Н У Х Т

Презентація професійних блоків вибіркових дисциплін кафедри технології оздоровчих продуктів

11 травня 2022

Презентація професійних блоків вибіркових дисциплін кафедри технології оздоровчих продуктів

10 травня дирекція Навчально-наукового інституту харчових технологій організувала зустріч викладачів випускових кафедр зі здобувачами 2 курсу інституту для презентації професійних блоків вибіркових дисциплін кожної кафедри.

Звичайно ж кожна кафедра хотіла привернути увагу здобувачів до свого напряму, зацікавити їх, запросити продовжити навчання за певним профілем. 

Таку ж мету переслідувала і кафедра технології оздоровчих продуктів, яка готує фахівців з технологій харчових продуктів оздоровчого і профілактичного призначення.

Ця спеціальність – наймолодша з усіх харчових технологій. Словосполучення «оздоровче харчування» вперше прозвучало в 1992 році на Міжнародній конференції в Римі. А вже сьогодні здорове харчування стало світовим трендом: за даними 2019 року, світовий ринок реалізував оздоровчої продукції на 167 млрд. дол. США. Популярність цього виду харчування постійно зростає, як і зростає потреба у фахівцях нового покоління.

А з чого все починалося? Ось основні віхи цього шляху:

1987 рік – поява функціональних продуктів у Японії.
1992 рік – Міжнародна конференція в Римі з питань харчування. Вперше прозвучав термін «здорове харчування».
1999 рік – відкриття в нашому університеті (тоді – Український державний університет харчових технологій, УДУХТ) нової спеціальності.
2001 рік, 1 вересня – наказ про створення кафедри технології оздоровчих продуктів.
2005-2022 роки – підготовлено понад 600 технологів з оздоровчого харчування принципово нової формації.
Сьогодні – «Революція оптимального здоров’я».
Завтра і назавжди – світовий тренд здорового харчування і натуралізованих харчових продуктів.

І, як видно з цих даних, у 1999 році наш університет уперше в Україні відкрив нову спеціальність, яка всього за 23 роки стала найбільш затребуваною. А чому?

По-перше, вона поєднує найважливіші для кожної людини знання – знання про здоров’я, довголіття та як досягти всього цього за допомогою здорового харчування; по-друге, ця спеціальність універсальна, оскільки для виробництва оздоровчих продуктів використовують будь-які традиційні харчові середовища – зернові, борошняні, молочні, м’ясні тощо. Тому фахівець із оздоровчого харчування – це всебічно підготовлений спеціаліст, який добре розуміється на всіх харчових технологіях.

Спеціальність безпосередньо пов’язана з необхідністю опанування медичних знань, адже, як і медики, технологи оздоровчого харчування борються за здоров’я кожного, тільки медицина досягає цього за допомогою лікарських препаратів, а наші технологи – за допомогою спеціальних харчових продуктів.

Тому філософія кафедри технології оздоровчих продуктів, здобувачів і викладачів на сьогодні найактуальніша – здоров’я української нації.

У процесі презентації завідувачка кафедри, професорка Галина Сімахіна та викладачі дали детальну характеристику кожної спеціальної дисципліни, що їх вивчають здобувачі на кафедрі і які забезпечують їм майбутню професійну орієнтацію. Наприклад, завдяки вивченню дисципліни «Технологія природних вітамінів» понад 10 випускників кафедри працюють на фармацевтичних підприємствах, зокрема на Київському вітамінному заводі.

Бачення сучасних харчових технологій фахівцями кафедри:

- Подолання протиріччя між об'єктивною необхідністю зниження енергетичної цінності раціонів і застарілими уявленнями щодо корисності висококалорійних продуктів.
- Наявність мінорних компонентів (регуляторних) як основний чинник ефективного використання макро- і мікронутрієнтів.
- Налагодження випуску продуктів спеціального призначення.
- Розвиток індустрії здорового харчування, з точки зору медицини – дієтологічна допомога населенню.
- Розширення випуску продуктів для ентерального харчування.
- Зміна стереотипів вітчизняних виробників – припинення використання небезпечних харчових штучних добавок у харчових продуктах, особливо для дітей.
- Здорове харчування – для всіх громадян і необхідного рівня продовольчої безпеки.
- Продукти для здорового харчування – індикатори стилю життя, чинники позитивних емоцій, краси, здоров’я та активного творчого довголіття.
- Запровадити в Україні тренд натуралізації харчових збагачувачів і харчових продуктів.

Перші випускники кафедри (2003-2005 роки) запропонували ось такий девіз: «Цього ще ніхто не робив – а ми спробували! Стали першими! Залишаємось найкращими!». І всі наступні покоління здобувачів намагаються бути гідними цих високих слів.

У кінці презентації викладачі запросили всіх, кого зацікавили розглянуті питання, хто хоче творити нове і досі не знане, хто хоче стати справжнім фахівцем з технології оздоровчих продуктів, продовжити навчання на кафедрі технології оздоровчих продуктів. Адже для відновлення економіки України після перемоги у російсько-українській війні нам доведеться докласти багато зусиль для вирішення всіх завдань, і здорове харчування повинно забезпечити життєдіяльність кожного з нас.

Опублікований: 11-05-2022
Читайте також:
Здобувачі-заочники кафедри біотехнології продуктів бродіння і виноробства розпочали захисти дипломних проєктів

На кафедрі біотехнології продуктів бродіння і виноробства розпочалися захисти кваліфікаційних робіт здобувачів  освітнього ступеню «бакалавр» заочної форми навчання. Першого дня на захист були представлені 4 роботи. Студенти-випускники відповідно до майбутньої кваліфікації, яку отримували за освітньою програмою «Харчові технології та інженерія», п...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Здобувачі-заочники кафедри біотехнології продуктів бродіння і виноробства розпочали захисти дипломних проєктів 10 лютого 2022

Виправляти помилки в е-кабінетах і перевіряти розрахунок середнього бала атестата має приймальна комісія вишу, куди подано заяву

Якщо після подання заяви вступник виявив помилки в електронному кабінеті, то для їх виправлення йому потрібно звернутися до приймальної комісії закладу освіти, куди подана заява, – повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки. Зокрема, йдеться про неправильно розрахований середній бал, завантаження іншого документа замість скан-копії атестат...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Виправляти помилки в е-кабінетах і перевіряти розрахунок середнього бала атестата має приймальна комісія вишу, куди подано заяву 18 липня 2018

Третьокурсники-біотехнологи вчаться працювати в команді

Під час стажування у Delft University of Technology (Делфт ТУ, м. Делфт, Нідерланди) професор кафедри біотехнології та мікробіології Віктор Стабніков і доцент Інна Лич ознайомилися з особливостями підготовки майбутніх біотехнологів, серед яких на першому місці стоїть вміння працювати в команді. Таку саму вимогу висувають до наших випускників і робо...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Третьокурсники-біотехнологи вчаться працювати в команді 28 жовтня 2019

В організації навчального процесу у Навчально-науковому інституті харчових технологій використовуватиметься досвід австрійських коллег

Делегація викладачів Навчально-наукового інституту харчових технологій на чолі з директором Оксаною Кочубей-Литвиненко відвідала Університет природних ресурсів та природничих наук (BOKU) (м. Відень, Австрія) з метою ознайомлення з досвідом віденських колег щодо організації навчального процесу підготовки бакалаврів, магістрів та докторів філософії х...

ЧИТАТИ ДАЛІ

В організації навчального процесу у Навчально-науковому інституті харчових технологій використовуватиметься досвід австрійських коллег 06 лютого 2017