Н У Х Т

Профорієнтаційна команда НУХТ активно комунікує з майбутніми вступниками

28 жовтня 2025

Профорієнтаційна команда НУХТ активно комунікує з майбутніми вступниками

У рамках укладених договорів про співпрацю між університетом і закладами загальної середньої освіти столиці продовжується серія спільних профорієнтаційних заходів, спрямованих на підтримку професійного самовизначення молоді та ознайомлення майбутніх вступників із можливостями сучасної освіти в НУХТ.

15 жовтня профорієнтаційна команда університету гостинно вітала учнів Ліцею №33 міста Києва. У заході взяли участь заступник відповідального секретаря Приймальної комісії Артем Ущаповський, відповідальна за профорієнтаційну роботу факультету готельно-ресторанного та туристичного бізнесу імені проф. В. Ф. Доценка, доцентка Віра Зуйко, відповідальна за профорієнтаційну роботу Навчально-наукового інституту харчових технологій, професорка Оксана Шульга, відповідальний за профорієнтацію кафедри готельно-ресторанної справи Андрій Собін, заступниця декана факультету готельно-ресторанного та туристичного бізнесу імені проф. В. Ф. Доценка Олена Тищенко та активні представники студентського самоврядування.

Олена Тищенко прочитала для учнів змістовну лекцію «Здорова тарілка харчування українського школяра», де розповіла про важливість раціонального харчування та здорових звичок у повсякденному житті. Учні активно долучалися до інтерактиву, ставили запитання й брали участь у вікторині, під час якої формували власну «здорову тарілку». Після лекції на гостей чекала екскурсія факультетом ГРТБ, під час якої ліцеїсти побачили навчальні лабораторії та взяли участь у демонстраційних заняттях із дисциплін «Барна справа та організація роботи сомельє» та «Технологія продукції ресторанного господарства». Студенти 2-3 курсів продемонстрували свої навички приготування соусів і кави різними методами, а юні відвідувачі із захопленням занурилися в атмосферу творчості, професіоналізму та командної роботи.

Професорка Оксана Шульга провела майстер-клас «Визначення натуральності барвників у харчових продуктах», під час якого ліцеїсти досліджували зразки карамелі та визначали наявність природних барвників. Захід допоміг учням побачити, як теоретичні знання застосовуються на практиці, та ближче познайомитися з освітньою програмою «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції».

А вже наступного дня, 16 жовтня, відбулися нові профорієнтаційні івенти.

На запрошення відповідальної секретарки Приймальної комісії НУХТ, доцентки Юлії Запорожець, активно долучилися до профорієнтаційної співпраці й студенти Київського фахового коледжу ресторанного господарства НУХТ, які відвідали кафедру процесів і апаратів харчових виробництв і кафедру експертизи харчових продуктів у межах святкування Дня працівника харчової промисловості. Гості ознайомилися з можливостями навчання в НУХТ та взяли участь у дослідженнях на спектрофотометрі, самостійно визначаючи натуральність барвників у солодощах під керівництвом професорки кафедри експертизи харчових продуктів Оксани Шульги.

Доцентка Віра Зуйко провела майстер-клас із мистецтва сервірування для учнів Ліцею №92 імені Івана Франка, під час якого ліцеїсти ознайомилися з принципами гостинності, естетики та ергономіки обслуговування. Разом зі студентами факультету готельно-ресторанного та туристичного бізнесу імені проф. В. Ф. Доценка вони взяли участь у практичному воркшопі, шукаючи помилки у представленому сервіруванні.

До серії спільних заходів долучився також колектив факультету автоматизації і комп’ютерних систем. Доцент кафедри інформаційних технологій, штучного інтелекту і кібербезпеки Андрій Мошенський провів для учнів Ліцею №33 майстер-клас «Сенсори в Інтернеті Речей». Під час заняття учні дізналися про створення «розумних» пристроїв, роботу сенсорних мереж LoRa та LoRaWAN, використання супутникових систем зв’язку й навіть ознайомилися з практичними прикладами складання власних IoT-пристроїв.

Профорієнтаційна команда НУХТ щиро вдячна адміністраціям Ліцею №33, Ліцею №92 імені Івана Франка та Київського фахового коледжу ресторанного господарства за плідну співпрацю й підтримку освітніх ініціатив. Такі зустрічі дають молоді можливість глибше пізнати світ харчових технологій, гостинності, сервісу, цифрових інновацій і зробити свідомий вибір майбутньої професії.

Опублікований: 28-10-2025
Читайте також:
Захисти кваліфікаційних бакалаврських робіт біотехнологів завершені

На кафедрі біотехнології  мікробіології завершилися захисти кваліфікаційних робіт здобувачів освітнього ступеня «Бакалавр», які тривали з 7 до 15 червня. На долю наших сьогоднішніх бакалаврів випали чималі випробування: з середини другого курсу (березень 2020 р.), саме тоді, коли здобувачі починають заглиблюватися в нетрі майбутньої професії, чере...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Захисти кваліфікаційних бакалаврських робіт біотехнологів завершені 17 червня 2022

Збалансоване харчування після донації крові і тур провідним вітчизняним підприємством: віртуальна активність майбутніх експертів

14 червня здобувачі групи ХЕ-1-10, що навчаються за освітньо-професійною програмою «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції», разом із наставницею, асистенткою кафедри експертизи харчових продуктів Катериною Золотоверх провели зустріч, присвячену Всесвітньому дню донора крові, який відзначають щороку 14 червня. У реаліях сьогоднішньої...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Збалансоване харчування після донації крові і тур провідним вітчизняним підприємством: віртуальна активність майбутніх експертів 15 червня 2023

Вперше успішно захистилися заочники-скороченики спеціальності «Готельно-ресторанна справа»

На кафедрі готельно-ресторанної справи вперше успішно захистили кваліфікаційні роботи здобувачі бакалаврського рівня вищої освіти спеціальності 241 «Готельно-ресторанна справа», освітньо-професійної програми «Готельно-ресторанна справа», заочної зі скороченим терміном форми здобуття освіти. Атестація здобувачів відбулася у формі екзамену і публічн...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Вперше успішно захистилися заочники-скороченики спеціальності «Готельно-ресторанна справа» 29 лютого 2024

Вчена рада університету підсумувала свою роботу за навчальний рік

21 червня відбулося планове й останнє у цьому навчальному році засідання вченої ради університету. Традиційно на початку тепло привітали членів ради, що відсвяткували дні народження між засіданнями. Також диплом кандидата наук за спеціальністю «Технологія харчової продукції» заступник голови вченої ради, перший проректор Володимир Яровий, що вів ц...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Вчена рада університету підсумувала свою роботу за навчальний рік 21 червня 2018