Викладачка кафедри іноземних мов професійного спрямування Юлія Ткачук пройшла стажування у Київському інституті гештальта та психодрами. Стажування тривало з 5 серпня 2023 року до 31 березня 2024 року і містило дев’ять дводенних зустрічей протягом зазначеного часу.
Київський інститут гештальта та психодрами є навчальним закладом, що спеціалізується на викладанні освітніх програм з Гештальт-терапії. Програми навчання відповідають стандартам AAGT (Американської Асоціації Розвитку Гештальт-терапії), FORGE (Міжнародної Федерації Організацій, що Викладають Гештальт), EAGT (Європейської Асоціації Гештальт-Терапії), УСП (Української Спілки Психотерапевтів).
Гештальт-терапія – напрям психотерапії, основні ідеї та методи якого розробив Фредерік Перлз. Гештальт-підхід успішно застосовується у психотерапії, освіті та бізнесі. У його основі лежать такі ідеї:
• Цінність усвідомлення своїх переживань, почуттів, думок, бажань і відповідальності за них.
• Орієнтація на реальність і заземленість, фізичний та психологічний баланс.
• Творчість у роботі та у житті.
• Здатність до діалогу та глибоких контактів із самим собою та іншими людьми.
Серед тем, які було розглянуто: базові поняття Гештальт-терапії: потреби як основний механізм розвитку, усвідомлення, фігура-фон, теорія поля, діалог; феноменологічний підхід у Гештальт-терапії; структура та особливості Гештальт-роботи; теорія контакту у Гештальт-терапії; конфлуенція; інтроєкція; проєкція; ретрофлексія; емоційна сфера людини у парадигмі Гештальт-підходу; теорія парадоксальних змін; концепція полярності в Гештальт-терапії; протилежність і цілісність; відповідальність та вибір у Гештальт-терапії.
Після закінчення програми був отриманий сертифікат, який відповідає стандартам Європейської асоціації гештальт-терапевтів (EAGT), Гештальт-Асоціації терапевтів Лос-Анжелеса (GATLA) і стандартам Міністерства освіти і науки України.
Отримані знання є гостро актуальними в сучасних умовах життя, окрім того є корисними для педагогічних працівників і загалом для тих, хто працює з іншими людьми.