27 березня на кафедрі економіки праці та менеджменту відбулася відкрита лекція доцентки кафедри Олени Безпалько. Лекційне заняття було присвячене організації оплати праці та її HR-аналітиці. Тема цікава, тема невичерпна за своєю актуальністю та контентом як для здобувачів 3 курсу освітньо-професійної програми «Менеджмент персоналу», які займатимуться в майбутньому цим питанням по роду діяльності, так і для присутніх колег-викладачів.
Генрі Форд – відомий американський промисловець і менеджер, людина, яка перевернула уявлення людей про механізми, машини, про організацію роботи, про роботу з персоналом в свій час казав: «Тільки два стимули примушують працювати людей: бажання заробітної плати і боязнь її втратити». Лекторка легко і невимушена довела цю тезу в ході лекційного заняття, акцентуючи увагу на тому, що все що стосується проблематики заробітної плати та її оптимальної організації і аналітики, особливо важливе саме для майбутніх HR-фахівців.
Лекційний матеріал було викладено чітко, системно і послідовно, з виділенням головного. Лекторка з філігранною майстерністю і дуже зрозуміло та доступно пояснила складні речі: чому функції заробітної плати та принципи її організації є «двома сторонами однієї медалі»; що це за «три кити», на яких базується організація оплати праці на підприємстві; в чому полягають особливості аналітики окремих складових тарифної системи плати праці; чому єдина тарифна сітка, яка діє сьогодні в Україні не виконує свого головного призначення; які відмінності між професійними стандартами та кваліфікаційними характеристиками; в чому полягає головний секрет методики проведення факторного аналізу фонду оплати праці та середньорічної заробітної плати, і ще безліч цікавих «чому і як».
У ході лекції весь теоретичний матеріал було підкріплено сучасною статистичною і аналітичною інформацією та змістовними і доречними прикладами, які крім того, що давали можливість краще зрозуміти як це працює на практиці, але й спонукали здобувачів вищої освіти до роздумів і міркувань. Вони зможуть використати отримані знання лекції при написанні курсових проєктів з фахових дисциплін.
Лекторка продемонструвала високий рівень викладацької майстерності, який відчули усі присутні. Викладачі кафедри і здобувачі бажають Олені Безпалько не зупинятися на досягнутому, а й надалі розвиватися, самоудосконалюватися, щоб бути завжди обізнаною у складних питаннях економіки праці!