Н У Х Т

Управління інформацією та аналітика даних

Факультет автоматизації і комп’ютерних систем

Факультет автоматизації і комп’ютерних систем

Контактна інформація
01601, м. Київ, вул. Володимирська 68,
корп. А, ауд.А-429, А-430, А-441
Телефони деканату: (044) 287-91-06, (044) 287-94-40, (044) 287-96-35
e-mail: aks@doc.nuft.edu.ua

Cторінка факультету

Код та назва спеціальності

122 Комп'ютерні науки

Освітня програма

Управління інформацією та аналітика даних

Форма навчання

Денна

Освітній ступінь

Магістр

Підготовка фахівців другого (магістерського) рівня вищої освіти у галузі знань 12 «Інформаційні технології» за спеціальністю 122 «Комп'ютерні науки» та освітньо-професійною програмою «Управління інформацією та аналітика даних»

У Національному університеті харчових технологій підготовка фахівців зі спеціальності 122 «Комп'ютерні науки» триває вже понад 20 років. Освітню програму «Управління інформацією та аналітика даних» відкрито в 2023 році.

Освітня програма «Управління інформацією та аналітика даних» підготовки магістра за спеціальністю 122 «Комп’ютерні науки» галузі знань 12 «Інформаційні технології»розроблена на основі Стандарту вищої освіти за спеціальністю 122 «Комп’ютерні науки» галузі знань 12 «Інформаційні технології» для другого (магістерського) рівня вищої освіти №393 від 28 квітня 2022 р. і є нормативним документом, в якому узагальнюється зміст освіти, тобто відображаються цілі освітньої та професійної підготовки, визначається місце фахівця в структурі господарства держави і вимоги до його компетентностей та інших соціально важливих властивостей і якостей.

Мета освітньої програми полягає у підготовці конкурентоспроможних фахівців, які володіють системою знань інтелектуального аналізу та обробки даних, можуть ефективно виконувати завдання інноваційного характеру відповідного рівня професійної діяльності, знайомі з сучасними науковими досягненнями цієї галузі, вміють формулювати, розв’язувати й узагальнювати практичні задачі у своїй професійній діяльності з використанням сучасних інформаційних технологій для забезпечення потреб суспільства, ринку праці та держави. Підготувати здобувачів для подальшого працевлаштування за обраною спеціальністю.

Основний фокус освітньої програми полягає у підготовці освітньо-професійних кадрів, які володіють сучасними методами та алгоритмами розв’язання теоретичних і прикладних задач комп’ютерних наук, які пов’язані з процесами збору, представлення, обробки, зберігання, передачі та доступу до інформації в комп’ютерних системах в різних галузях народного господарства, в тому числі, харчової і переробної промисловості.

Особливості програми полягають у поглибленій фаховій і теоретичній підготовці висококваліфікованих спеціалістів з інформаційних технологій, які володіють знаннями з інтелектуального аналізу і обробки даних, інформації та знань, аналітики великих даних, з акцентом на здобуття знань і умінь, необхідних для побудови професійної кар’єри на підприємствах різних організаційно-правових форм.

Об'єктами вивчення є: процеси збору, представлення, обробки, зберігання, передачі та доступу до інформації в комп’ютерних системах.

Цілі навчання: набуття здатності розв’язувати задачі дослідницького та/або інноваційного характеру у сфері комп’ютерних наук.

Теоретичний зміст предметної області: сучасні моделі, методи, алгоритми, технології, процеси та способи отримання, представлення, обробки, аналізу, передачі, зберігання даних в інформаційних та комп’ютерних системах.

Методи, методики та технології: методи та алгоритми розв’язання теоретичних і прикладних задач комп’ютерних наук; математичне і комп’ютерне моделювання, сучасні технології програмування; методи збору, аналізу та консолідації розподіленої інформації; технології та методи проектування, розроблення та забезпечення якості складових інформаційних технологій, методи комп’ютерної графіки та технології візуалізації даних; технології інженерії знань, CASE-технології моделювання та проектування ІТ.

Інструменти та обладнання: розподілені обчислювальні системи; комп’ютерні мережі; мобільні та хмарні технології, системи управління базами даних, операційні системи, засоби розроблення інформаційних систем і технологій.

 

Забезпечується практика і стажування на підприємствах харчової промисловості, а також іншого стратегічного напряму.

Структура та зміст програми щорічно оновлюються відповідно до стрімких змін у галузі ІТ.

На кафедрі 5 комп’ютерних класів (по 24 сучасних ПК в кожному) із встановленим сучасним ліцензійнім програмнім забезпеченням та вільним доступом до Інтернет. Здобувачі опановують сучасне ліцензійне програмне забезпечення JetBrains (IntelliJ IDEA, PyCharm, PhpStorm, WebStorm, AppCode, Android Studio, CLion, DataGrip, GoLand, Rider, DataSpell, RustRover), MS Visual Studio Community, різні СУБД (MySQL, Ms Sql Server) тощо. Здобувачі можуть отримати індивідуальне програмне забезпечення на час навчання для встановлення на власній техніці.

На кафедрі кожен здобувач забезпечений окремим робочим місцем і доступом до електронних методичних ресурсів. Постійна модернізація комп'ютерної техніки дозволяє використовувати у навчальному процесі сучасні програми моделювання і проектування інформаційних систем, вивчати актуальні програмні засоби розробки спеціального програмного забезпечення.

Магістерська підготовка за цією програмою базується на проведенні наукових досліджень і орієнтована на підготовку фахівців для науково-дослідної й педагогічної діяльності, роботи в галузі ІТ. Магістри, що мають високі показники у навчанні, долучаються до наукової роботи за держбюджетною науково-дослідною тематикою кафедри «Розроблення нових інформаційних технологій прийняття рішень у виробництві та освітній діяльності».

 

Тематика науково-дослідної роботи спрямована на вирішення проблем розроблення інформаційних систем, інтелектуальних систем прийняття рішень для фахівців харчових виробництв, розроблення та впровадження в навчальний процес електронних засобів навчання. Більшість магістерських розробок знаходять своє застосування в навчальному процесі університету та пропонуються для практичного впровадження у виробництво.

Магістри оволодівають спектром знань та вмінь у галузі сучасних інформаційних технологій, дослідження систем і побудови моделюючих комплексів.

Наукова складова навчання в магістратурі забезпечує:

  • знання принципів проектування, створення і застосування різноманітних інтелектуальних інформаційних систем;
  • уміння проводити дослідження інформаційних потоків, систем, процесів із метою перевірки їх відповідності заданим властивостям;
  • знання методики дослідження систем та методів оцінки ефективності їх застосування під час вирішення конкретних задач діяльності;
  • уміння використовувати сучасні комп'ютерні засоби системного, функціонального, конструкторського та технологічного проектування для розроблення різних інформаційних систем;
  • уміння будувати і досліджувати математичні моделі систем і процесів, застосовувати для їх реалізації сучасні комп'ютерні засоби;
  • уміння складати супроводжуючу документацію до створення, впровадження та експлуатації інформаційно-аналітичних систем;
  • уміння подавати результати наукової роботи у вигляді виступів, доповідей, повідомлень, наукових статей тощо.

Завершальним етапом навчання магістрів є підготовка та захист кваліфікаційної магістерської роботи, що узагальнює результати виконаних наукових досліджень із актуальних задач у сфері ІТ.

Випускники магістратури працюють у науково-дослідних установах аналітиками, розробниками інформаційних та робото-технічних систем, моделюючих комплексів, інформаційно-комунікаційних мереж обробки знань у прикладних системах, фахівцями з бізнес-управління технічних об’єктів, технологічних та виробничих комплексів. Також вони мають право займатися науковою та викладацькою роботою, використовуючи методології та фундаментальні знання сучасних інформаційних технологій. Є добрі перспективи працевлаштування на підприємствах, у виробничих та науково-виробничих об’єднаннях, науково-дослідних та проектно-конструкторських організаціях, в державних та банківських установах та організаціях, інформаційних центрах різного рівня та вищих навчальних закладах на первинних посадах «молодший науковий співробітник».

Остання зміна: 08 червня 2024

Терміни та вартість навчання

Денна форма навчання 45 000 грн за два семестри Термін навчання:
1 рік 4 місяці

на основі НРК6 та НРК7

  • для вступу на спеціальності галузей знань 01 «Освіта/Педагогіка» (крім спеціальності 017 «Фізична культура і спорт»), 05 «Соціальні та поведінкові науки», 06 «Журналістика», 07 «Управління та адміністрування», 08 «Право», 12 «Інформаційні технології», 24 «Сфера обслуговування», 28 «Публічне управління та адміністрування», 29 «Міжнародні відносини» потрібні були результати ЄВІ 2023 або 2024 років та ЄФВВ 2024 року;
  • для вступу на інші спеціальності потрібні були результати ЄВІ 2023 або 2024 років та фахового іспиту;
  • усі вступники мають написати мотиваційні листи, які додаватимуться до кожної поданої електронної заяви;
  • ...

Детальніше

 

 

Детальніше про ВСТУП перейти