Цікаво, захоплююче та пізнавально – так характеризують проходження практики на підприємстві «Київмедпрепарат», яке спеціалізується на виготовленні антибактеріальних засобів та є одним із основних виробників продукції ТМ «Артеріум», четвертокурсниці-біотехнологині Олександра Васильєва, Марія Проценко, Анастасія Онищенко та Катерина Гвоздецька.
Завдяки провідним фахівцям галузі, їх цінним практичним порадам, професійній підтримці, наші здобувачки мали унікальну можливість систематизувати набуті протягом чотирьох років навчання знання та відчути справжню атмосферу виробництва.
Для них було організовано цілий комплекс ініціатив, тож студентки змогли поглянути на специфіку майбутньої професії з різних сторін. Спершу менеджерка з навчання та розвитку персоналу «Київмедпрепарат» Катерина Покойовець (випускниця кафедри біотехнології і мікробіології 2019 року) познайомила з підприємством, його історією, структурою та підрозділами. Практикантки побували в цехах виробництва твердих та ін’єкційних форм, де занурилися у технологічні процеси, дізналися тонкощі виготовлення лікарських препаратів, зосередили увагу на критичних точках виробництва та ознайомились із методами контролю, які застосовуються на всіх етапах життєвого циклу лікарських засобів. Крім того, віртуально зазирнули до цеху м’яких лікарських форм, дослідного центру, аналітичної і технологічної лабораторій, детально розглянули принцип роботи сучасного обладнання, яке використовується на підприємстві.
Завдяки менеджерці з навчання та розвитку персоналу корпорації «Артеріум» Марині Герасименко, яка організувала злагоджену та продуктивну роботу, студенткам вдалося познайомитися та поспілкуватися з прекрасними спеціалістами, що підготували для них цінну інформацію та дали відповіді на всі запитання. Експертка з GxP «Артеріум», Любов Красонощок прочитала ґрунтовну лекцію з основ GxP – системи забезпечення якості лікарських засобів. Уповноважена особа з фармаконагляду «Київмедпрепарат» Римма Батталова познайомила із системою фармаконагляду. Також бакалаври поспілкувалися з керівником служби інформаційних технологій Юрієм Вакуленком, який розповів про те, яке місце займає ІТ-сфера у функціонуванні фармацевтичного підприємства.
Менеджер з навчання та розвитку персоналу корпорації «Артеріум» Ігор Ключка (випускник кафедри 2020 року, а наразі – здобувач ступеня доктора філософії) розповів, що в компанії триває програма стажування для студентів 3-4 курсів Arterium Intern Camp. До програми вже залучено більше 40 студентів різних університетів, зокрема й нашого.
Новий набір на програму Arterium Intern Camp стартує у травні 2024 року. Студенти, які б хотіли в майбутньому здобути професійні навики завдяки участі в ній, можуть подати резюме на сайтах із пошуку роботи (Work.ua, Robota.ua). Там можна знайти запропоновані компанією вакансії для стажерів.
Четвертокурсниці висловлюють щиру подяку колективам компаній «Артеріум» і «Київмедпрепарат», що гостинно зустріли їх, поділилися величезним досвідом і багажем знань. Це неодмінно допоможе у майбутній професійній діяльності та кар’єрному зростанні. Адже фармкомпанії – це місце, де наука, сучасні технології та людська турбота переплітаються для створення найкращого продукту.