30 жовтня відбулася бінарна гостьова лекція, до якої долучилися студенти Сумського національного аграрного університету та магістри НУХТ.
Старша викладачка кафедри технологій та безпечності харчових продуктів СНАУ Світлана Губа за темою заняття «Альтернативні типи харчування» проінформувала присутніх щодо альтернативних видів харчування, розглянкла основні положення та рекомендації.
У продовження розпочатої теми професорка кафедри ресторанної і аюрведичної продукції Наталія Фролова прочитала лекцію за темою «Аюрведичні принципи комбінування харчових продуктів», яку розпочала з вислову з першоджерел Аюрведи Ібн Сима «Трактат з гігієни» ‒ «Несумісні продукти несуть у кровоносний потік не поживні речовини, а отрути».
Професорка розглянула комбінування продуктів за світовими тенденціями, аюрведичні підходи до комбінування продуктів, групи харчових продуктів за домінантним вмістом, сумісні й несумісні комбінації продуктів харчування, шляхи зменшення негативних ефектів споживання несумісних харчових комбінацій.
Наприкінці лекції відбулося жваве обговорення. Висловлювалося загальна зацікавленість розглянутою темою та побажання подальшої співпраці в такому форматі із залученням інших навчальних закладів за запланованими тематиками.