Н У Х Т

На базі університеті відбувся семінар МОН і Держенергоефективності щодо підвищення енергоефективності вишів

16 лютого 2018

На базі університеті відбувся семінар МОН і Держенергоефективності щодо підвищення енергоефективності вишів

Як здійснити комплексну термомодернізацію університету за кошти ЕСКО-інвестора (Energy Service Company, компанія з надання енергетичних послуг) мали нагоду дізнатися учасники семінару «Енергосервіс у бюджетній сфері України: успіхи 2016-2017, перспективи 2018. Потенціал залучення ЕСКО для підвищення енергоефективності вищих навчальних закладів», який 16 лютого на базі нашого університету провели Міністерство освіти і науки України та Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України.

Спікерами заходу виступили: заступник міністра освіти та науки України Роман Греба, голова Держенергоефективності Сергій Савчук, радник голови Держенергоефективності Олексій Корчміт.

Розпочав роботу семінару Роман Греба, який нагадав, що серед пріоритетів МОН – допомога вишам у підвищенні енергоефективності. Разом із Європейським інвестиційним банком Міністерство розробило та впроваджує проект для покращення енергоефективності в університетах. Його загальна вартість – 160 млн євро. Зараз починається перша черга проекту, і в 7 вишах проводитимуть серйозні заходи для енергозбереження та оптимізації управлінських процесів енергоспоживання. У січні МОН та Європейський інвестиційний банк узгодили основні питання відбору українських вишів до другої фази проекту. Високопосадовець наголосив, що є й альтернативний варіант – залучення приватних інвестицій, адже за останні два місяці попит на ЕСКО стрімко зростає. У 25 містах України оголошено понад 300 тендерів на закупівлю енергосервісу через систему PROZORRO. Половину з них вже завершено. Для університетів разом із ЕСКО відкривається можливість підвищити енергоефективність своїх будівель, покращити комфорт і посилити імідж.

Учасники семінару дізналися, як провести комплексну термомодернізацію університету за кошти ЕСКО-інвестора, зменшити енергоспоживання та в подальшому заощаджувати бюджетні кошти на оплаті за комунальні послуги.

Зокрема, голова Держенергоефективності Сергій Савчук докладно розповів про правові засади енергосервісу в бюджетній сфері. Фахівець також зазначив, що останнім часом енергоощадність стає популярною, й стрімко зростає попит на фахівців з енергоменеджменту та енергоощадних технологій, яких готують і у НУХТ.

Радник голови Олексій Корчміт ґрунтовно розкрив особливості впровадження ЕСКО-проектів. Від нього присутні дізналися про перешкоди та можливості для бізнесу і розпорядників бюджетних коштів.  Практичні приклади реалізованих проектів учасники заходу почули від присутніх ЕСКО-інвесторів.

Підсумував роботу семінару Роман Греба, який закликав представників вишів вдумливо й відповідально підійти до розгляду порушених питань, й зазначив, що, укладати чи не укладати енергосервісний договір вирішує навчальний заклад, а укладаючи його, виш сам визначає, які саме енергоощадні заходи він бажає замовити.

Участь у семінарі взяли керівники та представники вищих навчальних закладів, бюджетних установ, компаній, задіяних у сфері енергосервісу, енергоефективності та теплоізоляції, енергоаудиторів, енергоменеджерів, ЗМІ До активного обговорення долучилися й фахівці нашої кафедри теплоенергетики і холодильної техніки.

Представників ЗМІ зацікавили заходи з енергозаощадження, які впроваджує наш університет. На їх питання вичерпно відповів проректор з навчально-виробничої діяльності та розвитку Олександр Бессараб.

 

 

Опублікований: 16-02-2018
Читайте також:
Бакалаври освітньої програми «Холодильні техніка та технології» отримують пропозиції від роботодавців

Що фахівці спеціальності 142 «Енергетичне машинобудування» користуються незмінним попитом на ринку праці засвідчує зацікавленість роботодавців у випускниках і, навіть, здобувачах освіти за освітньою програмою «Холодильні техніка та технології». Щотижня представники провідних компаній зустрічаються з нашими студентами і викладачами кафедри теплоенер...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Бакалаври освітньої програми «Холодильні техніка та технології» отримують пропозиції від роботодавців 13 березня 2025

Весняний профорієнтаційний марафон кафедри біотехнології і мікробіології триває

Уже позаду і весняний День відкритих дверей і майстер-класи весняних канікул, що проводили на кафедрі біотехнології і мікробіології (БТМ) для школярів Київщини, але профорієнтаційна робота не припиняється. Так, погожого весняного дня доцент кафедри БТМ Світлана Тетеріна відвідала ліцей суспільно-природничого профілю №293 Деснянського району м. Києв...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Весняний профорієнтаційний марафон кафедри біотехнології і мікробіології триває 05 квітня 2019

«Солодка» пізнавальна подорож студентів кафедри технології хлібопекарських і кондитерських виробів

Студенти групи ТХ-3-14ск Навчально-наукового інституту харчових технологій з наставником, доцентом кафедри технології хлібопекарських і кондитерських виробів Оленою Кохан відвідали демонстраційний центр «Шоколадна фабрика ROSHEN». Спочатку група переглянула фільм про історію та технологію виробництва найпопулярнішого у світі смаколика – шоколаду....

ЧИТАТИ ДАЛІ

«Солодка» пізнавальна подорож студентів кафедри технології хлібопекарських і кондитерських виробів 26 грудня 2018

Про особливості і суть фармаконагляду від фахівця високого рівня

Що потрібно для правильного випуску лікарських препаратів? Чи може лікарський препарат бути без побічних реакції? Коли буде вакцина від ковіду? На всі ці та інші питання студентів-біотехнологів 4 курсу відповіла під час Zoom-конференції «Система фармаконагляду» уповноважена особа по фармаконагляду фармацевтичної корпорації «Артеріум» Римма Баттало...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Про особливості і суть фармаконагляду від фахівця високого рівня 18 листопада 2020