Н У Х Т

Вітаємо новоспеченого доктора філософії з біотехнологій та біоінженерії!

12 червня 2024

Вітаємо новоспеченого доктора філософії з біотехнологій та біоінженерії!

На кафедрі біотехнології і мікробіології вдруге за останні два тижні відбувся захист дисертації на здобуття ступеня доктора філософії за спеціальністю 162 «Біотехнології та біоінженерія». Свою роботу «Синергізм з іншими біоцидами біологічної активності поверхнево-активних речовин, синтезованих в різних умовах культивування Rhodococcus erythropolis IMB Ac-5017 та Acinetobacter calcoaceticus IМВ В-7241» представляв аспірант кафедри Ігор Ключка.

До складу разової спеціалізованої вченої ради увійшли: докторка біологічних наук, професорка кафедри біотехнології і мікробіології Людмила Буценко (голова ради), рецензенти – кандидатка біологічних наук, доцентка кафедри біотехнології і мікробіології Оксана Скроцька та доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри біотехнології і мікробіології Віктор Стабніков і опонентки – докторка медичних наук, професорка, завідувачка відділу антибіотиків Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України Лілія Авдєєва та докторка технічних наук, професорка, в.о. декана факультету біотехнології і біотехніки Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» Тетяна Тодосійчук.

Крім членів ради, на захисті були присутні здобувачі освітньо-наукового ступеня «доктор філософії» І-IV років навчання, яким було цікаво стати частиною захисту дисертації і уявити, як вони будуть так само представляти комісії свою працю чотирьох років. Також до захисту доєдналися викладачі кафедри біотехнології і мікробіології та представники бізнесу – керівниця Корпоративного Університету Анна Єгорова та керівник групи з дистанційного навчання Корпорації «Артеріум» Дмитро Свинаренко. А за посиланням на YouTube до захисту доєднався весь Корпоративний Університет Корпорації «Артеріум», щоб вболівати та пережити цей важливий день разом зі своїм колегою Ігорем Ключкою.

Дисертаційна робота здобувача була присвячена дослідженню синергізму з іншими біоцидами біологічної активності поверхнево-активних речовин, синтезованих в різних умовах культивування Rhodococcus erythropolis IMB Ac-5017 та Acinetobacter calcoaceticus IМВ В-7241. У ході захисту він представив результати досліджень, щодо можливості використання мікробних поверхнево-активних речовин, синтезованих у різних умовах вирощування продуцентів у суміші з комерційними антибіотиками, протигрибковими речовинами та ефірними оліями. Результати, показані здобувачем доводять, що такі суміші є значно ефективнішими ніж монокомпоненти, і можуть бути розглянуті як нові антимікробні продукти у багатьох галузях промисловості, що дуже актуально у розрізі проблеми антибіотикорезистентності.

Представлена робота викликала неабияку зацікавленість у всіх членів разової спеціалізованої ради та учасників захисту. Участь у обговоренні брали не тільки члени спецради, а й інші присутні. Так, керівниця Корпоративного Університету «Артеріум» Анна Єгорова зауважила, що здобувачем була пророблена кропітка праця і, користуючись нагодою, подякувала колективу кафедри біотехнології і мікробіології за підготовку висококваліфікованих працівників, які так важливі фармацевтичній галузі. Здобувачка PhD ІV року навчання Дар’я Луцай наголосила на важливості представлених результатів досліджень і привітала Ігоря Ключку з успішним захистом.

Відкритим голосуванням спеціалізована вчена рада одноголосно ухвалила рішення про присудження Ігорю Ключці ступеня доктора філософії у галузі знань 16 «Хімічна та біоінженерія» за спеціальністю 162 «Біотехнології та біоінженерія».

«Я дякую кожному учаснику разової вченої спеціалізованої ради, опонентам які не зважаючи на своє велике завантаження та роботу в інших установах знайшли можливість взяти участь у підготовці та захисті, дякую рецензентам не тільки за участь у захисті, але і за знання, які дали мені за роки навчання і, звичайно ж, я не можу не подякувати науковій керівниці Тетяні Пирог за той вклад, який вона зробила в мене протягом усіх років спільної наукової роботи. Дякую моїй керівниці Анні Єгоровій, яка також знайшла можливість доєднатися до захисту і виділити для мене ці декілька годин, що дуже цінно. І, звичайно ж, дякую нашим Збройним Силам за те, що ми мали сьогодні можливість у безпеці провести цей захист» – каже Ігор Ключка.

Уже після захисту Ігор додав, що ті, хто думають, що для отримання ступеня PhD потрібно лише чотири роки аспірантури, помиляються. Щоб стати PhD, потрібно спочатку пройти шлях бакалаврату і магістратури, загалом – десять років кропіткої праці та наполегливості.

Вітаємо Ігоря Ключку та його наукову керівницю, професорку Тетяну Пирог із новим досягненням і бажаємо подальших успіхів!

Опублікований: 12-06-2024
Читайте також:
Академічна доброчесність на кафедрі фізики

Питанню академічної доброчесності, яка є невід'ємною складовою високоякісної освіти та науки, кафедра фізики постійно приділяє велику увагу. Зокрема, викладачі кафедри не лише дотримуються норм академічної етики, а й проходять підвищення кваліфікації з цієї актуальної теми. Так, у 2022 році курс «Академічна доброчесність: онлайн-курс для викладачів...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Академічна доброчесність на кафедрі фізики 07 травня 2024

Насичений подіями понеділок магістрантів кафедри біотехнології і мікробіології

Минулий понеділок у магістрантів кафедри біотехнології і мікробіології був, як ніколи насичений різними подіями. Ранок розпочався із захоплюючої лекції про базові принципи Аюрведи «Концептуальна еволюція в Аюрведі: з точки зору Гуни» від віце-президента університету Патанжалі (Харідвар, Індія) доктора Вачаспати Кульванта. На наступній парі у них б...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Насичений подіями понеділок магістрантів кафедри біотехнології і мікробіології 21 травня 2018

Тримаємося, рухаємося вперед: відбулося планове засідання вченої ради університету

24 листопада в дистанційному режимі відбулося планове засідання вченої ради університету. Ректор Олександр Шевченко розпочав його з нагадування, що сьогодні рівно дев’ять місяців, як почалася повномасштабна загарбницька війна. Він зазначив, що увесь цей час наш колектив віддано працював і зробив великий обсяг роботи – успішно завершив навчальний р...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Тримаємося, рухаємося вперед: відбулося планове засідання вченої ради університету 24 листопада 2022

Конгрес з аюрведи та йоги «АЮРВЕДА START UKRAINE» відвідали наші викладачі та студенти

23 та 24 листопада 2019 року у Києві відбувся перший в Україні Міжнародний конгрес з аюрведи та йоги «АЮРВЕДА START UKRAINE», організований ГО «Українська асоціація Аюрведа-Йога». Цей захід відвідали здобувачі кафедри технології ресторанної і аюрведичної продукції освітнього ступеня «Магістр» освітньо-професійної програми «Технології аюрведичних х...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Конгрес з аюрведи та йоги «АЮРВЕДА START UKRAINE» відвідали наші викладачі та студенти 26 листопада 2019