Н У Х Т

Технології дієтичної та аюрведичної харчової продукції

Факультет готельно-ресторанного та туристичного бізнесу

Факультет готельно-ресторанного та туристичного бізнесу

Контактна інформація
01033, м. Київ, вул. Володимирська, 68
корп. З, ауд. З-6,
тел. (044) 287-90-14 (денна форма навчання);
ауд. З-1,
тел. (044) 287 97 33, (044) 287 94 95 (заступники декана);
facebook.com/hrtb.official

Cторінка факультету

Код та назва спеціальності

181 Харчові технології

Освітня програма

Технології дієтичної та аюрведичної харчової продукції

Форма навчання

Денна

Освітній ступінь

Магістр

Підготовка фахівців другого (магістерського) рівня вищої освіти у галузі знань 18 «Виробництво та технології» за спеціальністю 181 «Харчові технології» та освітньо-професійною програмою «Технології дієтичної та аюрведичної харчової продукції» 

Забезпечення населення здоровим харчуванням є сучасною стратегією ВООЗ, Євросоюзу та державною політикою України, спрямовано формує запит суспільства до раціоналізації, індивідуалізації та безпеки харчування.

В університеті вперше в Україні з 2016 року розпочато підготовку магістрів за освітньо-професійною програмою «Технології аюрведичних харчових продуктів» (спеціальність 181 Харчові технології), що у 2021 р. мотивовано була трансформована в освітньо-професійну програму «Технології дієтичної та аюрведичної харчової продукції».

Підготовку фахівців зі спеціальності 181 Харчові технології за освітньо-професійною програмою «Технології дієтичної та аюрведичної харчової продукції» здійснює кафедра технології ресторанної і аюрведичної продукції.

Метою освітньої програми є підготовка висококваліфікованих, конкурентоспроможних фахівців для забезпечення потреб держави у дієтичній, геродієтичній та аюрведичній харчовій продукції персоналізованого складу, спеціального харчування при аюрведичних клініках і центрах, з володінням навичками системної мотивації населення щодо здорового харчування та способу життя.

Цілі навчання ‒ формування у здобувачів вищої освіти здатності розв’язувати задачі з виробництва дієтичної та аюрведичної харчової продукції, що передбачає проведення досліджень з подальшим впровадженням інновацій у виробництво; забезпечення безпеки та якості виробленої продукції відповідно до чинного законодавства України, у контексті євроінтеграції та перспективного членства України в ЄС.

Освітня програма унікальна і орієнтована на підготовку компетентних фахівців з розроблення дієтичної та аюрведичної харчової продукції на основі принципів харчової комбінаторики із застосуванням інноваційних технологій і дослідницьких методик, знань з дієтології і положень Аюрведи для зменшення ризику захворювань, поліпшення якості та подовження тривалості життя населення; стратегічного розвитку закладу ресторанного господарства чи підприємства з виробництва харчової продукції.

Освітньо-професійна програмаоб'єднує сучасні знання з дієтології, нутриціології, сучасних концепцій харчування, модифікованих дієт у розрізі технологічних рішень виробництва дієтичної та аюрведичної харчової продукції з урахуванням імуномоделюючих, радіопротекторних, адаптогенних, антиоксидантних, загальнозміцнювальних властивостей харчових продуктів, що є важливим для споживачів в умовах сьогодення.

Фахівці з виробництва дієтичних та аюрведичних харчових продуктів зможуть:

- системно розробляти механізми індивідуалізації харчування на основі молекулярного складу продуктів і генетичних особливостей людини (доші за Аюрведою),

- керувати процесами перероблення сировини на готові продукти з дотриманням гігієнічних та дієтологічних вимог;

- якісно та безпечно виготовляти продукти персоналізованого харчування;

- мотивувати населення до споживання продуктів, спрямованих на попередження «захворювань цивілізації», зміцнення захисних сил організму, зниження ризику впливу токсичних сполук і несприятливих економічних чинників.

Навчання у магістратурі надає можливість створення власної освітньої траєкторії, оскільки не менше 25% навчальних дисциплін є вибірковими.

Студентоцентроване навчання проводиться у формі різних видів занять, консультацій з викладачами; вирішення ситуаційних завдань, кейсів з метою розвитку креативного мислення та вміння працювати у команді; майстер-класів, гостьових лекцій, тренінгів, ділових ігор з провідними фахівцями галузі; виконання курсових робіт та кваліфікаційної роботи.

Навчальний процес для здобувачів поєднується з практикою у закладах ресторанного господарства та аюрведичних центрах, а поєднання денної і дуальної форм навчання дозволяє отримати можливість працевлаштування за фахом вже піж час навчання у магістратурі.

Запровадження сучасних дистанційних технологій та індивідуальних графіків навчального процесу дозволяє забезпечити безперервність навчання у надзвичайних ситуаціях, зокрема в умовах воєнного стану.

Навчання за представленою програмою відкриває перспективи для цікавої та важливої роботи в розрізі світової парадигми здорового харчування з інноваційними ідеями, прогресивними концепціями персоналізованого харчування в ресторанних закладах та аюрведичних кафе, підприємствах з виробництва харчової продукції, а також є підґрунтям для здобуття освітньо-наукового ступеня доктора філософії.

Наші випускники можуть обіймати наступні посади в закладах ресторанного господарства або напідприємствах з виробництва харчової продукції:

– керівника;

– завідувача виробництва або виробничого цеху;

– головного технолога, технолога;

– завідувача технологічної лабораторії;

– спеціаліста зі створення і впровадження кулінарних страв та харчових продуктів персоналізованого харчування за приписами Аюрведи;

– спеціаліста з безпеки та якості дієтичної продукції, директора з якості та керівника групи НАССР.

– ресторатора; шеф-кухара; су-шефа; бренд-шефа; шеф-кондитера; шеф-бармена.

Успішний і талановитий технолог з виробництва дієтичних та аюрведичних харчових продуктів може бути ментором корекції харчового раціону, консультантом зі здорового старіння, організувати власний заклад здорового харчування при спортивних організаціях, фітнес-клубах, у закладах готельно-ресторанного бізнесу, установах курортно-санаторного відпочинку, аюрведичних клініках та аюрведичних центрах та закладах аюрведичної допомоги.

Магістри з харчових технологій – цілеспрямовані та вмотивовані професіонали високого рівня, здатні швидко адаптуватись до вимог динамічного ринку праці як в Україні, так і за її межами, які зможуть реалізувати себе в улюбленій, престижній та високооплачуваній сфері.

Остання зміна: 11 квітня 2024

Терміни та вартість навчання

Вартість навчання вказана за попередній рік

Денна форма навчання 28 800 грн за два семестри Термін навчання:
1 рік 4 місяці

на основі НРК6 та НРК7

  • для вступу на спеціальності галузей знань 01 «Освіта/Педагогіка» (крім спеціальності 017 «Фізична культура і спорт»), 05 «Соціальні та поведінкові науки», 06 «Журналістика», 07 «Управління та адміністрування», 08 «Право», 12 «Інформаційні технології», 24 «Сфера обслуговування», 28 «Публічне управління та адміністрування», 29 «Міжнародні відносини» потрібні результати ЄВІ 2023 або 2024 років та ЄФВВ 2024 року;
  • для вступу на інші спеціальності потрібні результати ЄВІ 2023 або 2024 років та фахового іспиту;
  • усі вступники мають написати мотиваційні листи, які додаватимуться до кожної поданої електронної заяви;
  • ...

Детальніше

 

 

Детальніше про ВСТУП перейти