На кафедрі технології хлібопекарських і кондитерських виробів відбувся науковий семінар «Хлібопекарські дріжджі, аспекти застосування», який провела керівниця пекарського центру «Лесаффр Україна», кандидатка технічних наук Світлана Шинкаренко.
Французька компанія «Лесаффр» є одним із найбільших світових виробників дріжджів, стартових культур для заквасок та інших хлібопекарських інгредієнтів.
Тема семінару обрана не випадково, адже дріжджі належать до основної сировини хлібопекарського виробництва, а їх якість впливає на параметри технологічного процесу та якість готової продукції. Світлана Шинкаренко розповіла про асортимент дріжджів який компанія виробляє та реалізує на ринку, зокрема, багато уваги приділила продукції Криворізького дріжджового заводу, що належить компанії «Лесаффр».
Фахівчиня розповіла про особливості життєдіяльності дріжджових клітин залежно від умов середовища (рецептурного складу виробів, температурного режиму приготування напівфабрикатів і заморожування тістових заготовок, наявності консервантів тощо). Корисною була інформація щодо рекомендацій використання різних товарних форм дріжджів у хлібопекарській галузі. Особливу увагу Світлана Шинкаренко акцентувала на рекомендаціях щодо правильного вибору штаму та типу товарних дріжджів у технологіях різних груп хлібобулочних виробів (для хліба та здобних виробів, для заморожених напівфабрикатів, заготовок для піци тощо). Не оминули питання правильного зберігання дріжджів в умовах хлібопекарських підприємств.
На семінарі були присутні викладачі та аспіранти кафедри технології хлібопекарських і кондитерських виробів. Колектив кафедри висловлює вдячність шановній Світлані Шинкаренко за таку змістовну доповідь, бажає успіхів у професійній діяльності.
Матеріали семінару будуть використані під час викладання дисциплін «Сировина для харчових продуктів», «Технології хлібобулочних виробів», «Низькотемпературні та екструзійні технології», «Практичні проблеми в технологіях борошняних, кондитерських виробів та харчоконцентратів», які передбачені освітньою програмою підготовки здобувачів вищої освіти освітніх ступенів «Бакалавр» і «Магістр».