Прагнення України стати потужним гравцем на світовому і європейському ринках, зокрема щодо реалізації молочної продукції, вимагає не тільки впровадження передових технологій та устаткування, дотримання систем якості та безпечності продукції, але й не останнє місце у переліку завдань усебічної інтеграції займає якісна підготовка фахівців, які б могли продемонструвати потенційному працедавцеві відповідний рівень компетентності, обізнаність із останніми технологічними новаціями, готовність до інтеграції у виробничий процес у різних сферах промисловості та реалізації готової продукції.
Високий рівень підготовки вітчизняних фахівців може бути реалізований перш за все за умови постійного оновлення навчального матеріалу освітніх компонентів програми підготовки з урахуванням останніх досягнень світової науки та технології. Тому з метою поглиблення своїх знань щодо світових тенденцій у галузі сироваріння м’яких сирів із блакитною плісенню, їхнього сенсорного оцінювання та просування на ринку сирів професорка кафедри технології молока і молочних продуктів Оксана Кочубей-Литвиненко та доцентки Ульяна Бандура і Тетяна Осьмак прослухали серію вебінарів від кампанії ProCheese та провідних фахівців німецької сироварні Bergader, яка є відомим виробником сирів із блакитною та комбінованою плісенню – Bavaria Blu, Edelpilz та ін.
Від спікерки, судді міжнародного конкурсу World Cheese Awards Оксани Чернової викладачки дізналися, хто такі чизмонгери, якими знаннями та навичками має володіти чизмонгер або сирний сомельє; ознайомилися зі світовим досвідом у розвитку професії чизмонгера та перейняли досвід ефективної роботи із сирним простором.
Керівний директор кампанії Bergader Петер Трумпфгеллер поділився зі слухачами інформацією щодо особливостей виробництва та дозрівання сирів із блакитною пліснявою та нюансами оцінювання їх якості.
Здобуті на вебінарах знання стануть у нагоді при викладанні таких обов’язкових компонентів освітньо-професійної програми «Харчові технології», як «Харчові технології. Модуль «Технології зберігання, консервування та переробки молока», «Контроль якості та безпечності харчової продукції», а також вибіркових дисциплін «Технології сирів», «Основи крафтового сироваріння».