14 жовтня на кафедрі експертизи харчових продуктів відбулося одразу два відкритих лекційних заняття доцентів кафедри Оксани Мельник та Богдана Пащенка.
Відкрита лекція доцентки Оксани Мельник з дисципліни «Основи управління якістю та безпечністю харчових продуктів. Модуль 3. Системи управління якістю» була присвячена темі «Сучасні методи управління якістю та сфери їх застосування». Лекція читалася для здобувачів груп ХЕ 4-12, ХЕ-4-13+ск освітнього ступеня «бакалавр», освітньо-професійної програми «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції».
На лекції розглядалися: метод Тагутті, система «Упорядкування» або методологія «5S», концепція постійного покращання Кайзен, методологія «шість сигм», метод структурування функції якості QFD, аналіз видів і наслідків відмов FMEA.
Ці методи управління якістю допомагають реалізувати необхідні функції в управлінні підприємством і ліквідувати можливі проблеми чи попередити їх при виробництві харчової продукції. Для вдалого функціонування системи управління якістю продукції необхідно розуміти споживача, на якого орієнтована продукція, та постійно розвиватися, що у сучасному світі є дуже важливим аспектом.
Лекція супроводжувалася презентацією з прикладами та відеоматеріалом, що полегшило її сприйняття.
Лекційне заняття Богдана Пащенка з дисципліни «Обладнання харчових виробництв. Модуль 2. Гігієнічний інжиніринг» на тему «Конструкційні матеріали, що допущені до використання при проєктуванні технологічного обладнання харчових виробництв» також проводилося для здобувачів груп ХЕ 4-12, ХЕ-4-13+ск освітнього ступеня «бакалавр», освітньо-професійної програми «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції». Воно було присвячене сучасним конструкційним матеріалам, що використовується у виробництві технологічного обладнання для харчової промисловості. Розглядалися вимоги до матеріалів, нормативна документація як міжнародна, так і вітчизняна, а також їх типи.
Викладач надав приклади застосування матеріалів та акцентував увагу здобувачів на вплив застосування матеріалів на якість і безпечність харчових продуктів, що особливо важливо для технологів харчової експертизи.
Для наочного розуміння студентами матеріалів лекції викладачем були наведені приклади та додаткові відеоматеріали.