Н У Х Т

Жінки в науці – ще один погляд на профорієнтацію

29 лютого 2024

Жінки в науці – ще один погляд на профорієнтацію

Днями представники факультету біотехнології та екологічного контролю провели профорієнтаційний захід «Жінки в науці» у школі I-III ступенів №163 ім. М.Кирпоноса м. Києва.

Від кафедри біотехнології і мікробіології виступ підготувала асистентка та аспірантка Ірина Ковшар, яка розпочала свою наукову діяльність у 2019 році. Вона розповіла учням 9 і 11 класів про вагому роль дівчат у науці, починаючи ще зі стародавніх часів.

Викладачка навела приклади відомих жінок-науковиць, що зробили вагомий внесок у сфери технічних наук і роботи яких донині визнаються важливими й для спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія». Марія Склодовська-Кюрі, Розалінд Франклін, Едіт Кларк, Дороті Ходжкін і цей список можна продовжувати ще довго.

Наразі дослідники усього світу домагаються визнання жінок на світовій науковій сцені як серйозних і важливих діячок. Статистика говорить, що 70% опублікованих праць належать науковцям-чоловікам, у той час як на жінок припадає всього 30%. Для популяризації науки серед жінок ООН запровадило Міжнародний день жінок і дівчат в науці, який щорічно відзначається 11 лютого. Тим самим, світова спільнота закликає дівчат долучатися до цікавого наукового світу.

Наприкінці своєї невеликої доповіді щодо жінок в науці Ірина Ковшар наголосила, що застосовуючи різні підходи можна отримати набагато більше відповідей на одне й те саме питання, тому жінкам-науковицям і чоловікам-науковцям потрібно поєднувати свої знання та можливості.

Далі зустріч плавно перейшла до розповіді про спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія». Школярі дізналися, що таке біотехнологія, сфери її застосування у повсякденному житті, а також ознайомилися з актуальними професіями, на які можна претендувати за фахом біотехнолога. Також, учні почули про можливості для студентів факультету та цікаві заходи, які регулярно проводяться для вступників з метою ознайомлення їх із біотехнологіями й отримали запрошення на Біотехнологічні студії-2024, які відбудуться на цих весняних канікулах.

Наприкінці зустрічі, школярі отримали відповіді на всі свої запитання. Крім того, вони мають можливість долучитися до телеграм чату для одержання цікавої та важливої інформації саме для вступників.

Профорієнтаційна команда факультету висловлює подяку адміністрації школи №163 в особі директорки Катерини Бардік за допомогу в організації та проведенні цієї зустрічі!

Опублікований: 29-02-2024
Читайте також:
Експерт Німецької міжнародної служби академічних обмінів SES завітав на факультет готельно-ресторанного та туристичного бізнесу

7 жовтня 2021 року на факультеті готельно-ресторанного та туристичного бізнесу відбулася зустріч із експертом Німецької міжнародної служби академічних обмінів SES, доктором Хельмутом Блумбахом.  Гостя ознайомили з освітніми програмами кафедр, науковими і практичними здобутками, міжнародним досвідом викладачів і здобувачів вищої освіти факультету. ...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Експерт Німецької міжнародної служби академічних обмінів SES завітав на факультет готельно-ресторанного та туристичного бізнесу 08 жовтня 2021

Здобувач освіти і одночасно працедавець – і таке можливо в НУХТ!

На кафедру машин і апаратів харчових і фармацевтичних виробництв завітав фахівець у галузі медичної інженерії, співзасновник Полтавського заводу медичного обладнання Володимир Сушко, який здобуває у НУХТ другу вищу освіту з інжинірингу фармацевтичних та біотехнологічних виробництв. Викладачі кафедри обговорили з гостем проблеми підприємств, які до...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Здобувач освіти і одночасно працедавець – і таке можливо в НУХТ! 11 квітня 2023

Воркшоп від PwC

31 березня 2026 року на кафедрі обліку і аудиту відбувся практичний воркшоп на тему «Основні показники оцінки фінансового стану підприємства» за участю представників компанії PwC для здобувачів вищої освіти освітніх програм «Облік і аудит», «Економіка підприємства», «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок», «Цифровий бізнес» і «П...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Воркшоп від PwC 02 квітня 2026

Доцентка кафедри економіки і права взяла участь у фінальному заході програми Science&Business Acceleration

Доцентка кафедри економіки і права Тетяна Басюк взяла участь у півфінальному заході національної акселераційної програми Science&Business Acceleration, організованої Міністерством освіти і науки України за підтримки Українського фонду стартапів і міжнародних партнерів. Захід відбувся у гібридному форматі та був присвячений підведенню підсумків...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Доцентка кафедри економіки і права взяла участь у фінальному заході програми Science&Business Acceleration 02 січня 2026