Н У Х Т

Відбулося перше засідання Нацради з питань розвитку науки і технологій

17 січня 2018

Відбулося перше засідання Нацради з питань розвитку науки і технологій

16 січня відбулося перше засідання Національної ради з питань розвитку науки і технологій. Ключове його рішення – у 2018 році буде започаткована атестація українських вишів щодо їх наукової діяльності – це дозволить у майбутньому почати базове фінансування університетської науки за результатами такої атестації.

Лілія Гриневич наголосила, що базове фінансування на науку для закладів вищої освіти буде не безконтрольним «роздаванням» коштів, а інструментом підтримки найкращих наукових напрямів, які обиратимуть за чіткими, прозорими критеріями.

Одними із головних завдань базового фінансування міністр визначає оновлення наукового обладнання у вишах, підтримку найактуальніших наукових напрямів, залучення до досліджень більше молодих науковців, а також ширші можливості для вчених. Воно виділятиметься на 5 років під розвиток певного наукового напряму.

МОН уже розробило проект Порядку державної атестації закладів вищої освіти у частині провадження ними наукової (науково-технічної) діяльності, який також був схвалений під час засідання Нацради. У ньому закладено, що виші оцінюватимуть авторитетні експерти на підставі об’єктивних цифрових показників результативності напрямку за минулі 5 років і його теперішнього потенціалу, наукового звіту за той-таки період і плану розвитку ще на 5 років.

За підсумками оцінювання науковий напрям університету відноситимуть до однієї з 3 груп: А – лідери, яким базове фінансування належить пріоритетно; Б – міцні «середняки», які отримуватимуть базове фінансування за наявності коштів; В – ті, які мають значення, насамперед, для навчальної роботи університету, а відтак на базове фінансування претендувати наразі не можуть.

Водночас усі ці групи завжди матимуть змогу претендувати й на конкурсне фінансування.

Крім того, Прем’єр-міністр Володимир Гройсман зазначив, що Кабінет Міністрів України готовий запровадити у 2018 році нові ефективні механізми підтримки науки і закликає наукову спільноту долучитися до цих процесів.

Як підкреслив Глава Уряду, Кабінет Міністрів ставить амбітні економічні цілі, і вони досяжні за умов серйозного наукового прориву, який цілком реальний для України.

Високопосадовець наголосив, що моделі підтримки і форми фінансування науки мають бути обговорені спільно з науковим середовищем - аби ефективність розподілу ресурсу задовольняла державу, як основного інвестора, і науковців, які мають давати результат. При цьому Володимир Гройсман зауважив, що розглянути створення економічних стимулів для залучення коштів бізнесу для фінансування науки цілком можливо. Він додав, що хоче зібрати Нацраду вже найближчим часом і побачити реальну модель зміни фінансування та функціонування науки, яка детально покаже, як є зараз, якою система має стати, який ресурс для цього потрібен та за який час можна досягти поставлених цілей.

У свою чергу міністр освіти і науки Ліля Гриневич повідомила, що завдяки злагодженій роботі МОН, наукової спільноти та Наукового комітету Нацради вже напрацьовано інструменти більш прозорого та ефективного фінансування наукових досліджень.

Також під час засідання йшлося про те, що одним із найважливіших інструментів має стати старт роботи Нацфонду досліджень. Міністерством освіти і науки та Науковим комітетом Національної ради уже поданий на розгляд проект Положення про фонд, ухвалення якого відкриє шлях до проведення конкурсу до Наукової ради Фонду – колегіального органу його управління. Даний фонд фінансуватиме дослідження на грантовій основі та за спеціальним конкурсом, що забезпечуватиме фінансування для кращих науковців.

Серед інших важливих змін, які необхідні для розвитку науки в країні, обговорювали полегшення бюрократичних процедур і відкриття митного вікна для ввезення наукового обладнання до України.

Опублікований: 17-01-2018
Читайте також:
Вперше відбулися захисти кваліфікаційних робіт здобувачами бакалаврського ступеня на кафедрі технології ресторанної і аюрведичної продукції

Добігли кінця захисти кваліфікаційних робіт технологів-бакалаврів спеціальності 181 «Харчові технології», освітньо-професійної програми «Технології харчування», на факультеті готельно-ресторанного та туристичного бізнесу імені проф. В.Ф. Доценка. Непросто, напружено і хвилююче проходило підтвердження високого рівня знань випускників-бакалаврів, ад...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Вперше відбулися захисти кваліфікаційних робіт здобувачами бакалаврського ступеня на кафедрі технології ресторанної і аюрведичної продукції 21 червня 2022

Значення акредитованої сертифікації персоналу з’ясовували на кафедрі експертизи харчових продуктів

На кафедрі експертизи харчових продуктів відбувся науковий семінар для студентів 4-го курсу спеціальності «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції» та викладачів кафедри, на який був запрошений директор органу сертифікації персоналу, член Міжнародної гільдії професіоналів якості Юрій Кабаков. Тема семінару – «Значення акредитованої с...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Значення акредитованої сертифікації персоналу з’ясовували на кафедрі експертизи харчових продуктів 26 жовтня 2018

Перші кроки до світу науки: наукова зміна з «Наукової зміни»

Важливе місце в діяльності кафедри біотехнології і мікробіології займає організація роботи студентських наукових гуртків. Щорічно у роботі гуртків «BIOTECH» і «Cellamirabilis» беруть участь більше 30 здобувачів різних курсів і рівнів підготовки, починаючи з першого курсу бакалаврату і закінчуючи випускними курсами освітньо-наукового ступеня «доктор...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Перші кроки до світу науки: наукова зміна з «Наукової зміни» 21 грудня 2021

Делегація викладачів НУХТ із дружнім візитом відвідала Білостоцьку політехніку (Польща)

З 10 по 14 червня 2019 р. викладачі НУХТ перебували в Білостоцькому політехнічному університеті (Politechnika Białostocka) у Польщі. До складу делегації увійшли декан факультету автоматизації і комп’ютерних систем Андрій Форсюк, професор кафедри мехатроніки та пакувальної техніки Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.Гулого...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Делегація викладачів НУХТ із дружнім візитом відвідала Білостоцьку політехніку (Польща) 25 червня 2019