Н У Х Т

Перше у новому навчальному році засідання вченої ради університету

04 вересня 2025

Перше у новому навчальному році засідання вченої ради університету

Сьогодні відбулося перше у цьому навчальному році планове засідання вченої ради університету.

Ректор Олександр Шевченко розпочав його з привітання членів ради з початком нового навчального року та побажання наснаги й плідної роботи. Також він акцентував на пріоритетному наразі питанні безпеки усіх учасників освітнього процесу. Ректор наголосив, що першочерговим завданням є утримання наших укриттів у повній готовності до використання за призначенням та у разі оголошення сигналу «Повітряна тривога» забезпечення розміщення в них усіх без виключення здобувачів освіти, викладачів і співробітників відповідно до розроблених штабом цивільної оборони та техногенної безпеки алгоритмів. Очільник університету закликав членів ради не нехтувати особистою безпекою, постійно вести роз’яснювальну роботу зі здобувачами освіти й своїми підлеглими та контролювати виконання ними всіх інструкцій щодо порядку дій у випадку виникнення небезпечних ситуацій.

Далі вчена рада привітала колег, що відсвяткували дні народження між засіданнями, та приступила до розгляду питань порядку денного.

Першою заслухали доповідь директорки Центру моніторингу якості та координації освітньої діяльності університету Олени Подобій щодо підготовки до акредитації освітніх програм у 2025-2026 навчальному році.

Доповідачка нагадала мету й етапи акредитації освітніх програм та за якими критеріями здійснюється оцінювання звіту про самооцінювання освітньої програми. Також вона зазначила, що до плану акредитації на 2025-2026 н. р., затвердженого Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти, включені бакалаврські освітньо-професійні програми «Харчові технології та інженерія», «Технології харчування», «Екологія та екоменеджмент», «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції», магістерська – «Міжнародна економіка» та освітньо-наукові програми підготовки докторів філософії «Економіка», «Менеджмент» і «Маркетинг». Завершуючи доповідь, Олена Подобій побажала гарантам і проєктним групам успішних акредитацій.

Заслухавши і обговоривши доповідь директорки Центру моніторингу якості та координації освітньої діяльності університету, вчена рада ухвалила низку завдань для підготовки до успішного проведення акредитаційних експертиз, зокрема щодо внутрішнього самооцінювання відповідно до Критеріїв оцінювання якості освітніх програм, підготовки проєктів відомостей про самооцінювання і подання їх відповідальним особам за проведення акредитації відповідного факультету/інституту для проведення експертизи, після якої вони мають подати їх до відділу акредитації та Центру моніторингу якості та координації освітньої діяльності університету.

Комплексний план заходів з організації вступної кампанії 2026 року презентувала відповідальна секретарка приймальної комісії Юлія Запорожець. Вона зазначила, що Комплексним планом передбачено формування іміджу університету, проведення рекламних, інформаційних та організаційних заходів по забезпеченню прийому вступників до університету та його відокремлених структурних підрозділів у 2025-2026 навчальному році. Доповідачка наголосила, що Комплексний план заходів з організації вступної кампанії 2026 року має стратегічне значення і до його виконання мають долучатися всі без винятку викладачі та працівники університету аби сформувати потужний контингент вмотивованих вступників. При чому ця робота має носити системний й активний характер. Тому директори інститутів, декани факультетів, завідувачі кафедр відповідно до укладених договорів про співпрацю із загальноосвітніми навчальними закладами повинні до 15 вересня подати план заходів на 2025-2026 навчальний рік. До 15 вересня план проведення організаційних заходів зі здобувачами освіти для участі у них представників університету мають надати і директори фахових коледжів НУХТ.

За результатами розгляду цього питання вчена рада ухвалила схвалити Комплексний план заходів з організації вступної кампанії 2026 року.

Жваве обговорення присутніх викликала доповідь проректорки з науково-педагогічної та виховної роботи Лариси Арсеньєвої про послідовність реалізації норм Закону України від 06.06.2024 р. №3791-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо підтримки наукової роботи в закладах вищої освіти».

Доповідачка навела ключові зміни, що передбачаються Законом, зокрема: зменшення навчального навантаження науково-педагогічних працівників (максимальний обсяг навчальної роботи на одну ставку науково-педагогічного працівника не може перевищувати 30% робочого часу); підвищення значущості наукової роботи (науковий складник має становити щонайменше 30% робочого часу); запровадження нової категорії педагогічних працівників, якими можуть стати фахівці-практики, залучені до викладання без обов’язку провадити наукову діяльність; надання автономії ЗВО у встановленні норм і обсягів наукової роботи; перелік посад науково-педагогічних і педагогічних працівників закладів вищої освіти має бути визначений Кабінетом Міністрів України; педагогічні працівники призначаються на посаду та звільняються з посади керівником закладу вищої освіти; педагогічні працівники кожні п’ять років проходять атестацію, за результатами якої визначається відповідність працівників займаній посаді, присвоюються кваліфікаційні категорії, педагогічні звання. Вона зазначила, що на виконання Закону України №3791-IX розроблено проєкт постанови Кабінету Міністрів України, який передбачає зміни до кількох постанов КМУ, що визначають: перелік посад педагогічних і науково-педагогічних працівників; порядок надання щорічної відпустки тривалістю до 56 календарних днів; порядок встановлення надбавок; затвердження Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності.

Зважаючи на рекомендацію МОН, запровадити передбачені цим Законом зміни з 2026-2027 навчального року, вчена рада ухвалила протягом 2025-2026 н. р. удосконалити власну нормативну базу для планування 2026-2027 н. р. відповідно до вимог Закону України від 06.06.2024 р. №3791-IX.

Далі розглянули план роботи вченої ради університету на 2025-2026 навчальний рік, який представив ректор Олександр Шевченко. Він запропонував дати проведення планових засідань і теми обговорень. Вчена рада схвалила надані пропозиції й затвердила пропонований план роботи з приміткою щодо можливих змін і доповнень у порядку денному окремих засідань.

У поточних питаннях розглянули звіти докторантів, представлені проректором з наукової роботи Сергієм Токарчуком, і дали дозвіл на закордонне стажування доцентці кафедри технології хлібопекарських і кондитерських виробів Анастасії Шевченко.

До обговорення питань порядку денного активно долучилися ректор Олександр Шевченко, перший проректор Володимир Яровий, начальниця навчального відділу Тетяна Янюк, директорка Навчально-наукового інституту харчових технологій Оксана Кочубей-Литвиненко, деканка факультету готельно-ресторанного та туристичного бізнесу імені проф. В.Ф. Доценка Віта Цирульнікова, завідувач кафедри машин і апаратів харчових та фармацевтичних виробництв Олександр Гавва, завідувач кафедри технології м’яса і м’ясних продуктів Василь Пасічний, завідувач кафедри електропостачання і енергоменеджменту Сергій Балюта, завідувач кафедри теплоенергетики та холодильної техніки Валентин Петренко.

Завершуючи засідання, голова ради, ректор Олександр Шевченко подякував колегам за активну роботу й побажав натхнення, сил і терпіння. Разом і далі тримаємо освітній і науковий фронт!

Опублікований: 04-09-2025
Читайте також:
Ми шукаємо талановиту молодь: відбулася зустріч зі старшокурсниками Сумського фахового коледжу НУХТ

Фахівці Центру моніторингу якості та координації освітньої діяльності продовжують знайомити майбутніх вступників з нашим університетом й освітніми пропозиціями наших навчально-наукових інститутів і факультетів. Наразі триває цикл зустрічей зі старшокурсниками фахових коледжів НУХТ, до яких долучаються представники навчальних підрозділів, приймально...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Ми шукаємо талановиту молодь: відбулася зустріч зі старшокурсниками Сумського фахового коледжу НУХТ 14 лютого 2024

Із організацією виробництва органічного морозива ознайомилися магістранти в процесі переддипломної практики

Акціонерне товариство «РУДЬ» є лідером серед українських виробників морозива. Продукція компанії не лише задовольняє потреби споживачів, а й перевищує їхні очікування. Навіть найбільш вимогливі покупці можуть знайти в асортименті продуктів те, що їм до вподоби. Завдяки європейському підходу до розвитку, компанія «Рудь» випустила «Ескімос-Organic» —...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Із організацією виробництва органічного морозива ознайомилися магістранти в процесі переддипломної практики 08 липня 2025

Магістри-заочники спеціальності «Туризм» успішно захистили свої кваліфікаційні роботи

На кафедрі туристичного та готельного бізнесу відбувся захист кваліфікаційних робіт магістрів заочної форми навчання зі спеціальності 242 «Туризм». Екзаменаційну комісію очолив д.г.н,  професор,  заслужений працівник освіти України, академік Академії наук вищої освіти України Петро Масляк. До складу комісії також увійшли: завідувач кафедри туристи...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Магістри-заочники спеціальності «Туризм» успішно захистили свої кваліфікаційні роботи 19 лютого 2019

Методики якості

На кафедрі технології зберігання і переробки зерна продовжується навчальний процес і проведення ознайомлювально-виробничої практики для студентів другого курсу Навчально-наукового інституту харчових технологій. Цього разу студенти груп ТІ-2-9, ТІ-2-10 у супроводі старшого викладача кафедри Інни Ноздрюхіної та асистента кафедри Тетяни Тракало відвід...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Методики якості 24 січня 2018