Н У Х Т

Віце-президент університету Патанжалі (Індія) прочитав для колективу університету лекцію про базові принципи Аюрведи

14 травня 2018

Віце-президент університету Патанжалі (Індія) прочитав для колективу університету лекцію про базові принципи Аюрведи

14 травня гість нашого університету, віце-президент університету Патанжалі (Харідвар, Індія), президент Духовного Ведичного Центру Даянанд, Навчального і благодійного товариства (Нью Делі), попечитель Фонду Пілот Баба Гуан Сангам, голова Центру дитячої освіти (Делі), доктор Вачаспати Кульвант прочитав захоплюючу лекцію про базові принципи Аюрведи «Концептуальна еволюція в Аюрведі: з точки зору Гуни».

Представив гостя та коротко анонсував тематику його лекції ректор, професор Анатолій Українець. Також він повідомив, що після ознайомлення з нашим університетом, доктор Кульвант зацікавився можливістю навчання у НУХТ студентів із Індії.

Безпосередньо свою лекцію фахівець розпочав із визначення Аюрведи. Присутні дізналися, що назва утворена з двох коренів найдавнішої на землі мови - санскриту: «аюх» (довге життя) і «веда» (знання). Отже, Аюрведа пропонує повне глибокого змісту всебічне знання про здоровий спосіб життя і світогляд про те, як перебувати в гармонії з природою. Це безсмертне знання як прожити життя, система зцілення. І, на думку доктора Кульванта, Україна повинна мати таку безцінну систему лікування.

Також у рамках ввідної лекції фахівець розповів, що Аюрведа заснована на передумові про те, що життя являє собою розумну взаємодію Атми (вищої Душі), манаса (розуму), індрій (почуттів) і шаріри (тіла). Вони є осередком п’яти щільних першоелементів, які беруть участь у формуванні конституції кожного індивідуума, яка називається пракрити. Вона, в свою чергу, визначається балансом життєвих сил трьох фізичних енергій - вати, пітти і капхи і трьох розумових енергій - саттви, раджаса і тамаса. Доктор Кульвант коротко охарактеризував всі названі поняття й резюмував, що Аюрведа думає про кожного з нас – ті, хто здорові, стануть ще здоровішими, а ті, хто не дуже здоровий – вилікуються. Всі зможуть стати сильнішими й красивішими. 

Подякувавши за увагу, індійський фахівець підтвердив зацікавленість у навчанні індійських студентів у нашому виші, зокрема на освітніх програмах технологічного та хімічного спрямування.

Протягом свого перебування у НУХТ доктор Кульвант прочитає ще низку лекцій: «Аюрведа: антична наука цілісного здоров’я», «Співвідношення між Дошами і Раса: вплив сонячного місяця та індивідуальної енергії на основі сезону», «Введення в Панчакарма Шодхан - Дії Панчакарми - Дія очищення», «Трав’яна медицина як підсилювач пам’яті», «Йога та здоров’я», «Йога для лікування стресу», «Йога для покращення пам’яті: огляд на основі доказів», «Методи релаксації при управлінні психосоматичними розладами», «Духовність у терапевтичній системі».

Лекції відбуватимуться щодня в аудиторії А-439. Початок – о 10:00. Запрошуємо всіх бажаючих!

Опублікований: 14-05-2018
Читайте також:
Фахівці кафедри технології оздоровчих продуктів активно готуються до вступної кампанії

16 лютого 2017 року асистент кафедри технології оздоровчих продуктів Артем Ущаповський відвідав Варвинську районну гімназію, що на Чернігівщині, де провів бесіду з випускниками – майбутніми абітурієнтами. Впродовж бесіди викладач надав докладну інформацію, щодо умов вступу і навчання в нашому університеті, познайомив із повним переліком освітніх п...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Фахівці кафедри технології оздоровчих продуктів активно готуються до вступної кампанії 17 лютого 2017

Дорогою добра прямують студенти Вінницького коледжу НУХТ

День Святого Миколая є одним із найулюбленіших усіма дітьми свят. На нього чекають мільйони малюків адже, окрім подарунків, він приносить у кожну оселю радість, надію, любов і щедро дарує кожному віру у здійснення найзаповітніших мрій, закладає в дитячі душі світлі почуття доброти і втіхи. У Вінницькому коледжі нашого університету стало гарною тра...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Дорогою добра прямують студенти Вінницького коледжу НУХТ 27 грудня 2019

Наукова молодь НУХТ підкорює Європу

Кафедра машин і апаратів харчових та фармацевтичних виробництв пишається багаторічною співпрацею із Факультетом харчової інженерії Університету «Штефан чел Маре» міста Сучави (Румунія). Партнери всіляко підтримують спільні наукові та освітні проекти, беруть участь у наукових заходах нашого університету і постійно сприяють участі наших студентів і н...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Наукова молодь НУХТ підкорює Європу 21 листопада 2018

Практичну допомогу промисловості надають фахівці кафедри технології зберігання і переробки зерна

Професор кафедри технології зберігання і переробки зерна Ігор Гапонюк виступив із двома доповідями – «Особливості режимів та способів управління закордонними сушарками» та «Інноваційні технології зберігання зерна експортного призначення в металевих ємностях» перед керівниками підрозділів агрохолдингу «Астарта». Загальна тривалість виступу була близ...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Практичну допомогу промисловості надають фахівці кафедри технології зберігання і переробки зерна 02 квітня 2019