Н У Х Т

Екологія, екоменеджмент та екоаудит

Факультет біотехнології та екологічного контролю

Факультет біотехнології та екологічного контролю

Контактна інформація
01601, м. Київ, вул. Володимирська 68,
корп. «А», ауд. 442
тел.: (044) 287-90-09, (044) 287-91-23
e-mail: btec.nuft@gmail.com

Cторінка факультету

Код та назва спеціальності

101 Екологія

Освітня програма

Екологія, екоменеджмент та екоаудит

Форма навчання

Денна, Заочна

Освітній ступінь

Магістр

Підготовка фахівців у галузі знань 10 «Природничі науки»
освітнього ступеня «Магістр» за спеціальністю 101 «Екологія»
та освітньою програмою «Екологія, екоменеджмент та екоаудит»

Охорона навколишнього середовища, контроль змін клімату, розвиток технологій переробки відходів та перехід до циклічної економіки набувають усе більшої пріоритетності у зовнішній та внутрішній політиці більшості держав світу, в тому числі України.  Одним із трендів на ринку праці  у найближчі роки буде попит на професіоналів у сфері екології. Активне перетворення економіки,  євроінтеграційні процеси в Україні призводять до того, що всі галузі економіки та сфери управління потребують фахівців з питань екології та екоменеджменту.

 У Національному університеті харчових технологій з 1995 року здійснюється підготовка магістрів спеціальності 101 Екологія. У 2023 році було започатковано нову освітню програму «Екологія, екоменеджмент та екоаудит», яка забезпечує підготовку конкурентноспроможних фахівців, здатних вирішувати актуальні комплексні задачі у галузі екології, охорони навколишнього середовища, раціонального природокористування на локальному, регіональному та національному рівнях.

Освітня програма орієнтована на підготовку фахівців, що можуть комплексно розв'язувати сучасні екологічні проблеми на регіональному, національному та міжнародному рівнях, забезпечувати менеджмент екологічних проєктів, проводити екологічний аудит та екологічну модернізацію  на різних суб’єктах підприємницької діяльності,  комплексно оцінювати стан екосистем із застосовування сучасних методів контролю, включно з геоінформаційними системами (ГІС) та за використання переваг найкращих доступних технологій та методів керування (НДТМ) для запобігання негативному впливу на довкілля. Наш випускник  знає про моніторинг, звітність та верифікацію викидів парникових газів (МЗВ), про торгівлю квотами на викиди парникових газів (СТВ), розуміє механізм регулювання викидів вуглецю на кордоні з ЄС (СВАМ).

Освітня програма «Екологія, екоменеджмент та екоаудит» грунтується на принципах захисту довкілля у Європейському Союзі, передбачає вивчення відповідної законодавчої бази ЄС та поглиблену  практичну підготовку для проведення науково-дослідних, проєктно-технологічних, виробничо-технологічних робіт з використанням сучасних досягнень науки і техніки у галузі екології, що відповідають стратегії сталого розвитку.

Освітня програма передбачає отримання здобувачами базових знань, вмінь та навичок для забезпечення сталого розвитку на засадах Європейської сталості з використанням кращих Європейських практик захисту довкілля.Реалізація програми передбачає залучення до викладання фахівців-практиків та викладачів, що мають досвід успішної реалізації міжнародних екологічних проєктів та колег з Європейських університетів-партнерів, для формування нового покоління екоменеджерів, що володіють сучасними методами та підходами проведення екологічного аудиту, СЕО, ОВД та  МЗВ.

Освітні компоненти ОПП «Екологія, екоменеджмент та екоаудит», а саме  «Стратегія сталого розвитку», «Стратегія циклічної та зеленої економіки», «Екологічна політика та технічне регулювання в Євросоюзі», «Управління екологічними проектами» пройшли оцінку експертів ЄС у рамках міжнародних проєктів програми Еразмус+. Постійно діючий English Speaking Club забезпечує покращення мовних навичок здобувачів та викладачів освітньої програми.

Випускники ОПП «Екологія, екоменеджмент та екоаудит» отримують сучасні знання та уміння:

-       використовувати новітні досягнення у сфері екології, охорони довкілля та збалансованого природокористування;

-       оцінювати рівень негативного впливу природних та антропогенних факторів на довкілля та людину;

-       моделювати та прогнозувати потенційний вплив техногенних об’єктів та господарської діяльності на навколишнє середовище;

-       використовувати новітні методи та інструментальні засоби екологічних досліджень, у тому числі математичного та геоінформаційного моделювання;

-       розробляти екологічні проєкти та забезпечувати ефективне управління ними;

-       розробляти стратегії сталого розвитку адміністративно-територіальних одиниць з врахуванням виробничої діяльності;

-        формувати систему екологічного менеджменту та процедури управління діяльністю підприємств;

-       здійснювати екологічний контроль та аудит;

-       розробляти способи утилізації й знешкодження побутових та промислових відходів;

-       розробляти та впроваджувати інноваційні енерго- та ресурсозберігаючі технології виробництва;

-       використовувати у професійній діяльності знання вітчизняної та міжнародної екологічної політики і співробітництва в сфері збалансованого природокористування.

Основною перевагою ОПП «Екологія, екоменеджмент та екоаудит» є комплексний підхід до вивчення питань екології та екоменеджменту, формування у здобувачів сукупності компетенцій у галузі екоменеджменту, екологічного контролю та екоаудиту, енерго- та ресурсоефективності для забезпечення сталого розвитку.

Випускники освітньої програми «Екологія, екоменеджмент та екоаудит» мають необхідний комплекс знань, умінь та навичок для здійснення наукової, освітньої, аналітичної, експертної, консультативної та управлінської діяльності у  галузі екології та екоменеджменту, а також продовження навчання на третьому (освітньо-науковому) рівні вищої освіти.

Остання зміна: 07 травня 2024

Терміни та вартість навчання

Вартість навчання вказана за попередній рік

Денна форма навчання 27 900 грн за два семестри Термін навчання:
1 рік 4 місяці
Заочна форма навчання 19 400 грн за два семестри Термін навчання:
1 рік 4 місяці

на основі НРК6 та НРК7

  • для вступу на спеціальності галузей знань 01 «Освіта/Педагогіка» (крім спеціальності 017 «Фізична культура і спорт»), 05 «Соціальні та поведінкові науки», 06 «Журналістика», 07 «Управління та адміністрування», 08 «Право», 12 «Інформаційні технології», 24 «Сфера обслуговування», 28 «Публічне управління та адміністрування», 29 «Міжнародні відносини» потрібні результати ЄВІ 2023 або 2024 років та ЄФВВ 2024 року;
  • для вступу на інші спеціальності потрібні результати ЄВІ 2023 або 2024 років та фахового іспиту;
  • усі вступники мають написати мотиваційні листи, які додаватимуться до кожної поданої електронної заяви;
  • ...

Детальніше

 

 

Детальніше про ВСТУП перейти