Н У Х Т

Теоретичні знання практичними навичками закріплюють студенти-біотехнологи на ПАТ «Фармак»

23 січня 2019

Теоретичні знання практичними навичками закріплюють студенти-біотехнологи на ПАТ «Фармак»

Для студентів кафедри біотехнології та мікробіології настав час, коли реактори та трубопроводи, які вони щойно креслили на апаратурній схемі до курсового проекту, постають наяву. Час, коли все упорядковується в голові та стає на своє місце – технологічна та переддипломна практика.

Оксані Росик, Катерині Солошенко, Максиму Танані, Віталію Гриненку та Аліні Шикираві випала можливість побачити реалії виробництва фармацевтичних препаратів на ПАТ «Фармак».

«Фармак» є одним із найбільших виробників лікарських засобів в Україні. Сьогодні продуктовий портфель підприємства налічує понад 200 лікарських засобів різних терапевтичних напрямків і форм випуску. Щороку завод виводить на ринок до 20 нових препаратів.

ПАТ «Фармак» використовує найновіші технології і прагне, щоб продукція повністю відповідала вимогам GMP.

Перед тим, як почати практикуватись в підрозділах лідера ринку з продажу медичних препаратів, студенти пройшли співбесіду з фахівцем відділу управління персоналом Ольгою Удодовою. Вона ввела їх у курс справи, розповіла про структуру та призначення цехів заводу, правила поведінки на території та провела вступний інструктаж. Також розподілила практикантів по локаціях – Оксана Росик, Катерина Солошенко та Аліна Шикирава потрапили до цеху №1, а Максим Танана і Віталій Гриненко на дослідно-промислову дільницю відділу трансферу технологій.

У цеху №1, де випускаються препарати у рідкій лікарській формі, наших студентів люб’язно та гостинно зустріла керівник Ірина Латишева, яка розповіла про правила поведінки, структуру цеху та роботу різних ділянок. З першої хвилини перебування вони зрозуміли, що їм 100%-во сподобається, адже тут панує дружелюбна атмосфера та командна робота.

За практикантами був закріплений інженер по навчанню Анна Галємова, яка ознайомила їх із історичними витоками, нормативними документами та технологічними і апаратурними схемами виробництва води ін’єкційної, вентиляційного повітря та ін. Студентам надали можливість опрацювати всі матеріали для написання звіту. Кожному видали «святая святих» – регламент виробництва певного препарату, що і зараз випускає ПАТ «Фармак». Також вони оглянули різні відділи вже свого цеху, де їм відкрився незбагнений обрій магістралей, апаратури та установок.

Звичайно, побувати на сучасному сертифікованому виробництві – мрія чи не кожного студента. Наші практиканти зазначають, як приємно їм було відчувати, що предмети, які вивчали в університеті, саме на виробництві знаходять своє практичне застосування. Цікаво було здобути практичні навички по переодяганню в різних зонах, адже з розповіді викладачів все це здавалося трохи дивним, але після безпосереднього переодягання стала зрозумілою важливість кожної деталі цього процесу.

А ще студенти дізналися, що фактично у кожному цеху та поза виробничим процесом ПАТ «Фармак» працює випускник кафедри біотехнології та мікробіології. Їм було дуже приємно заходити до ділянки та бачити знайомі обличчя.

Тепер наші студенти впевнені – цей завод є мрією будь-якого випускника-біотехнолога, й дуже вдячні своїй кафедрі за надану можливість побувати на ПАТ «Фармак» та отримати для себе нові вміння й навички.

Опублікований: 23-01-2019
Читайте також:
День гостинності по-полтавськи

10 листопада у Полтавському коледжі харчових технологій НУХТ відбувся День відкритих дверей. До навчального закладу завітали випускники шкіл і професійно-технічних навчальних закладів Полтави та Полтавської області, а також інших регіонів нашої країни. Колектив коледжу гостинно зустрічав майбутніх студентів, підготувавши для них та їх батьків ціка...

ЧИТАТИ ДАЛІ

День гостинності по-полтавськи 12 листопада 2018

Освітні й наукові новації інших країн вивчають наші викладачі

Доцент кафедри технології ресторанної і аюрведичної продукції Олег Кузьмін узяв участь в українській панелі «Освіта та наука у глобальному конкурентному лідерстві Китаю» в рамках VII Міжнародного азіатського конгресу, яка відбулася 22 жовтня 2020 року. Серед офіційних співорганізаторів конгресу – Центр українсько-європейського наукового співробітн...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Освітні й наукові новації інших країн вивчають наші викладачі 26 жовтня 2020

Вітаємо знавців хімічної науки НУХТ!

Знання хімії є невід’ємною складовою якісної фахової підготовки майбутніх інженерів-технологів. Проведення кафедрою харчової хімії олімпіади серед здобувачів нашого університету вже стало доброю традицією, яку цього року підтримали 15 студентів Навчально-наукового інституту харчових технологій (ННІХТ) і факультету біотехнології та екологічного конт...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Вітаємо знавців хімічної науки НУХТ! 19 лютого 2021

Мандрівка у мікросвіт

Повномасштабна війна в Україні внесла суттєві корективи у налагодження й підтримку комунікації між абітурієнтами та закладами освіти по всій країні. Але навіть у таких складних умовах викладачі кафедри біотехнології і мікробіології продовжують тримати зв'язок зі здобувачами освіти і абітурієнтами та поширювати знання.  Тому, 18 травня відбувся нет...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Мандрівка у мікросвіт 20 травня 2022