Днями студенти першого курсу факультету біотехнології та екологічного контролю вирушили у захоплюючу подорож на завод «Оболонь». Від фахівців підприємства вони дізналися про кожний етап виробництва пива та історію пивзаводу.
Студентам цікаво було почути, що місце розташування заводу обирали чеські спеціалісти, і це стало першим кроком до його створення. Поступово підприємство розвивалося, додавалися нові лінійки пива та сидру, а також у 1980 році був уведений варильний цех. Їм розповіли і про поставки пивпродукції до Великої Британії у 1989 році, про лінійки продукції, що виготовляється для внутрішнього та зовнішнього ринків, про дочірні компанії «Оболонь» і сертифікати якості та систем управління для продукції ISO 9001, 14001, 18001, 22000.
Майбутні біотехнологи детально ознайомилися з усіма етапами виготовлення пива – затиранням сусла, яке включає суміш солоду та води при певній температурі, прогрівом сусла та процесами освітлення пива. І кожний етап обов’язково перевіряється пробами на якість. Першокурсники були вражені, коли дізналися про використання 96 трубок, по яких проводилося доброджування пива. Цей метод дає можливість зберегти та зміцнити його характерний смак і аромат. Також екскурсанти побачили великі та потужні установки з розливання готових напоїв у пляшки ПЕТ від 0,5 до 2 літрів і завітали до виробничих приміщень потужностей розливу 60 тис. пляшок за годину та 110 тис. пляшок за годину.
Ще одним із вражаючих фактів про «Оболонь» стала інформація про його роботу під час воєнного стану. У складних умовах війни завод продовжував працювати і постачав воду в бойові точки, оскільки «Оболонь» має власну свердловину для її видобування.
Після завершення екскурсії здобувачі освіти, сповнені враженнями та знаннями, які отримали про процес виробництва пива, висловили подяку завідувачу кафедри біотехнології і мікробіології Віктору Стабнікову, старшому куратору групи БТ-1-1 Олександру Воронцову, генеральному директору підприємства Ігорю Булаху та їх чудовій екскурсоводці Альоні Григорівні за цікаву й пізнавальну подорож у світ пивоваріння.