Підготовка фахівців у галузі знань 14 «Електрична інженерія» освітнього ступеня «Магістр» за спеціальністю 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» та освітньою програмою «Електротехнічні системи електроспоживання»
Метою освітньо-професійної програми є підготовка висококваліфікованих, конкурентоспроможних фахівців для забезпечення потреб суспільства, ринку праці та держави, здатних до комплексного розв’язання складних задач і проблем розроблення нових і вдосконалення, модернізації та експлуатації існуючих систем електроенергетики, електротехніки та електромеханіки та їх елементів, що передбачає проведення досліджень та/або здійснення інновацій, оновлення та інтеграції знань в умовах неповної/недостатньої інформації та суперечливих вимог.
Особливості освітньої програми. Освітня програма магістра передбачає поглиблену практичну підготовку для проведення науково-дослідних, проектно-технологічних, виробничо-технологічних робіт з використанням сучасних комп’ютерних технологій і спеціалізованого програмного забезпечення, з розробленням та впровадженням технічних і технологічних інновацій.
Орієнтація освітньої програми
Освітня програма орієнтована на підготовку фахівців, які мають володіти: сучасними методами та засобами для аналізу, синтезу, проектування, налагодження, модернізації та експлуатації електротехнічних систем електропостачання та електроспоживання; методологією наукових досліджень електроенергетичних та електротехнічних об’єктів.
Основний фокус освітньої програми та спеціалізації
Підготовка освітньо-професійних кадрів які застосовують і використовують сучасне лабораторне і електротехнічне обладнання, комп’ютерну техніку та інформаційні технології, а також, виконують проектні і науково-дослідні роботи, пов'язані з дослідженням процесів в електротехнічних системах, впровадженням нових та удосконаленням існуючих електротехнічних систем електроспоживання.
Які професійні можливості я маю?
Працевлаштування на підприємствах будь-якої організаційно-правової форми (державні, муніципальні, комерційні, некомерційні,) та за будь-якими видами економічної діяльності:
-Головний електрик.
-Начальник електротехнічного відділу
-Молодший науковий співробітник (електротехніка)
-Науковий співробітник (електротехніка)
-Науковий співробітник-консультант (електротехніка)
-Інженери-електрики
-Інженер-дослідник
-Викладач вищого навчального закладу
-Викладач професійно-технічного навчального закладу
-Державний експерт
Науковий компонент магістерської програми формує більш цілісне, поглиблене бачення професійної діяльності, цей компонент забезпечує широту та фундаментальність освіти, максимальну наближеність її до сучасного рівня наукових знань у галузі управління, формування компетенцій самостійного здійснення наукових досліджень та отримання нових знань. Наявність цього компонента відрізняє підготовку спеціаліста від підготовки магістра.
Приклади тематики магістерських робіт за спеціалізацією “Електротехнічні системи електроспоживання” наведені нижче:
Системи керування асинхронним генератором для відновлюваних систем електричної енергії.
Інтелектуалізація систем підготовки рішень з оперативного керування на підстанціях промислових підприємств.
Розрахункові дослідження електромагнітних моментів, що діють на ротори потужних турбогенераторів за анормальних режимів.
Моделювання впливу зовнішніх факторів при короткостроковому прогнозуванні сумарного енергетичного навантаження енергосистеми.
Покращення енергетичних характеристик комунального господарства альтернативними джерелами енергії - шлях збереження довкілля.
Використання гібридних фільтро-компенсуючих фільтрів в електротехнічних комплексах.
Методи оцінювання якості електричної енергії у системах електропостачання з об’єктами відновлювальної енергетики.
Контакти:
Е-mail: 141epemnuft@gmail.com
Сайт кафедри: https://sites.google.com/view/141epemnuft
Сторінка у Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100063463664035
YouTube-канал: www.youtube.com/@user-ee2ms8lm1q
TikTok-канал: https://www.tiktok.com/@epem.nuft_2023?_t=8jPpc5m6970&_r=1
Консультант– асистент, доктор філософії Зінькевич Петро Олексійович, е-mail: petrozinkevich@gmail.com