Н У Х Т

Обрати вірний шлях випускникам бакалаврату допомагають стейкхолдери

05 may 2022

Обрати вірний шлях випускникам бакалаврату допомагають стейкхолдери

Наші здобувачі-четвертокурсники зараз постають перед непростим вибором: що робити далі, після закінчення навчання у бакалавраті, – йти працювати чи продовжувати студентське життя. Цей вибір не такий вже і простий, особливо зважаючи на дуже складні реалії нашого воєнного сьогодення. Зазвичай на прийняття рішення у цьому питанні суттєво впливають стереотипи, які залишилися з минулих часів або нещодавно виникли. Допомогти розібратися у ситуації, окреслити всі перспективи навчання в магістратурі справді можуть ті, хто вже пройшов цей шлях.

Тому на кафедрі біотехнології і мікробіології була організована онлайн-зустріч зі здобувачами-біотехнологами 4 курсу, на яку завітали стейкхолдери – випускники магістратури кафедри різних років.

Головний спікер, випускник 2003 року, одного з перших випусків магістратури, а нині директор маркетингу та продаж корпоративних брендів фармацевтичної компанії «Дарниця» Роман Шкотов поділився своїми спогадами про роки навчання в магістратурі, де навчався, до речі, разом із нинішнім завідувачем кафедри біотехнології і мікробіології Віктором Стабніковим. Роман згадав, наскільки відрізнялось навчання у магістратурі порівняно з бакалавратом і наскільки серйознішою і цікавішою була робота над магістерською. Він також наголосив на різниці у можливому подальшому працевлаштуванні випускників бакалаврату і магістратури.

Зоя Олексієнко, випускниця магістратури 2012 року, також зазначила, що навчання в магістратурі – це гарний трамплін для майбутньої кар'єри. Зоя закінчила магістратуру за спеціалізацією «Екологічна біотехнологія та біоенерегетика», але першим місцем її роботи була мікробіологічна лабораторія харчового підприємства, яку вона, фактично «з нуля» організовувала, бо мала для цього необхідні знання і навички. Потім працювала на фармацевтичному підприємстві мікробіологом. Після цього, набувши практичного досвіду, працювала на біотехнологічному підприємстві, яке займається випуском іммунобіологічної продукції – ветеринарних вакцин, далі займалася дистрибуцією високотехнологічних систем мікробіологічного моніторингу санітарного стану харчових і фармацевтичних підприємств. Отримана освіта і різноплановий практичний досвід, а також глибокі знання англійської мови дали можливість займатися висококваліфікованим фаховим перекладом. Нині Зоя працює у сфері клінічних випробувань лікарських засобів, обіймаючи посаду координаторки із супроводу проєктів міжнародної компанії IQVIA.

Радо відгукнувся на пропозицію зустрітися з четвертокурсниками випускник магістратури 2018 року, а нині експерт з навчання та розвитку персоналу групи з дистанційного навчання Корпоративного Університету Корпорації «Артеріум» Ігор Ключка. Він конкретними прикладами довів, наскільки важливо навчатися у магістратурі і отримати диплом магістра кафедри біотехнології і мікробіології НУХТ.

Цікавим видався досвід і зовсім «новоспеченої» магістерки кафедри Софії Цапко, яка завершила навчання лише цього року, але вже майже рік обіймає посаду фахівця відділу аудитів сектору кваліфікації постачальників Департаменту управління якістю АТ «Фармак». Саме від Софії здобувачі почули поради, як раціонально і водночас цікаво використати час навчання у магістратурі: про наукові конференції, участь у Хакатоні та школі-конференції молодих науковців «Фармак», після яких робота «сама знайшла» Софію, про перемогу у конкурсі резюме.

Наприкінці зустрічі майбутні вступники до магістратури активно ставили питання, які їх хвилювали, а спікери давали на них авторитетні відповіді, за що викладацький колектив кафедри їм щиро вдячний.

Радіємо, що за таких важких умов воєнного часу у нашої молоді є неабияке бажання навчатися, адже це – ще одне свідчення того, що наша країна обов’язково переможе. Все буде Україна!

Published on: 05-05-2022
Read also:
Завершальне у цьому семестрі засідання Еnglish speaking club відбулося традиційно за участю гостя зі США

Кафедра ділової іноземної мови та міжнародної  комунікації провела завершальне у цьому семестрі засідання Еnglish speaking club традиційно за участю спеціального гостя із Сполучених Штатів Stuart Snuggs і викладача Наталії Божок. Засідання було присвячене цікавій темі – «Millionaires». Розпочалося все з презентації, представленої студентом Навчаль...

READ YOURSELF

Завершальне у цьому семестрі засідання Еnglish speaking club відбулося традиційно за участю гостя зі США 06 december 2019

Ректор університету відзвітував перед Конференцією трудового колективу

23 грудня 2021 року відбулася Конференція трудового колективу університету. Голова Конференції, перший проректор Володимир Яровий повідомив, що зареєструвався 91 делегат, а всього обраних делегатів 116, тож необхідний кворум є, і Конференція розпочала свою роботу. Першими відповідно до порядку денного розглянули зміни до складу вченої ради універ...

READ YOURSELF

Ректор університету відзвітував перед Конференцією трудового колективу 23 december 2021

Обраний новий голова Первинної профспілкової організації працівників НУХТ

22 вересня 2021 року в актовій залі університету з дотриманням усіх протиепідемічних заходів відбулася позачергова виборна профспілкова конференція Первинної профспілкової організації працівників Національного університету харчових технологій. Від адміністрації університету на конференції був присутній проректор з наукової роботи Сергій Токарчук, в...

READ YOURSELF

Обраний новий голова Первинної профспілкової організації працівників НУХТ 22 september 2021

Футзалістки НУХТ – срібні призерки Кубку України

Наприкінці березня на базі Олімпійського фахового коледжу імені Івана Піддубного НУФВСУ відбулися змагання Кубку України з футзалу серед жіночих студентських команд закладів вищої освіти 2021 року. Участь у турнірі взяли 8 команд закладів вищої освіти, що представляли Одеську, Черкаську, Сумську, Харківську області України та м. Київ. Спочатку ді...

READ YOURSELF

Футзалістки НУХТ – срібні призерки Кубку України 02 april 2021