Н У Х Т

Віце-президент університету Патанжалі (Індія) прочитав для колективу університету лекцію про базові принципи Аюрведи

14 травня 2018

Віце-президент університету Патанжалі (Індія) прочитав для колективу університету лекцію про базові принципи Аюрведи

14 травня гість нашого університету, віце-президент університету Патанжалі (Харідвар, Індія), президент Духовного Ведичного Центру Даянанд, Навчального і благодійного товариства (Нью Делі), попечитель Фонду Пілот Баба Гуан Сангам, голова Центру дитячої освіти (Делі), доктор Вачаспати Кульвант прочитав захоплюючу лекцію про базові принципи Аюрведи «Концептуальна еволюція в Аюрведі: з точки зору Гуни».

Представив гостя та коротко анонсував тематику його лекції ректор, професор Анатолій Українець. Також він повідомив, що після ознайомлення з нашим університетом, доктор Кульвант зацікавився можливістю навчання у НУХТ студентів із Індії.

Безпосередньо свою лекцію фахівець розпочав із визначення Аюрведи. Присутні дізналися, що назва утворена з двох коренів найдавнішої на землі мови - санскриту: «аюх» (довге життя) і «веда» (знання). Отже, Аюрведа пропонує повне глибокого змісту всебічне знання про здоровий спосіб життя і світогляд про те, як перебувати в гармонії з природою. Це безсмертне знання як прожити життя, система зцілення. І, на думку доктора Кульванта, Україна повинна мати таку безцінну систему лікування.

Також у рамках ввідної лекції фахівець розповів, що Аюрведа заснована на передумові про те, що життя являє собою розумну взаємодію Атми (вищої Душі), манаса (розуму), індрій (почуттів) і шаріри (тіла). Вони є осередком п’яти щільних першоелементів, які беруть участь у формуванні конституції кожного індивідуума, яка називається пракрити. Вона, в свою чергу, визначається балансом життєвих сил трьох фізичних енергій - вати, пітти і капхи і трьох розумових енергій - саттви, раджаса і тамаса. Доктор Кульвант коротко охарактеризував всі названі поняття й резюмував, що Аюрведа думає про кожного з нас – ті, хто здорові, стануть ще здоровішими, а ті, хто не дуже здоровий – вилікуються. Всі зможуть стати сильнішими й красивішими. 

Подякувавши за увагу, індійський фахівець підтвердив зацікавленість у навчанні індійських студентів у нашому виші, зокрема на освітніх програмах технологічного та хімічного спрямування.

Протягом свого перебування у НУХТ доктор Кульвант прочитає ще низку лекцій: «Аюрведа: антична наука цілісного здоров’я», «Співвідношення між Дошами і Раса: вплив сонячного місяця та індивідуальної енергії на основі сезону», «Введення в Панчакарма Шодхан - Дії Панчакарми - Дія очищення», «Трав’яна медицина як підсилювач пам’яті», «Йога та здоров’я», «Йога для лікування стресу», «Йога для покращення пам’яті: огляд на основі доказів», «Методи релаксації при управлінні психосоматичними розладами», «Духовність у терапевтичній системі».

Лекції відбуватимуться щодня в аудиторії А-439. Початок – о 10:00. Запрошуємо всіх бажаючих!

Опублікований: 14-05-2018
Читайте також:
Профорієнтація від студентів: Юрковецька ЗЗСО

До активної профорієнтаційної роботи факультету біотехнології та екологічного контролю долучився магістрант І року навчання за освітньою спеціальністю «Фармацевтична біотехнологія» Богдан Стефанюк. Він відвідав свою рідну Юрковецьку ЗЗСО, де поспілкувався з учнями 10 та 11 класів, які сьогодні перебувають на роздоріжжі перед вибором майбутньої проф...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Профорієнтація від студентів: Юрковецька ЗЗСО 06 листопада 2019

Актуальна тема на круглому столі кафедри міжнародної економіки

У рамках наукового семінару кафедри міжнародної економіки «Інформаційна культура в сучасному світі» 30 жовтня відбулося чергове (вісімнадцяте) засідання круглого столу на дуже актуальну тему «Сучасні тенденції та проблеми розвитку економіки». Відкрила захід завідувач кафедри міжнародної економіки, доктор економічних наук, професор Світлана Гуткеви...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Актуальна тема на круглому столі кафедри міжнародної економіки 01 листопада 2019

Відбувся Ярмарок вакансій «НУХТ ОСІНЬ-2018»

13 листопада наші студенти знову отримали унікальний шанс безпосередньо в університеті зустрітися з представниками найкращих підприємств, дізнатися про кадрові потреби бізнесу, поспілкуватись із HR-менеджерами, познайомитись із критеріями відбору персоналу, подати своє резюме на відкриті вакансії в рамках традиційного Ярмарку вакансій «НУХТ ОСІНЬ-2...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Відбувся Ярмарок вакансій «НУХТ ОСІНЬ-2018» 13 листопада 2018

Заклади вищої освіти вперше зможуть отримати від держави базове фінансування на науку

На 2019 рік у державному бюджеті вперше передбачено кошти для базового фінансування науки в закладах вищої освіти – 100 млн. гривень. Про це пише в своїй статті для «Дзеркала тижня» заступник міністра освіти і науки України Максим Стріха. До цього виші могли отримати лише короткострокове конкурсне фінансування під конкретні вузькі проекти. Максим...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Заклади вищої освіти вперше зможуть отримати від держави базове фінансування на науку 15 січня 2019