9 серпня розпочалася SUES Summer School, розрахована на представників редколегій наукових журналів, співробітників академічних видавництв, бібліотекарів. Літня школа організована у межах ініціативи Supporting Ukrainian Editorial Staff (SUES) і працюватиме протягом серпня-вересня 2022 року.
Формат цього проєкту передбачає проведення вебінарів українською та англійською мовами, під час яких розглядатимуться питання стандартів видавничої практики.
Тренерками першого вебінару «Індексація журналів у Директорії журналів відкритого доступу (DOAJ)» виступили Ірина Кучма (EIFL) і Наталія Калюжна (ДНТБ України). Вони розповіли, чому важливо представити свій журнал у DOAJ, як правильно заповнювати заявку, на що потрібно звернути увагу на етапі розроблення вебсайту видання. Асоційовані редакторки DOAJ познайомили з ключовими критеріями включення у Директорію та поширеними причинами відмов.
16 серпня об 11:00 фахівчині проведуть вебінар українською мовою «Авторське право та електронні ліцензії». Йтиметься про переваги використання електронних ліцензій «Creative Commons» та їхнє поєднання із авторським правом.
Бажаючі ще встигають зареєструватися. Це можна зробити за посиланням.
5 вересня об 11:00 під час вебінару англійською мовою «Кращі практики видання журналів» представники Європейської асоціації наукових редакторів (EASE) Ніколас Дункан і Ядранка Стояновскі розкажуть про найкращі видавничі практики наукової літератури, правила розроблення видавничих політик, обмін метаданими, етику публікаційної діяльності та рецензування.
Реєстрація за посиланням.
Нагадаємо, Supporting Ukrainian Editorial Staff (SUES) – ініціатива, спрямована на підтримку українських редакторів і працівників редакцій наукових видань, яка започаткована коаліцією європейських організацій та установ, що працюють у сфері відкритої наукової комунікації на чолі з OPERAS (Європейська дослідницька інфраструктура з розвитку відкритої наукової комунікації у галузі гуманітарних та суспільних науках). До коаліції також входять Інститут досліджень літератури Польської Академії Наук, DOAJ (Директорія журналів відкритого доступу), DOAB (Директорія книг відкритого доступу), EIFL (Електронна інформація для бібліотек) та група з 20 французьких академічних видавництв, що є членами Європейської асоціації академічних видавців (AEUP).