
В.о. завідувача кафедри
Михайленко Ольга Валеріївна
доцент, кандидат економічних наук
(створена у 1991 році)
Кафедра готує фахівців за освітнім ступенем «Бакалавр» і за освітнім ступенем «Магістр» за спеціальністю 071 «Облік і оподаткування».
Фахівці облікового спрямування необхідні всім галузям народного господарства. Перш за все, вони потрібні у виробничій сфері – всім галузям харчової промисловості: цукровій, оліє-жировій, спиртовій, лікеро-горілчаній, виноробній, пиво-безалкогольній, консервній, кондитерській, хлібопекарській, м'ясній, молочній.
Фахівців з обліку, оподаткування і аудиту високого рівня компетенцій потребує також сільське господарство, транспорт, торгівля, будівництво, легка промисловість та інші галузі економіки.
Після закінчення університету та набувши відповідний стаж роботи за фахом, випускники кафедри мають можливість займатись аудиторською діяльністю.
Суттєва увага керівництвом кафедри приділяється впровадженню сучасних інформаційних технологій в сфери фінансового та управлінського обліку, фінансово-економічного аналізу і аудиту.
На кафедрі функціонує комп’ютерний клас, що дозволяє поглибити вивчення дисциплін, опанувати програмні продукти з обліку, аналізу і аудиту.
Практична підготовка майбутніх фахівців здійснюється на провідних підприємствах харчової промисловості.
В навчальному процесі кафедра орієнтується на спеціалізовані програмні продукти, представлені на ринку широким спектром розробок для автоматизації облікових процесів в залежності від розмірів підприємств.
Для покращення навчального процесу викладачі кафедри працюють над створенням підручників і посібників. На кафедрі регулярно видаються і поновлюються конспекти лекцій, методичні рекомендації до вивчення дисциплін, курсового і дипломного проектування. У навчальному процесі використовується комп’ютерна техніка, проводиться робота для інтенсифікації індивідуальної та самостійної роботи студентів. Використання викладачами сучасних комп’ютерних програм значно підвищило рівень і поліпшило якість методичних розробок, сприяло більшій індивідуалізації навчального процесу.
З 2015 року на кафедрі розпочато роботу зі створення електронних навчальних курсів для дистанційного навчання.
Викладачі кафедри також готують фахівців у відокремлених структурних підрозділах НУХТ (Кам'янець-Подільській, Львівській та Сумській філіях).
Підготовку молодих фахівців здійснюють доктори та кандидати економічних наук. Викладачі кафедри проходили стажування у закладах вищої освіти країн Європи. У процесі розроблення робочих навчальних планів і програм навчальних дисциплін використовується передовий досвід економічних закладів вищої освіти та береться до уваги думка провідних фахівців промислових підприємств.
Професорсько-викладацький склад забезпечує інноваційний розвиток навчального процесу, використовує сучасні методики і технології викладання та світовий досвід. Викладачі кафедри обліку і аудиту постійно підвищують свій фаховий рівень шляхом підвищення кваліфікації за програмами «Фінансовий облік» (СIРА), «Управлінський облік» (СІРА), «Аудит» (СІРА), «Фінансова звітність за міжнародними стандартами бухгалтерського обліку» (DipIRF (АССА)); здійснюють професійний аудит і консалтинг; проходять стажування на вітчизняних провідних підприємствах харчової промисловості; беруть участь у міжнародних науково-практичних конференціях; здійснюють наукові дослідження; вивчають досвід педагогічних колективів вищих навчальних закладів Європи. Не викликає заперечень, що ефективність управління бізнесом в сучасній економічній дійсності значною мірою визначається якістю обліково-аналітичного забезпечення прийняття раціональних управлінських рішень. Тому колектив кафедри здійснює активний науковий пошук щодо трансформації інформаційної функції бухгалтерського обліку у відповідь на виклики сучасної економіки та новітні запити користувачів бухгалтерської інформації.
Велика увага наставниками академічних груп приділяється виховній роботі. Студенти відвідують музеї, фахові виставки, підприємства харчової промисловості. З метою майбутнього професійного зростання студентів на кафедрі проводяться тематичні вечори та конкурси.
Для обговорення та оприлюднення результатів наукових досліджень на кафедрі обліку і аудиту діє студентський науковий гурток «Сучасний обліковець-аналітик». Здобувачі під керівництвом викладачів проводять наукові дослідження і обговорюють їх під час засідань наукового гуртка. Засідання наукового гуртка проводяться раз в два місяці. Результати діяльності наукового гуртка оприлюднюються на наукових міжнародних і всеукраїнських наукових конференціях: Міжнародній науковій конференції молодих учених, аспірантів і студентів «Наукові здобутки молоді - вирішенню проблем харчування людства у XXI столітті» (щорічна), Всеукраїнській науково-практичній конференції «Сучасні проблеми бухгалтерського обліку та фінансів» (щорічна).