Н У Х Т

На базі університеті відбувся семінар МОН і Держенергоефективності щодо підвищення енергоефективності вишів

16 лютого 2018

На базі університеті відбувся семінар МОН і Держенергоефективності щодо підвищення енергоефективності вишів

Як здійснити комплексну термомодернізацію університету за кошти ЕСКО-інвестора (Energy Service Company, компанія з надання енергетичних послуг) мали нагоду дізнатися учасники семінару «Енергосервіс у бюджетній сфері України: успіхи 2016-2017, перспективи 2018. Потенціал залучення ЕСКО для підвищення енергоефективності вищих навчальних закладів», який 16 лютого на базі нашого університету провели Міністерство освіти і науки України та Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України.

Спікерами заходу виступили: заступник міністра освіти та науки України Роман Греба, голова Держенергоефективності Сергій Савчук, радник голови Держенергоефективності Олексій Корчміт.

Розпочав роботу семінару Роман Греба, який нагадав, що серед пріоритетів МОН – допомога вишам у підвищенні енергоефективності. Разом із Європейським інвестиційним банком Міністерство розробило та впроваджує проект для покращення енергоефективності в університетах. Його загальна вартість – 160 млн євро. Зараз починається перша черга проекту, і в 7 вишах проводитимуть серйозні заходи для енергозбереження та оптимізації управлінських процесів енергоспоживання. У січні МОН та Європейський інвестиційний банк узгодили основні питання відбору українських вишів до другої фази проекту. Високопосадовець наголосив, що є й альтернативний варіант – залучення приватних інвестицій, адже за останні два місяці попит на ЕСКО стрімко зростає. У 25 містах України оголошено понад 300 тендерів на закупівлю енергосервісу через систему PROZORRO. Половину з них вже завершено. Для університетів разом із ЕСКО відкривається можливість підвищити енергоефективність своїх будівель, покращити комфорт і посилити імідж.

Учасники семінару дізналися, як провести комплексну термомодернізацію університету за кошти ЕСКО-інвестора, зменшити енергоспоживання та в подальшому заощаджувати бюджетні кошти на оплаті за комунальні послуги.

Зокрема, голова Держенергоефективності Сергій Савчук докладно розповів про правові засади енергосервісу в бюджетній сфері. Фахівець також зазначив, що останнім часом енергоощадність стає популярною, й стрімко зростає попит на фахівців з енергоменеджменту та енергоощадних технологій, яких готують і у НУХТ.

Радник голови Олексій Корчміт ґрунтовно розкрив особливості впровадження ЕСКО-проектів. Від нього присутні дізналися про перешкоди та можливості для бізнесу і розпорядників бюджетних коштів.  Практичні приклади реалізованих проектів учасники заходу почули від присутніх ЕСКО-інвесторів.

Підсумував роботу семінару Роман Греба, який закликав представників вишів вдумливо й відповідально підійти до розгляду порушених питань, й зазначив, що, укладати чи не укладати енергосервісний договір вирішує навчальний заклад, а укладаючи його, виш сам визначає, які саме енергоощадні заходи він бажає замовити.

Участь у семінарі взяли керівники та представники вищих навчальних закладів, бюджетних установ, компаній, задіяних у сфері енергосервісу, енергоефективності та теплоізоляції, енергоаудиторів, енергоменеджерів, ЗМІ До активного обговорення долучилися й фахівці нашої кафедри теплоенергетики і холодильної техніки.

Представників ЗМІ зацікавили заходи з енергозаощадження, які впроваджує наш університет. На їх питання вичерпно відповів проректор з навчально-виробничої діяльності та розвитку Олександр Бессараб.

 

 

Опублікований: 16-02-2018
Читайте також:
Університет впевнено утримує перше місце з винахідницької діяльності

Винахідницька діяльність важлива складова роботи кожного навчального закладу, оскільки є одним із вагомих показників, що враховується всіма без виключення рейтинговими системами, у тому числі й ТОП-200. Цей напрям діяльності завжди був одним із пріоритетних для нашого університету, і як результат – постійне зростання її показників і стале лідерств...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Університет впевнено утримує перше місце з винахідницької діяльності 11 січня 2017

Чому ми можемо навчитися зі злету та падіння золотих віків дізналися здобувачі освіти і викладачі

Здобувачі освіти спеціальності «Харчові технології», освітньо-професійних програм «Технології харчування», «Технології дієтичної та аюрведичної харчової продукції», «Технології в ресторанному господарстві» разом із викладачами кафедри технології ресторанної і аюрведичної продукції долучилися до онлайн-лекції «Золоті віки: чого ми можемо навчитися з...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Чому ми можемо навчитися зі злету та падіння золотих віків дізналися здобувачі освіти і викладачі 27 березня 2023

Вчена рада університету проаналізувала підсумки сесії й опитування здобувачів та спланувала свою подальшу роботу

26 вересня відбулося планове засідання вченої ради університету. Розпочали з урочистого – ректор Олександр Шевченко вручив атестат професора директорові Навчально-наукового інституту економіки і управління Олегу Шеремету і атестат доцента викладачці кафедри іноземних мов професійного спрямування Ганні Бойко. Вчена рада оплесками привітала колег із...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Вчена рада університету проаналізувала підсумки сесії й опитування здобувачів та спланувала свою подальшу роботу 26 вересня 2024

Перша гостьова лекція в новому навчальному році для магістрантів кафедри технології хлібопекарських і кондитерських виробів

На кафедрі технології хлібопекарських і кондитерських виробів навчальний рік для здобувачів освітнього ступеню «Магістр», що навчаються за освітньою програмою «Технології органічних харчових продуктів», розпочався з гостьової лекції з дисципліни «Основні принципи та вимоги до органічних харчових продуктів». Із особливостями органічного виробництва...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Перша гостьова лекція в новому навчальному році для магістрантів кафедри технології хлібопекарських і кондитерських виробів 03 вересня 2021