Н У Х Т

Змінено порядок реабілітаційного лікування за кошти Фонду соцстрахування

Відповідно до рішення правління Фонду соціального страхування України з 01 січня 2018 року механізм замовлення та розподілу путівок на відновлювальне лікування за рахунок коштів Фонду замінило адресне забезпечення медичною реабілітацією, яке передбачає укладення тристороннього договору – між Фондом, санаторієм і хворим, та має на меті покращити ефективність надання послуг і збільшити кількість осіб, які матимуть змогу відновити здоров'я на базі санаторіїв.

Фонд соцстрахування України фінансує медичну реабілітацію за профілями: нейрореабілітація, м'язово-скелетна реабілітація, кардіщпульмонарна реабілітація, медико-психологічна реабілітація учасників АТО, реабілітація після оперативних втручань на органах зору, реабілітація при порушенні перебігу вагітності, інша (соматична) реабілітація (після оперативних втручань на органах травлення, сечостатевої системи, жіночих статевих органах).

Правом на відновлення здоров'я за рахунок коштів Фонду може скористатися кожна застрахована особа (яка сплачує/або за яку сплачується єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування) у разі настання страхового випадку в період роботи.

Медичний заклад повинен поінформувати робочий орган Фонду про страховий випадок пацієнта (застрахованої особи), що має показання для проходження реабілітації, та надати висновок лікарсько-консультативної комісії. Працівник Фонду приходить в стаціонар до хворого, якому необхідно лише пред'явити паспорт та ідентифікаційний код.

Застрахована особа має право вільного вибору реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу відповідно до показань. Тривалість лікування залежить від медичних показань та може становити до 24 днів.