Традиційно, восени колектив кафедри технології хлібопекарських і кондитерських виробів спільно з асоціацією «Укркондпром» і ТОВ «АССО Іnternational» проводить спеціалізовану конференцію з технологій кондитерських виробів.
Цього року 15 вересня відбулася VIII Міжнародна науково-практична конференція «Здобутки та перспективи розвитку кондитерської галузі». Конференцію, окрім науковців профільних закладів України і представників галузі, відвідали і здобувачі, які навчаються за освітньо-професійними програмами «Технології хліба, кондитерських, макаронних виробів та харчоконцентратів» і «Технології органічних харчових продуктів».
Урочистим привітанням роботу конференції відкрили завідувач кафедри Володимир Ковбаса та президент асоціації «Укркондпром» Олександр Балдинюк.
Під час роботи конференції були заслухані багато доповідей, які мають практичне та наукове значення. Про виклики розвитку кондитерської галузі у 2021 році доповів Олександр Балдинюк. Професорка кафедри технології хлібопекарських і кондитерських виробів Вікторія Дорохович розкрила теоретичні та практичні аспекти розроблення і впровадження борошняних кондитерських виробів спеціального призначення. У цьому ж напрямі представила доповідь доцентка кафедри технології хліба, кондитерських, макаронних виробів та харчоконцентратів Одеського національного технологічного університету Ганна Коркач і доповіла про результати наукових досліджень щодо використання синбіотичних комплексів у технології вафельних виробів. Своїми напрацюваннями в напрямку розроблення інноваційних напівфабрикатів для борошняних кондитерських виробів поділилася з присутніми старша викладачка кафедри технології і організації ресторанного господарства Київського національного торговельно-економічного університету Лариса Рибчук.
Зацікавленість і жваве обговорення викликала доповідь завідувачки лабораторії гігієни громадського харчування ДУ «Інститут громадського здоров’я ім. О.М. Марзеєва НУМНУ», професорки Марії Гуліч. Вона порушила дуже актуальну проблему щодо нових санітарних вимог до кондитерських виробів для шкільного харчування.
Приємно відзначити, що на конференції виступили також представники провідних підприємств і компаній. Технік-лаборанка цеху борошняних кондитерських виробів ЗАТ «Житомиські ласощі» Ірина Балагуц розповіла про досвід впровадження інноваційних технологій і розширення асортименту на ЗАТ «Житомирські ласощі». Фахівці компанії «Vetalab» Марина Ромащенко та Владислав Колованов представили інформацію про сучасне лабораторне обладнання, яке є запорукою виробництва якісних і безпечних кондитерських виробів.
На завершення конференції свої сили в публічних виступах спробувала магістрантка кафедри Вікторія Царук, що здобуває освіту за спеціалізацією «Технології органічних харчових продуктів». Вона представила свої доробки в доповіді «Органічні кондитерські вироби з підвищеною харчовою цінністю», яка викликала жвавий інтерес у аудиторії.
Колектив кафедри вдячний генеральному директору ТОВ «АССО Іnternational» Ігорю Мельнику за сприяння у проведенні конференції, а всім учасникам за представлені доповіді. Незабаром буде оприлюднений збірник матеріалів конференцій, зі змістом якого можна буде ознайомитися на сайтах університету та кафедри. Наші науковці сподіваються на подальшу співпрацю та розширення кола учасників конференції, що сприятиме обміну досвідом і підвищенню рівня наукових досліджень, вирішенню актуальних питань галузі.