Н У Х Т

Важливий етап дипломного проектування подоланий!

26 грудня 2018

Важливий етап дипломного проектування подоланий!

Не секрет, що грудень – тривожний період для більшості студентів, адже наближається сесія, і вони повинні бути готові до найрізноманітніших випробувань. Одним із таких хвилюючих моментів для студентів-біотехнологів 4 курсу є захист курсових проектів з дисципліни «Основи проектування біотехнологічних виробництв», одного з основних видів самостійної роботи студентів, спрямованої на закріплення, поглиблення й узагальнення знань з усіх навчальних дисциплін професійної підготовки, який є базою для подальшої підготовки, написання й успішного захисту кваліфікаційного бакалаврського диплому.

При виконанні курсового проекту студент повинен був продемонструвати здатність до самостійної інженерної роботи: зібрати й обробити науково-технічну інформацію з теми; вивчити й критично проаналізувати отримані матеріали; систематизувати й узагальнити наявну інформацію у вигляді техніко-економічного обґрунтування необхідності випуску певного продукту мікробного синтезу; логічно обґрунтувати й сформулювати основні технологічні підходи до проектування схеми біосинтезу цільового продукту; розрахувати матеріальний баланс ділянки виробництва, розробити технологічну та апаратурну схеми, викласти опис технологічного процесу та грамотно підібрати і описати необхідні методи контролю.

Завдання, здавалося б, для цілого проектного інституту! Але ж – ні, студенти-біотехнологи вкотре вже довели, що вони мають гарну підготовку і неабиякий хист до творчої проектної діяльності.

Підтвердженням успішної роботи над курсовим проектом є його захист перед комісією, яка складається з викладачів кафедри. Члени комісії найчастіше оцінюють не тільки рівень виконання студентом курсового проекту, а і його обізнаність у особливостях технології і у питаннях з базових навчальних дисциплін.

Звичайно, до деяких курсових проектів у членів комісії було багато питань. Дехто не зміг пояснити доцільність миття автомобільних двигунів поверхнево-активними речовинами, дехто неправильно обрахував необхідну для сільськогосподарських птахів дозу пробіотичного препарату, хтось заплутався у методах контролю або розгубився і не знайшов потрібний клапан на апаратурній схемі… Будемо відвертими, далеко не всі проекти були близькі до досконалості. Проте більшість студентів успішно довели, що роки навчання не проминули марно, і вони здатні приймати серйозні інженерні біотехнологічні рішення.

Вітаємо студентів 4 курсу з успішним захистом курсових проектів і бажаємо нових успіхів на шляху до отримання диплому бакалавра!

Опублікований: 26-12-2018
Читайте також:
Дистанційні лабораторні роботи – цілком реальні!

Життя вносить свої корективи, але навчальний процес триває. Під час карантину студенти групи ЕК-3-3 виконують лабораторні роботи з дисципліни «Екологія харчових виробництв» у домашніх умовах. «Маркування харчових продуктів» – одна з перших виконаних робіт, у ході якої майбутні екологи навчилися давати оцінку відповідності маркування харчових проду...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Дистанційні лабораторні роботи – цілком реальні! 14 травня 2020

Викладачі відвідують професійні заходи

30 вересня-1 жовтня у Києві на локації КВЦ «Парковий» відбувся фестиваль «Be Wine Show». «Be Wine Show» – масштабна подія винного світу від HOTELIERO, що об’єднує локальних і міжнародних виробників, рестораторів, готельєрів, експертів винної індустрії, професійних сомельє та поціновувачів винної культури. На заході були представлені українські та ...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Викладачі відвідують професійні заходи 02 жовтня 2023

Новий етап співпраці кафедри обліку і аудиту зі стейкхолдерами

6 липня 2022 року на кафедрі обліку і аудиту Навчально-наукового інституту економіки і управління НУХТ відбулася зустріч стейкхолдера, директора з маркетингу компанії «Дебет Плюс» Сергія Мозгового з директором інституту Олегом Шереметом, заступниками директора Олександром Тимченком і Оленою Овдій, завідувачем кафедри Володимиром Осмятченком і викла...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Новий етап співпраці кафедри обліку і аудиту зі стейкхолдерами 08 липня 2022

Освітній проєкт #Farmak_Lab-2021: у кращих традиціях інновацій

Нещодавно відбувся черговий освітній захід #Farmak_Lab, на якому здобувачі освіти університету традиційно мали змогу поспілкуватися з представниками компанії «Фармак». Захід розпочався зі вступного слова рекрутерки компанії Віталії Заболотної, яка описала переваги роботи на виробництвах АТ «Фармак». Після цього виступив Олександр Щиковський з темо...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Освітній проєкт #Farmak_Lab-2021: у кращих традиціях інновацій 24 грудня 2021