Н У Х Т

Обрати вірний шлях випускникам бакалаврату допомагають стейкхолдери

05 травня 2022

Обрати вірний шлях випускникам бакалаврату допомагають стейкхолдери

Наші здобувачі-четвертокурсники зараз постають перед непростим вибором: що робити далі, після закінчення навчання у бакалавраті, – йти працювати чи продовжувати студентське життя. Цей вибір не такий вже і простий, особливо зважаючи на дуже складні реалії нашого воєнного сьогодення. Зазвичай на прийняття рішення у цьому питанні суттєво впливають стереотипи, які залишилися з минулих часів або нещодавно виникли. Допомогти розібратися у ситуації, окреслити всі перспективи навчання в магістратурі справді можуть ті, хто вже пройшов цей шлях.

Тому на кафедрі біотехнології і мікробіології була організована онлайн-зустріч зі здобувачами-біотехнологами 4 курсу, на яку завітали стейкхолдери – випускники магістратури кафедри різних років.

Головний спікер, випускник 2003 року, одного з перших випусків магістратури, а нині директор маркетингу та продаж корпоративних брендів фармацевтичної компанії «Дарниця» Роман Шкотов поділився своїми спогадами про роки навчання в магістратурі, де навчався, до речі, разом із нинішнім завідувачем кафедри біотехнології і мікробіології Віктором Стабніковим. Роман згадав, наскільки відрізнялось навчання у магістратурі порівняно з бакалавратом і наскільки серйознішою і цікавішою була робота над магістерською. Він також наголосив на різниці у можливому подальшому працевлаштуванні випускників бакалаврату і магістратури.

Зоя Олексієнко, випускниця магістратури 2012 року, також зазначила, що навчання в магістратурі – це гарний трамплін для майбутньої кар'єри. Зоя закінчила магістратуру за спеціалізацією «Екологічна біотехнологія та біоенерегетика», але першим місцем її роботи була мікробіологічна лабораторія харчового підприємства, яку вона, фактично «з нуля» організовувала, бо мала для цього необхідні знання і навички. Потім працювала на фармацевтичному підприємстві мікробіологом. Після цього, набувши практичного досвіду, працювала на біотехнологічному підприємстві, яке займається випуском іммунобіологічної продукції – ветеринарних вакцин, далі займалася дистрибуцією високотехнологічних систем мікробіологічного моніторингу санітарного стану харчових і фармацевтичних підприємств. Отримана освіта і різноплановий практичний досвід, а також глибокі знання англійської мови дали можливість займатися висококваліфікованим фаховим перекладом. Нині Зоя працює у сфері клінічних випробувань лікарських засобів, обіймаючи посаду координаторки із супроводу проєктів міжнародної компанії IQVIA.

Радо відгукнувся на пропозицію зустрітися з четвертокурсниками випускник магістратури 2018 року, а нині експерт з навчання та розвитку персоналу групи з дистанційного навчання Корпоративного Університету Корпорації «Артеріум» Ігор Ключка. Він конкретними прикладами довів, наскільки важливо навчатися у магістратурі і отримати диплом магістра кафедри біотехнології і мікробіології НУХТ.

Цікавим видався досвід і зовсім «новоспеченої» магістерки кафедри Софії Цапко, яка завершила навчання лише цього року, але вже майже рік обіймає посаду фахівця відділу аудитів сектору кваліфікації постачальників Департаменту управління якістю АТ «Фармак». Саме від Софії здобувачі почули поради, як раціонально і водночас цікаво використати час навчання у магістратурі: про наукові конференції, участь у Хакатоні та школі-конференції молодих науковців «Фармак», після яких робота «сама знайшла» Софію, про перемогу у конкурсі резюме.

Наприкінці зустрічі майбутні вступники до магістратури активно ставили питання, які їх хвилювали, а спікери давали на них авторитетні відповіді, за що викладацький колектив кафедри їм щиро вдячний.

Радіємо, що за таких важких умов воєнного часу у нашої молоді є неабияке бажання навчатися, адже це – ще одне свідчення того, що наша країна обов’язково переможе. Все буде Україна!

Опублікований: 05-05-2022
Читайте також:
Диджиталізований захист магістрів кафедри технології ресторанної і аюрведичної продукції

З 8 по 15 лютого на кафедрі технології ресторанної і аюрведичної продукції відбулися неперевершені захисти кваліфікаційних робіт здобувачів денної та заочної форми навчання спеціальності «Харчові технології», освітньо-професійної програми «Технології в ресторанному господарстві». Хоча карантинні обмеження, пов’язанні з Covid-19 ще тривають і переш...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Диджиталізований захист магістрів кафедри технології ресторанної і аюрведичної продукції 18 лютого 2021

Талантами багаті у Смілянському коледжі харчових технологій НУХТ

Стало прекрасною традицією міста Сміла проводити фестиваль-конкурс «Сузір’я талантів багатодітної родини». Цього року Смілянський коледж харчових технологій НУХТ представляла плеяда талановитої молоді. Приємно відзначити, що всі учасники стали переможцями у своїй номінації . Найкращими стали: - у номінації«Вокальне мистецтво»: 1 місце - Іван Те...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Талантами багаті у Смілянському коледжі харчових технологій НУХТ 21 червня 2018

Практичний досвід експлуатації систем керування ТДВ «Яготинський маслозавод» набувають наші студенти

Старший викладач кафедри автоматизації та комп’ютерних технологій систем управління Роман Міркевич відвідав ТДВ «Яготинський маслозавод», де студенти четвертого курсу кафедри Ілля Величко, Олексій Міркевич і Олексій Фіщенко проходять виробничу практику. У ході практики наші студенти активно користуються можливістю докладно вивчити технологію вигот...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Практичний досвід експлуатації систем керування ТДВ «Яготинський маслозавод» набувають наші студенти 31 січня 2020

Фаховий кругозір розширюють студенти кафедри технології м’яса і м’ясних продуктів

28 жовтня студенти Навчально-наукового інституту харчових технологій академічних груп ТІ-1-1 і МЯ-3-1ск у супроводі викладачів кафедри технології м’яса і м’ясних продуктів, старшого викладача Оксани Москалюк та доцента Ігоря Страшинського відвідали потужне підприємство ПрАТ «Оболонь». Об’єднання «Оболонь» – корпорація з виробництва пива, безалкого...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Фаховий кругозір розширюють студенти кафедри технології м’яса і м’ясних продуктів 29 жовтня 2019