідь досить проста та зрозуміла – немає межі досконалості. Такого принципу дотримуються всі майбутні спеціалісти кафедри, адже вчитися в аспірантурі на кафедрі біотехнології і мікробіології означає: ефективно розподіляти свій час, мати ґрунтовні, фундаментальні та прикладні знання з різноманітних дисциплін, за кожної можливості розширювати світогляд та «тримати руку на пульсі» актуальних розробок і проблем сьогоденності не тільки в сфері біотехнології, екології та медицини, а і в багатьох інших. Тим цікавішою була лекція доповідача, який докладно розповів про основні правила, структуру роботи в лабораторії та хитрощі, якими користується задля забезпечення максимальної ефективності проведення досліджень. Основну інформацію щодо лабораторного обладнання та правил роботи студенти-біотехнологи вже отримали, вивчаючи різноманітні навчальні дисципліни на кафедрі, тому лектор приділив більшу увагу саме об’єктам своїх досліджень – культурам клітин: «хто» це такі, як їх отримують та для яких цілей їх застосовують у XXI столітті. Лектор зміг детально та простими словами донести достатньо складну тему, чим дуже зацікавив усіх студентів. Адже нічого не захоплює більше, ніж розуміння того, що шлях, котрим слідуєш, навчаючись біотехнології в університеті, дозволить стати цінним, значущим спеціалістом, на плечах якого буде розв'язання багатьох актуальних на сьогоднішній день завдань.
Цікава лекція, прочитана авторитетним у науці доповідачем, дала змогу не тільки студентам, а й аспірантам долучитися до новітніх та інноваційних наукових досліджень, а також ще раз упевнитися у твердженні, що за біотехнологами – майбутнє.