Н У Х Т

Про енергоринок України на гостьовій лекції випускника кафедри електропостачання і енергоменеджменту

19 травня 2022

Про енергоринок України на гостьовій лекції випускника кафедри електропостачання і енергоменеджменту

18 травня 2022 р. на кафедрі електропостачання і енергоменеджменту відбулася гостьова лекція «Енергоринок України», на якій науковий співробітник Інституту Електродинаміки НАН України, кандидат технічних наук Володимир Мірошник, який є випускником кафедри, розповів про енергоринок України, його сучасний стан і перспективи розвитку.

До участі у зустрічі були запрошені здобувачі освітніх програм «Електротехніка та інформаційні технології» бакалаврського рівня, «Електротехнічні системи електроспоживання» магістерського рівня, «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» рівня «доктор філософії», а також викладачі університету, фахівці галузі автоматизації та енергетики.

Володимир Мірошник детально розповів про впровадження нової моделі енергоринку України, оптового ринку електричної енергії, його лібералізовану модель, що включає ряд сегментів: ринок двосторонніх договорів, ринок «на добу вперед», внутрішньодобовий ринок, балансуючий ринок, ринок допоміжних послуг і роздрібний ринок електроенергії (РРЕЕ). Держава перестала бути єдиним покупцем і продавцем електроенергії. Основною метою запровадження нового ринку електричної енергії є приведення електроенергетичної галузі України до європейської моделі, коли розподіл/передача електричної енергії і її постачання провадяться незалежними юридичними особами, а споживачі мають право вибору постачальника, незалежно від їх форми власності та відомчої належності. Також науковець розповів про синхронізацію з енергомережею континентальної Європи ENTSO-E, перспективи розвитку та балансування з мережею.

Представлені та використані під час зустрічі матеріали сприяли активному обговоренню наданої інфоомації. Лектор аргументовано й переконливо відповів на запитання аудиторії.

Колектив кафедри електропостачання і енергоменеджменту щиро вдячний слухачам за цікаві запитання, доцентці кафедри Юлії Куєвді за організацію цієї події та Володимиру Мірошнику за цікаву лекцію і сподівається на подальші плідні й творчі зустрічі.

Опублікований: 19-05-2022
Читайте також:
Науково-педагогічний колектив кафедри готельно-ресторанної справи розвиває культуру академічної доброчесності

5 вересня за ініціативи гарантки освітньо-професійної програми «Готельна і ресторанна справа», професорки Тетяни Сильчук та в.о. завідувачки кафедри готельно-ресторанної справи Лариси Шаран відбулася дружня онлайн-зустріч зі здобувачами вищої освіти другого (магістерського) рівня денної форми навчання, які невдовзі розпочнуть виконання кваліфікацій...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Науково-педагогічний колектив кафедри готельно-ресторанної справи розвиває культуру академічної доброчесності 08 вересня 2022

Корисне з приємним поєднала завідувач кафедри іноземних мов професійного спрямування у ЗСШ №111 ім. С.А.Ковпака

Із ЗСШ №111 ім. С.А.Ковпака, що в Дарницькому районі м. Києва, вже тривалий час існує як тісна співпраця кафедри іноземних мов професійного спрямування нашого університету, так і  гарні  взаємостосунки. Завдяки директору школи Валентині Юрченко в.о. завідувача кафедри Олену Галинську привітно зустрічають у навчальному закладі. Завжди є можливість ...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Корисне з приємним поєднала завідувач кафедри іноземних мов професійного спрямування у ЗСШ №111 ім. С.А.Ковпака 13 листопада 2018

З початком практики, шановне студентство!

У нашому університеті велика увага приділяється практичній підготовці здобувачів вищої освіти, адже саме під час проходження практики студент не лише знайомиться з підприємством галузі, але й упевнюється у правильності обраної професії, набуває виробничих навичок, вчиться приймати самостійні рішення в реальних виробничих умовах. 13 січня 2020 року...

ЧИТАТИ ДАЛІ

З початком практики, шановне студентство! 13 січня 2020

Студенти факультету біотехнології та екологічного контролю отримали інформацію щодо програм міжнародної академічної мобільності

13 квітня на запрошення кафедри екології та збалансованого природокористування НУХТ відвідала член національної команди експертів з реформування вищої освіти України (за підтримки Єврокомісії), голова Української асоціації викладачів і дослідників європейської інтеграції Ірина Сікорська, яка представила до уваги студентів та викладачів факультету б...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Студенти факультету біотехнології та екологічного контролю отримали інформацію щодо програм міжнародної академічної мобільності 14 квітня 2018