Н У Х Т

До обміну досвідом щодо адаптації дуальної форми здобуття освіти в Україні долучилася наш викладач

04 серпня 2020

До обміну досвідом щодо адаптації дуальної форми здобуття освіти в Україні долучилася наш викладач

28-30 липня 2020 року доцент кафедри вищої математики ім. проф. Можара В.І Вікторія Романенко взяла участь у зустрічі представників закладів освіти та роботодавців, а також експертів з питання адаптації дуальної форми здобуття освіти в Україні, організованій  представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в партнерстві із Науково-методичним центром вищої та фахової передвищої освіти.

Основна увага була приділена обміну досвідом з питань реалізації пілотного проєкту, виявленим проблемам, а також напрацюванню висновків до звіту про перший рік впровадження дуальної форми здобуття освіти та відповідних рекомендацій стейкхолдерам.

Нагадаємо, що починаючи з 2014 року у співпраці із Міністерством освіти і науки України, Українською асоціацією маркетингу та представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта реалізується проєкт із популяризації, адаптації та впровадження дуальної форми здобуття освіти. Партнерами проєкту стали  Федерація металургів та Федерація роботодавців України, Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти та широке коло роботодавців й закладів фахової передвищої та вищої освіти.

Основними досягненнями проєкту є розроблення та прийняття Концепції підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти (схвалена Кабінетом Міністрів України 19 вересня 2018 р.) і сприяння виконанню плану з її реалізації. У 2019 році стартував масштабний експеримент щодо впровадження дуальної форми здобуття освіти у 44 навчальних закладах фахової передвищої та вищої освіти.

Успішний досвід упровадження дуальної освіти вже має і наш університет. Укладені кілька тристоронніх договорів між здобувачами вищої освіти, НУХТ і підприємствами харчової промисловості, за якими студенти навчаються одночасно і в університеті, і на підприємствах. Зокрема, на кафедрі технології молока і молочних продуктів уже другий рік успішно продовжується практика запровадження елементів дуальної форми здобуття освіти. У 2019-2020 навчальному році тристоронній договір щодо підготовки фахівця освітнього ступеню «магістр» за дуальною формою здобуття освіти укладений між НУХТ, ТОВ «Кременецьке молоко» та студентом 1 курсу магістратури Дмитром Дворецьким. І навіть введення загальнодержавного карантину не завадило Дмитрові успішно і своєчасно виконувати програму стажування та індивідуальний графік навчання. На підприємстві він стажується на посаді інженера з якості та своєчасно, а іноді зі значним випередженням індивідуального графіку навчання, складає усі поточні модульні заходи.

Подібна практика засвідчила свою якість і зручність, тож досвід і рекомендації, отримані нашим викладачем під час зустрічі, стануть у нагоді при подальшому розвиткові дуальної освіти в університеті.

 

Опублікований: 04-08-2020
Читайте також:
Колектив кафедри технології жирів і парфумерно-косметичних продуктів тісно співпрацює із загальноосвітніми навчальними закладами

Колектив кафедри технології жирів і парфумерно-косметичних продуктів продовжує профорієнтаційну роботу в школах Києва. 31 січня СЗШ №262 відвідала доцент Євгенія Шеманська. Тісна співпраця кафедри з цим загальноосвітнім навчальним закладом налагоджена завдяки сприянню вчителя хімії Ніни Степури, яка велику увагу приділяє підготовці молодих науковц...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Колектив кафедри технології жирів і парфумерно-косметичних продуктів тісно співпрацює із загальноосвітніми навчальними закладами 01 лютого 2017

Низку невідкладних питань розглянула вчена рада університету на першому в навчальному році засіданні

3 вересня відбулося перше у новому навчальному році засідання вченої ради університету. В.о. ректора університету, перший проректор Володимир Яровий розпочав його з вітання членів ради, що відсвяткували дні народження між засіданнями. Присутні привітали колег оплесками. Урочистості продовжилися врученням відзнак: - нагрудним знаком «Відзнака Наці...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Низку невідкладних питань розглянула вчена рада університету на першому в навчальному році засіданні 03 вересня 2020

В організації навчального процесу у Навчально-науковому інституті харчових технологій використовуватиметься досвід австрійських коллег

Делегація викладачів Навчально-наукового інституту харчових технологій на чолі з директором Оксаною Кочубей-Литвиненко відвідала Університет природних ресурсів та природничих наук (BOKU) (м. Відень, Австрія) з метою ознайомлення з досвідом віденських колег щодо організації навчального процесу підготовки бакалаврів, магістрів та докторів філософії х...

ЧИТАТИ ДАЛІ

В організації навчального процесу у Навчально-науковому інституті харчових технологій використовуватиметься досвід австрійських коллег 06 лютого 2017

Спеціальності з майбутнім!

17 лютого 2024 року доцентка кафедри гуманітарних дисциплін Людмила Приблуда провела профорієнтаційну роботу зі слухачами підготовчого відділення Центру моніторингу якості та координації освітньої діяльності університету, мета якої – популяризація спеціальностей інститутів і факультетів НУХТ. Фахівчиня розповіла про переваги навчання в нашому унів...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Спеціальності з майбутнім! 19 лютого 2024