Н У Х Т

Перший етап роботи Національного репозитарію академічних текстів розпочнеться до кінця року

23 січня 2017

Перший етап роботи Національного репозитарію академічних текстів розпочнеться до кінця року

Директор департаменту атестації кадрів вищої кваліфікації та ліцензування МОН Андрій Шевцов повідомив, що перший етап роботи Національного репозитарію академічних текстів розпочнеться до кінця року, і сприятиме виявленню академічного плагіату. Він додав, що після запуску репозитарію, в 2018-2019 роках, планується розроблення національної наукометричної системи.

Створення репозитарію розпочнеться зі систематизації текстів дисертацій, які нині перебувають в сфері використання УкрІНТЕІ. У підсумку на ресурсі будуть зібрані освітні та наукові тексти в тому вигляді, в якому вони піддаються обробленню, перегляду та порівнянню. До них буде щонайменше два режими доступу: відкритий і обмежений, який встановлюватиметься згідно з чинним законодавством, адже репозитарій міститиме наукові праці для службового користування, з грифом «таємно», обмежені авторськими правами тощо.

За словами високопосадовця, робочою групою вже створений проект Положення про національний репозитарій академічних текстів, де зазначені ключові характеристики майбутнього ресурсу. Зокрема, передбачається, що це буде розподілена електронна база даних, яка складатиметься з центральної та локальних частин – репозитаріїв вищих навчальних закладів та інших інституціональних учасників репозитарію. Також у Положенні чітко прописано, що ресурси Національного репозитарію стануть допоміжним засобом для експертизи академічних текстів на запозичення. Остаточний висновок все одно залишатиметься за експертами.

Очільник департаменту окремо наголосив, що в Положенні передбачена можливість для фізичних осіб – авторів академічних текстів отримувати доступ до Національного репозитарію в режимі розміщення академічних текстів після проходження відповідної авторизації.

Іншим документом буде визначений порядок роботи ресурсу та детально регламентовані всі технічні моменти: протоколи обміну інформацією, питання авторських прав, доступу учасників та інших осіб тощо.

Андрій Шевцов відзначив, що до бази потраплятимуть не всі тексти, адже частина залишатиметься на локальних серверах, частина виходитиме в друкованому вигляді. Тому в репозитарії також вестиметься реєстр академічних текстів, який міститиме опис видання або статті. Потому цей реєстр стане основою для розроблення наукометричної бази даних та визначення індексу цитування.

У МОН очікують, що її рівень буде не нижчий, ніж у Web of Science або Scopus. І тоді можна буде перейти до перегляду наявної системи переліку фахових журналів.

Підсумовуючи, директор департаменту зазначив, що затвердження Положення Кабміном дасть «зелене світло» й дозволить зробити перші кроки в створенні репозитарію: визначити його розпорядника, розробити процедури функціонування депозитарію, почати формування бази текстів, підключити локальні репозитарії університетів.

Опублікований: 23-01-2017
Читайте також:
В університеті відбувся просвітницький захід

Наш університет приймав гостей у рамках «Технічних днів автоматизації». Це відкритий просвітницький захід, який проводиться для пояснення та популяризації сучасних технологій промислової автоматизації, з напівформальними доповідями та неформальним спілкуванням. Цього разу в ньому взяла участь команда компанії «IT-Enterprise». Зокрема, Юлія Майовсь...

ЧИТАТИ ДАЛІ

В університеті відбувся просвітницький захід 14 серпня 2018

Потужний профорієнтаційний марафон викладачів НУХТ у м. Біла Церква

16 жовтня 2019 року за сприяння фахівця Центру моніторингу якості та координації освітньої діяльності університету Маргарити Панасевич команда викладачів НУХТ взяла участь у Ярмарку вакансій у Білоцерківському міськрайонному центрі зайнятості. Свої структурні підрозділи та спеціальності, за якими навчають кваліфікованих професіоналів, представили:...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Потужний профорієнтаційний марафон викладачів НУХТ у м. Біла Церква 18 жовтня 2019

Екологічні заходи у Сумському коледжі харчової промисловості НУХТ

У Сумському коледжі харчової промисловості НУХТ за ініціативи викладача природничих дисциплін Світлани Яценко відбулися екологічні заходи з нагоди Всесвітнього дня охорони водно-болотних угідь. На екологічній конференції були заслухані доповіді з актуальних питань сьогодення «Водно-болотні угіддя рідного краю – Сумщини» та «Ресурсна роль водно-бол...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Екологічні заходи у Сумському коледжі харчової промисловості НУХТ 14 лютого 2019

Випускники-рекламісти поділилися досвідом зі здобувачами на конкурсі «НЕштучний інтелект»

На честь Дня рекламіста кафедра маркетингу організувала для здобувачів творчий конкурс робіт «НЕштучний інтелект». У ньому взяли участь студенти-рекламісти 1-4 курсів, які розробляли рекламні креативи для продуктів здорового харчування, згенерованих із допомогою ШІ. Визначення переможців відбувалося в два етапи: спочатку за роботи голосували всі о...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Випускники-рекламісти поділилися досвідом зі здобувачами на конкурсі «НЕштучний інтелект» 25 жовтня 2023