Н У Х Т

Стало відомо, які виші зможуть отримати кошти на базове фінансування науки, та у що їх можна буде інвестувати

11 липня 2019

Стало відомо, які виші зможуть отримати кошти на базове фінансування науки, та у що їх можна буде інвестувати

Кабмін затвердив порядок використання 100 млн грн, закладених цьогоріч у бюджет на базове фінансування університетської науки. Відповідна постанова була ухвалена 10 липня 2019 року під час засідання Уряду.

Як пояснила міністр освіти і науки Лілія Гриневич, на цей рік держава вперше передбачила кошти для базового фінансування досліджень в університетах. Це 100 млн гривень. До цього заклади вищої освіти могли отримувати лише короткострокове фінансування під конкретні проєкти. Це не дозволяло їм будувати тривалу дослідницьку політику та на належному рівні підтримувати тих, хто займається наукою у виші.

«Постанова запускає новий стимул розвитку науки в українських університетах. Якість вищої освіти дуже пов’язана з якістю наукових досліджень. Ті заходи, які були здійснені нашим Урядом зі стимулювання наукових досліджень в університетах, показали дуже хороші плоди. Приміром, сьогодні за індексами цитування і публікаціями в міжнародних наукометричних базах представники університетів уже починають випереджати колег з академічних інститутів», – підкреслила Лілія Гриневич.

Отже, кошти на базове фінансування надаватимуть за результатами державної атестації. Вона передбачає оцінювання не всього університету, а окремих його наукових напрямів. Загалом їх визначено 7.

Під час оцінювання враховуватимуть такі показники, як кадровий склад, фінансування, кошти, витрачені вишем на обладнання, кількість статей і наукових видань у «Scopus» та/або «Web of Science» тощо. Конкретна методика атестації наразі перебуває на фінальному етапі затвердження.

У підсумку кожний напрям відноситимуть до однієї з трьох груп – А, Б, В – або визнаватимуть таким, що взагалі не пройшов атестацію. З 1 вересня цього року отримати кошти на базове фінансування зможуть ті заклади, наукові напрями яких будуть віднесені до групи А. У майбутньому також передбачається, що базове фінансування надаватимуть для груп А і Б.

Ці виші зможуть використати отримані кошти за 2 основними напрямами: проведення досліджень і розробок у межах наукового напряму та розвиток інфраструктури, оновлення й модернізація матеріально-технічної бази наукової і науково-технічної діяльності.

Фактично це значить, що університет отримає можливість на найближчі 5 років розвивати певний науковий напрям і підтримувати найактуальніші розробки, давати більшу зарплатню як науковцям, так і технічним працівникам, придбати нове обладнання, залучити до досліджень більше молодих вчених тощо.

Конкретний обсяг коштів, який одержить виш за науковим напрямом, розраховуватиметься за формулою, визначеною у затвердженому Порядку. У разі віднесення закладу до групи А та/або Б за кількома напрямами, обсяг визначається окремо для кожного з них.

Опублікований: 11-07-2019
Читайте також:
Майстер-клас для школярів

13 березня 2018 року. викладач Полтавського коледжу харчових технологій НУХТ Людмила Васецька провела майстер-клас «Шоколадні фантазії» для учнів 9-го класу гімназії №13. Спочатку учні із зацікавленістю спостерігали за тим, як майстерно та легко викладач виготовляє прикраси з шоколаду для кондитерських виробів. Потім із великим захопленням діти с...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Майстер-клас для школярів 14 березня 2018

На кафедрі біотехнології і мікробіології вперше відбулася міжнародна науково-практична інтернет-конференція

Починаючи з першого набору студентів за новітньою спеціальністю «Технологія мікробіологічних та вітамінних виробництв» у 1966 році в Київському технологічному інституті харчової промисловості (нині – Національний університет харчових технологій), розпочалася історія інженерної біотехнологічної освіти в Україні. Сьогодні ця спеціальність має назву «...

ЧИТАТИ ДАЛІ

На кафедрі біотехнології і мікробіології вперше відбулася міжнародна науково-практична інтернет-конференція 10 січня 2017

Кулінарна подорож Сонячною системою на факультеті готельно-ресторанного та туристичного бізнесу

16-17 квітня у міжзоряну подорож вирушив факультет готельно-ресторанного та туристичного бізнесу (ГРТБ), адже самі у ці дні відбувся VII Кулінарний конкурс, що мав назву «Автостопом по Галактиці. Система планет ГРТБ». Цього року свої кулінарні майстер-класи представляли три команди – «KOSMOтуристики» (1-й курс спеціальності «Туризм»), «Екіпаж Земл...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Кулінарна подорож Сонячною системою на факультеті готельно-ресторанного та туристичного бізнесу 17 квітня 2019

Практичні поради з дотримання пожежної безпеки отримали викладачі кафедри екологічної безпеки та охорони праці

Провідне видання в галузі охорони праці та пожежної безпеки, журнал «ОХОРОНА ПРАЦІ І ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА», ставлячи за мету надати якісну консультативно-інформаційну підтримку спеціалістам, зайнятим у галузі охорони праці та пожежної безпеки щодо широкого кола професійних питань, щороку проводить Всеукраїнський Форум «Пожежна і техногенна безпека». Цьо...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Практичні поради з дотримання пожежної безпеки отримали викладачі кафедри екологічної безпеки та охорони праці 15 жовтня 2019