Н У Х Т

Онлайн-лекції також можуть бути цікавими та змістовними доводять викладачі кафедри харчової хімії

15 жовтня 2020

Онлайн-лекції також можуть бути цікавими та змістовними доводять викладачі кафедри харчової хімії

Викладачі НУХТ демонструють приклад того, що онлайн-лекції можуть бути не менш цікавими та змістовними, ніж в аудиторії.

13 жовтня 2020 року відбулося надзвичайно цікаве і насичене лекційне заняття з дисципліни «Хімія гетероциклів» для здобувачів другого курсу Навчально-наукового інституту харчових технологій, спеціальності 161 «Хімічна технологія».

Тема лекції, яку прочитала доцентка кафедри харчової хімії Наталія Сімурова, – «Конденсовані похідні п'ятичленних гетероциклів. Похідні індолу».

Лекторка наголосила на зв’язку дисципліни з курсами «Органічної» і «Фармацевтичної хімії» й подальшому застосуванні набутих знань у практичній діяльності хіміків-технологів.

Треба зазначити, що яскрава змістовна мультимедійна презентація давала можливість студентам детально розглянути складні структури гетероциклічних сполук, проаналізувати хімічні реакції. Здобувачі дізналися про будову індолу, згадали його номенклатуру за Ганчем-Відманом, ознайомились із найбільш зручним методом добування індолу за Фішером, з’ясували ароматичну природу та вплив на хімічні властивості анульованого гетероциклічного ядра

Окремо викладачка зосередила увагу слухачів на реакціях електорофільного заміщення (нітруванні, галогенуванні, ацилуванні) та відновленні індолу. Лекторка наголосила на важливості функцій п'ятичленних гетероциклів у складі біоактивних сполук – триптофані та продуктах його метаболізму: нейромедіаторах серотоніні і триптоаміні.

Дуже цікавою не тільки для молоді, а й для присутніх викладачів стала інформація про використання гетероауксину для стимуляції росту рослин, зокрема, для вирощування троянд. Технологію, запропоновану лекторкою, спробують багато колег! Не оминула фахівець і найяскравішого представника цього класу сполук – індиго. Студенти дізналися про історію встановлення його хімічної будови і розроблення синтезу в лабораторії відомого нобелівського лауреата Байєра.

Далі були розглянуті будова, амфотерні властивості та таутомерні форми азолів, пятичленних гетероциклів із декількома гетероатомами. Важливість цих сполук визначається широким спектром біоактивності та застосовується у фармацевтичному виробництві. Похідні імідазолу входять до складу всім відомих антигістамінних і мікосептичних засобів, піразолу до складу анальгетиків, а тіазолу до сульфаніламідних препаратів.

Лекція промайнула миттєво. Наприкінці лекторка запропонувала перевірити засвоєні знання з номенклатури гетероциклів на прикладі окремих гетероциклічних сполук.

Студенти і присутні викладачі кафедри висловили Наталії Сімуровій щиру вдячність за лекцію, прочитану на найвищому рівні. Деякі висловили думку, що лекція доцентки може бути взірцем для молодих колег. Тож, бажаємо лекторці здоров’я, наукового і педагогічного натхнення!

Опублікований: 15-10-2020
Читайте також:
Піжама-Party або День відкритих дверей онлайн

5 травня у Смілянському технологічному фаховому коледжі нашого університету відбувся онлайн День відкритих дверей. Захід мав оновлений формат – Піжама-Party або карантинопаті на хаті. В умовах карантину такий формат видався дуже зручним, простим, домашнім і зрозумілим – майбутні вступники мали можливість спілкуватися зі студентами, працівниками ко...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Піжама-Party або День відкритих дверей онлайн 06 травня 2020

Профдесант НУХТ у Іванкові та Володарці

4-5 квітня відбулися чергові Ярмарки професій – в Іванківському та Володарському районних центрах зайнятості. Участь у заходах взяли учні випускних 9-11 класів понад 24 загальноосвітніх навчальних закладів Іванківського, Поліського та Володарського районів. Спеціальності нашого університету як завжди викликали неабиякий інтерес, тому що охоплюють...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Профдесант НУХТ у Іванкові та Володарці 05 квітня 2019

Роботу спеціалізованих вчених рад продовжено до 2021 року

Здобувачі наукових ступенів кандидата чи доктора наук зможуть захистити свої доробки та отримати відповідні дипломи до 15 травня 2021 року. Відповідний наказ підписаний т. в. о. міністра освіти і науки Сергієм Шкарлетом. Зокрема, Міністерством освіти і науки продовжено термін дії усіх наявних спеціалізованих вчених рад. Цьому рішенню передувало вн...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Роботу спеціалізованих вчених рад продовжено до 2021 року 31 липня 2020

За крок до впровадження роботів у навчальні курси

На кафедрі автоматизації та комп'ютерних технологій систем управління відбулася зустріч із представниками компанії «ABB», у ході якої досягли домовленостей щодо співробітництва у напрямку освіти та просвіти з роботехніки. Уже на початку навчального року у навчальний процес на кафедрі буде впроваджений сучасний промисловий робот і кобот виробництва...

ЧИТАТИ ДАЛІ

За крок до впровадження роботів у навчальні курси 24 липня 2020