Н У Х Т

На базі університеті відбувся семінар МОН і Держенергоефективності щодо підвищення енергоефективності вишів

16 лютого 2018

На базі університеті відбувся семінар МОН і Держенергоефективності щодо підвищення енергоефективності вишів

Як здійснити комплексну термомодернізацію університету за кошти ЕСКО-інвестора (Energy Service Company, компанія з надання енергетичних послуг) мали нагоду дізнатися учасники семінару «Енергосервіс у бюджетній сфері України: успіхи 2016-2017, перспективи 2018. Потенціал залучення ЕСКО для підвищення енергоефективності вищих навчальних закладів», який 16 лютого на базі нашого університету провели Міністерство освіти і науки України та Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України.

Спікерами заходу виступили: заступник міністра освіти та науки України Роман Греба, голова Держенергоефективності Сергій Савчук, радник голови Держенергоефективності Олексій Корчміт.

Розпочав роботу семінару Роман Греба, який нагадав, що серед пріоритетів МОН – допомога вишам у підвищенні енергоефективності. Разом із Європейським інвестиційним банком Міністерство розробило та впроваджує проект для покращення енергоефективності в університетах. Його загальна вартість – 160 млн євро. Зараз починається перша черга проекту, і в 7 вишах проводитимуть серйозні заходи для енергозбереження та оптимізації управлінських процесів енергоспоживання. У січні МОН та Європейський інвестиційний банк узгодили основні питання відбору українських вишів до другої фази проекту. Високопосадовець наголосив, що є й альтернативний варіант – залучення приватних інвестицій, адже за останні два місяці попит на ЕСКО стрімко зростає. У 25 містах України оголошено понад 300 тендерів на закупівлю енергосервісу через систему PROZORRO. Половину з них вже завершено. Для університетів разом із ЕСКО відкривається можливість підвищити енергоефективність своїх будівель, покращити комфорт і посилити імідж.

Учасники семінару дізналися, як провести комплексну термомодернізацію університету за кошти ЕСКО-інвестора, зменшити енергоспоживання та в подальшому заощаджувати бюджетні кошти на оплаті за комунальні послуги.

Зокрема, голова Держенергоефективності Сергій Савчук докладно розповів про правові засади енергосервісу в бюджетній сфері. Фахівець також зазначив, що останнім часом енергоощадність стає популярною, й стрімко зростає попит на фахівців з енергоменеджменту та енергоощадних технологій, яких готують і у НУХТ.

Радник голови Олексій Корчміт ґрунтовно розкрив особливості впровадження ЕСКО-проектів. Від нього присутні дізналися про перешкоди та можливості для бізнесу і розпорядників бюджетних коштів.  Практичні приклади реалізованих проектів учасники заходу почули від присутніх ЕСКО-інвесторів.

Підсумував роботу семінару Роман Греба, який закликав представників вишів вдумливо й відповідально підійти до розгляду порушених питань, й зазначив, що, укладати чи не укладати енергосервісний договір вирішує навчальний заклад, а укладаючи його, виш сам визначає, які саме енергоощадні заходи він бажає замовити.

Участь у семінарі взяли керівники та представники вищих навчальних закладів, бюджетних установ, компаній, задіяних у сфері енергосервісу, енергоефективності та теплоізоляції, енергоаудиторів, енергоменеджерів, ЗМІ До активного обговорення долучилися й фахівці нашої кафедри теплоенергетики і холодильної техніки.

Представників ЗМІ зацікавили заходи з енергозаощадження, які впроваджує наш університет. На їх питання вичерпно відповів проректор з навчально-виробничої діяльності та розвитку Олександр Бессараб.

 

 

Опублікований: 16-02-2018
Читайте також:
Найголовніше про обмін речовин від досвідченого фахівця

17 травня 2018 року на кафедрі харчової хімії відбулася відкрита лекція «Обмін речовин» професора, кандидата технічних наук Анатолія Салюка з дисципліни «Харчова хімія. Модуль 5. Основи біохімії» для студентів першого курсу спеціальності 181 «Харчові технології» денної форми навчання Навчально-наукового інституту харчових технологій. На лекції бул...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Найголовніше про обмін речовин від досвідченого фахівця 18 травня 2018

Викладачі кафедри маркетингу демонструють високий рівень професійної майстерності

Відбулася відкрита лекція «Система та характеристики сучасного маркетингу» старшого викладача кафедри маркетингу Катерини Семененко для студентів спеціальностей 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» та 061 «Журналістика». На лекції були розглянуті сучасні підходи до класифікації видів маркетингу та практику їх застосування, як в сві...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Викладачі кафедри маркетингу демонструють високий рівень професійної майстерності 28 вересня 2018

Магістерські програми з економічних спеціальностей університету будуть адаптовані до програм навчання CFA Institute

Студенти спеціальностей «Фінанси, банківська справа та страхування», «Облік і оподаткування», «Міжнародні економічні відносини» і викладачі вперше у НУХТ приймали гостей з українського представництва інституту CFA. CFA Institute – світова організація, що об’єднує інвестиційних професіоналів усіх країн. Інститут пропонує навчання на професійних спе...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Магістерські програми з економічних спеціальностей університету будуть адаптовані до програм навчання CFA Institute 24 липня 2018

Наукові проекти в межах програми «Горизонт 2020» дали значний науковий прогрес

 «Програма «Горизонт 2020» дає шанс нашим науковцям розкрити свій науковий потенціал саме в Україні. Що стосується впливу на економіку, суспільство та формування політики, то Європейська дослідницька рада встановила, що близько половини проектів уже вплинули на сфери науки та бізнесу. Більш того, майже три чверті з них мають середньостроковий та до...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Наукові проекти в межах програми «Горизонт 2020» дали значний науковий прогрес 18 липня 2018