Н У Х Т

Вступ на навчання іноземних громадян 2023

Прийом на навчання іноземців та осіб без громадянства до закладів вищої освіти (ЗВО) здійснюється згідно  з Законами України «Про вищу освіту»«Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства»«Про закордонних українців»«Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту», Указом Президента України від 03 червня 1994 року № 271 «Про заходи щодо розвитку економічного співробітництва областей України з суміжними областями Республіки Білорусь і адміністративно-територіальними одиницями Республіки Молдова»,(крім вступників з Республіки Білорусь),  постановою Кабінету Міністрів України від 12 вересня 2018 року № 729 «Питання здобуття вищої освіти деякими категоріями осіб», наказом Міністерства освіти і науки України від 01 листопада 2013 року № 1541 «Деякі питання організації набору та навчання (стажування) іноземців та осіб без громадянства», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 25 листопада 2013 року за  № 2004/24536 (Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства освіти і науки № 1272 від 11.12.2015,  № 1167 від 11.08.2017№ 1265 від 12.10.2020 та № 71 від 20.01.2021), наказом Міністерства освіти і науки України від 02 грудня 2019 року №1498 «Про затвердження Порядку встановлення квот для здобуття вищої освіти іноземцями та особами без громадянства в межах обсягів державного замовлення відповідно до міжнародних договорів України», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 10 лютого 2020 року за № 153/34436.

Громадяни Російської Федерації та Республіки Білорусь, які не мають посвідки на постійне (тимчасове) проживання в Україні, приймаються на навчання за індивідуальним дозволом Міністерства освіти і науки України.

Іноземці та особи без громадянства (далі – іноземці) можуть здобувати вищу освіту за кошти фізичних та/або юридичних осіб, якщо іншого не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, законодавством або угодами між закладами вищої освіти про міжнародну академічну мобільність.

Прийом іноземців на навчання може проводитись очно та/або дистанційно.

 

Термін дії запрошення на навчання становить не більше 1 року з дати його реєстрації в Автоматизованій системі «Електронний журнал» уповноваженого Міністерством освіти і науки України державного підприємства.

Брати участь у дистанційному прийомі можуть іноземці, які отримали запрошення на навчання, зареєстроване в Автоматизованій системі «Електронний журнал» уповноваженого Міністерством освіти і науки України державного підприємства, отримали комплекс послуг з інформаційної та консультаційної підтримки, а також отримали візу для в’їзду в Україну з метою навчання.

Для організації дистанційного набору іноземних громадян на навчання для здобуття вищої освіти заклад освіти укладає угоду з партнерською організацією, що є резидентом країни походження вступників.

 

Іноземці та особи без громадянства, які знаходяться на території України особисто подають заяву про вступ до університету, в якій вказують спеціальність (спеціалізацію, напрям підготовки) та форму навчання.

До заяви вступник додає:

  • документ про здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень і додаток з отриманими з навчальних дисциплін оцінками (балами). (надається оригінал з нотаріально завіреним перекладом українською мовою);
  • свідоцтво про закінчення підготовчого відділення з обов’язковими результатами атестування з української мови (при наявності);
  • довідку про стан здоров’я з батьківщини, видану медичним закладом не раніше, як за 2 місяці до в’їзду в Україну (надається оригінал з нотаріально завіреним перекладом українською мовою);
  • свідоцтво про народження (надається оригінал з нотаріально завіреним перекладом українською мовою);
  • п’ятнадцять однакових кольорових фотокарток (без головного убору, на однорідному світлому фоні) розміром 3,5 × 4,5 см;
  • копію шлюбного свідоцтва чи свідоцтва про зміну прізвища (для осіб, які мають розбіжності прізвищ, імен або по батькові у документах) (надається оригінал з нотаріально завіреним перекладом українською мовою);
  • дві копії паспорта (сторінки, де вказано прізвище, ім’я та по батькові вступника, серія, номер, де, ким і коли виданий паспорт) (надається оригінал з нотаріально завіреним перекладом українською мовою);
  • страховий поліс з надання медичної допомоги;
  • запрошення на навчання, оформлене за зразком МОН України, яке було видано відділом міжнародних зв’язків НУХТ або іншим ЗВО України.

Оригінали документів пред’являються особисто.

Для іноземних вступників, які беруть участь у дистанційному прийомі,  всі вище перераховані документи мають бути передані партнерською організацією до університету до моменту формування наказу про зарахування іноземного вступника.

         Документи про попередню освіту мають бути засвідчені в країні їх видачі у спосіб, який офіційно застосовується в цій країні для такого засвідчення, та легалізовані відповідною закордонною установою України, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України (для країн – учасниць Конвенції, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів (Гаага, 1961), – проставлення штампа «Apostille»).

         При прийнятті на навчання осіб, які подають документ про здобутий за кордоном ступінь (рівень) освіти (далі – Документ), обов’язковою є процедура визнання і встановлення еквівалентності Документа, що здійснюється відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 05 травня 2015 року № 504 «Деякі питання визнання в Україні іноземних документів про освіту», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 травня 2015 року за № 614/27059(із змінами, внесеними згідно наказу Міністерства освіти і науки України від 05 вересня 2022 року №784 «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 05 травня 2015 року №504», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 21 жовтня 2022р. за №  1288/38624).

         Іноземні документи про освіту для проведення процедури визнання (нострифікації) подаються до компетентного органу з визнання до початку навчання або протягом першого місяця навчання.

         Документи до приймальної комісії вступник подає в оригіналі, а якщо вони виконані мовою, що відрізняється від української, – разом з нотаріально завіреним перекладом українською мовою.

         Усі копії документів завіряються в установленому законодавством порядку. Копії документів без пред’явлення оригіналів не розглядаються.

         Документи, подані не у повному вищезазначеному переліку або такі, що не відповідають зазначеним вимогам, містять помилки та виправлення – до розгляду приймальною комісією не приймаються.

 

Остання зміна: 12 липня 2023