Н У Х Т

День цукровиків у НУХТ

27 березня 2018

День цукровиків у НУХТ

27 березня в нашому університеті розпочала роботу щорічна Міжнародна науково-технічна конференція «Перспективи розвитку цукрової промисловості України». Уже понад 20 років стало доброю традицією для цукровиків України, близького й далекого  зарубіжжя збиратися наприкінці березня у Національному університеті харчових технологій, який багатьом із них дав свого часу путівку у професійне життя, аби обмінятися досвідом, налагодити нові партнерські зв’язки, активно поспілкуватися щодо пошуку шляхів розв’язання проблем і вирішення болючих питань, які назріли у галузі.  

Обов’язковою складовою Дня цукровиків у НУХТ стало проведення виставки сучасних технологій, матеріалів та обладнання для цукрової промисловості, де провідні підприємства демонструють свої новітні напрацювання.

Цього року до роботи конференції і виставки долучилися понад 230 фахівців – науковців, які працюють в цукровій галузі, керівників і технічних керівників, головних спеціалістів цукрових компаній, обласних формувань цукрової промисловості, цукрових заводів, компаній, що працюють у цукровому бізнесі, представників цукрової галузі Молдови, Польщі, Німеччини.

Співорганізаторами заходів виступають Національна асоціація цукровиків України за участю науковців Інституту продовольчих ресурсів НААН України й Інституту післядипломної освіти НУХТ.

Пленарне засідання відкрила проректор з науково-педагогічної та виховної роботи Лариса Арсеньєва, яка тепло привітала присутніх й передала вітання та побажання плідної роботи від ректора університету, професора Анатолія Українця. Проректор розповіла про те, що нині в НУХТ готують фахівців за 24 спеціальностями, використовуючи нові форми організації навчального процесу – дистанційну й дуальну, й закликала виробничників до співпраці у підготовці висококваліфікованих фахівців, які б відповідали сучасним вимогам роботодавців. Користуючись нагодою, вона також запросила випускників НУХТ на традиційну зустріч випускників, яка відбудеться 26 травня.

Учасників заходів привітала і заступник директора департаменту продовольства, начальник відділу стратегії розвитку харчової промисловості Мінагрополітики Світлана Павленко. У виступі посадовця йшлося про конкурентоспроможність галузі, про підтримку виробників, у т.ч. на законодавчому рівні, про імплементацію вітчизняного галузевого законодавства до законодавства ЄС, про дотримання принципів НАССР. Також фахівець повідомила, що Мінагрополітики наразі розробляє стратегію експорту української продукції, яка найближчим часом буде оприлюднена для громадського обговорення, й наголосила, що в рамках форуму цукровики мають спільно розробити алгоритм подальшого розвитку галузі.

Про діяльність Інституту продовольчих ресурсів НААН України й, зокрема, наукове забезпечення цукробурякової галузі йшлося у доповіді заступника директора Інституту Василя Шульги.

Підсумкам виробничого сезону 2017/18, результатам і прогнозам на сезон 2018/19 присвятила свій виступ начальник аналітичного відділу Національної асоціації цукровиків України Руслана Бутило. Вона відзначила збільшення виробництва цукру 1-ї категорії й те, що у минулому маркетинговому році був рекордний експорт продукції, а також повідомила, що у цьому році очікується зменшення посівних площ, проте, така тенденція спостерігається протягом останніх років, а урожайність при цьому зростає. Також спеціаліст анонсувала проекти використання енергоощадних технологій, над якими працює Асоціація і, зокрема, біоенергетичні, а також наголосила на необхідності розвивати експорт, відкриваючи нові ринки збуту.

Крім того, у рамках першого пленарного засідання виступив ряд доповідачів з презентацією новітніх технологій і обладнання від провідних виробників світу та інформацією щодо успішної експлуатації, вже впроваджених на українських підприємствах. Завершилося засідання презентацією сертифікатної програми «Багатофункціональні системи 3D моделювання» від викладачів кафедри технологічного обладнання та комп’ютерних технологій проектування нашого університету.

Впродовж наступних пленарних засідань і роботи у секціях науковці й виробничники обговорюватимуть шляхи забезпечення конкурентоспроможності українського цукру; використання сучасних технологій та обладнання в цукровій галузі; хіміко-технологічний контроль виробництва цукру; сучасні технології створення систем автоматизації підприємств цукрової промисловості; прикладні аспекти енергозаощадження та використання нетрадиційних джерел енергії на цукрових заводах; логістику; безпеку праці тощо.

Низку доповідей за заявленими темами представлять викладачі й молоді науковці нашого університету.

Опублікований: 27-03-2018
Читайте також:
Гарна новина для студентів

Міністерство цифрової трансформації завершило тестування цифрового студентського квитка і запустило його у відкритий доступ у мобільному додатку для оцифрованих документів «Дія». Замовити його можна, встановивши собі додаток «Дія» або оновивши його до останньої версії. Е-квиток формуватиметься автоматично, якщо всі дані про студентський наявні в ...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Гарна новина для студентів 14 квітня 2020

Стипендії Президента – найкращим!

Здобувачкам вищої освіти факультету автоматизації і комп’ютерних систем Валерії Прохоренко та Анні Чорноплечій призначені стипендії Президента України на II семестр 2020/21 н.р. Дівчата не лише навчаються на «відмінно», проявляючи свої знання з профільних дисциплін на високому рівні, а й активно займаються науково-дослідною роботою. Уже не перший...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Стипендії Президента – найкращим! 12 січня 2021

Наш першокурсник – чемпіон України зі спортивного орієнтування!

З 31 березня по 2 квітня у Мукачеві відбувся Чемпіонат України зі спортивного орієнтування. Понад 700 спортсменів зі всієї країни та гостей з міста Бая Маре (Румунія) змагалися за звання кращих орієнтувальників. Серед них і здобувач освіти групи БТ-1-1 нашого університету Максим Клименко, що виступав у складі команди КДЮСШ «Пуща-Водиця». Організат...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Наш першокурсник – чемпіон України зі спортивного орієнтування! 05 квітня 2023

Школа педагогічної майстерності

27 січня 2022 року задля забезпечення зростання професійної майстерності педагогічних працівників, удосконалення вміння застосовувати сучасні освітні та педагогічні технології у Львівському фаховому коледжі харчової і переробної промисловості НУХТ відбулось онлайн-засідання Школи педагогічної майстерності. Про педагогічну техніку викладача та особ...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Школа педагогічної майстерності 31 січня 2022