Завідувач кафедри
Носенко Тамара Тихонівна
професор, доктор технічних наук
Кафедра технології жирів, хімічних технологій харчових добавок та косметичних засобів створена 1 січня 2019 р. в результаті структурних змін в університеті.
Кафедра забезпечує підготовку бакалаврів за спеціальностями 161 «Хімічні технології та інженерія» та 181 «Харчові технології», магістрів за освітніми програмами «Технології рослинних олій, жирових і косметичних продуктів», «Хімічні технології харчових добавок та косметичних засобів» денної і заочно-дистанційної форми навчання, а також докторів філософії за освітньою програмою «Харчові технології».
У фокусі кафедри є підготовка фахівців за всіма освітніми рівнями для:
- хімічної,
- олійно-жирової,
- косметичної галузей.
Колектив кафедри – це висококваліфіковані фахівці в галузі харчових та хімічних технологій, у тому числі 2 доктори наук, професори та 10 кандидатів наук, доцентів. Викладачі кафедри є активними науковцями, мають наукові публікації у провідних наукових виданнях України та зарубіжних виданнях, є авторами наукових посібників. На кафедрі виконуються 3 держбюджетні науково-дослідні теми.
Кафедра бере активну участь у міжнародній науковій співпраці. У 2021-22 році під керівництвом завідувачки кафедри Тамари Носенко на кафедрі виконано українсько-австрійський науково-дослідний проєкт «Використання ферментативних методів для сталого виробництва рослинної олії». Згідно з програмою проєкту аспірантка Ганна Вовк проводила дослідження в Університеті природних ресурсів та наук про життя у Відні. У 2023 році науково-дослідна робота кафедри «Удосконалення ензимного дегумінгу соняшникової олії» була відібрана для фінансування українсько-австрійських науково-дослідних проєктів. Аспірантка кафедри Діана Жупанова проводить дослідження згідно з проєктом у лабораторії університету БОКУ в Австрії.
Кафедра приділяє велику увагу співпраці з роботодавцями, представники провідних підприємств беруть участь у засіданнях екзаменаційних комісій із захистів кваліфікаційних робіт здобувачів. Представники кафедри – як викладачі, так і студенти є активними учасниками галузевих конференцій, форумів, зустрічей.
Кафедра пишається успіхами наших студентів хіміків-технологів. Серед них 5 переможців Всеукраїнських конкурсів науково-дослідних робіт студентів зі спеціальності «Хімічна технологія», переможець ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Хімія», переможці конкурсів бізнес-проєктів тощо.
Нині кафедра технології жирів, хімічних технологій харчових добавок та косметичних засобів є членом Асоціації «Парфумерія та Косметика України», тісно співпрацює з Асоціацією «Укроліяпром», Науково-дослідним інститутом олій та жирів, спорідненими кафедрами інших вищих навчальних закладів.
Велику увагу кафедра приділяє роботі студентського наукового товариства. Студенти проводять наукові дослідження під керівництвом викладачів кафедри та доповідають про одержані результати на щорічних наукових конференціях. Результати наукової діяльності студентів є складовою частиною їх кваліфікаційних робіт та публікуються у наукових виданнях. Під керівництвом доцентки Галини Білої на кафедрі функціонує науковий гурток «Барвничок», де студенти розглядають і досліджують роль барвників у харчових продуктах, декоративній косметиці, а також експериментально створюють нові харчові та косметичні продукти. На кафедрі також функціонує сертифікатна програма «Косметологія» (менеджерка – доцентка Ірина Радзієвська).
Для одержання фахових компетенцій і практичних навичок надзвичайно важливою є виробнича практика. Здобувачі кафедри проходять виробничу практику на передових підприємствах хімічної, олійно-жирової та косметичної галузей, таких як ПАТ «Фармак», ТОВ фірма «Новофарм-Біосинтез», ПрАТ «Київський маргариновий завод», ПрАТ «Вінницький ОЖК», «Полтавський олійноекстракційний завод Кернел груп», «Волиньхолдинг», ТОВ «Астра-косметик», ПАТ НВЦ «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод», ТОВ «Ремос» та багатьох інших.
Кафедра активно долучається до виховної роботи зі студентами, викладачі кафедри є наставниками академічних груп. Головною метою навчально-виховного процесу є підготовка фахівців високої кваліфікації, вмілих організаторів виробництва, особистостей з високим загальноосвітнім і культурним рівнем, громадян із активною життєвою позицією, патріотів та захисників України.
Гордістю кафедри є випускники, які працюють на провідних вітчизняних і зарубіжних підприємствах із виробництва рослинних олій, кондитерських і спеціальних жирів, харчових добавок, фармацевтичних препаратів, косметичних засобів, майонезів, маргаринів, соусів тощо.