Н У Х Т

Онлайн-лекція для другокурсників-харчовиків від фахівців кафедри біотехнології і мікробіології

08 травня 2020

Онлайн-лекція для другокурсників-харчовиків від фахівців кафедри біотехнології і мікробіології

Сьогодні професія технолога харчових виробництв є однією з найбільш затребуваних на ринку праці. Адже люди споживають їжу щодня, а якісні продукти харчування та напої є одними з основних факторів, які впливають на здоров’я та самопочуття людини. Саме з їжею організм отримує необхідну кількість поживних речовин, мікроелементів і вітамінів, необхідних для нормального функціонування органів і систем. Майбутні технологи 2 курсу спеціальності 181 «Харчові технології» вже мали змогу, як теоретично, так і практично ознайомитися зі сучасними підходами до основ виробництва харчових продуктів.

Проте, слід врахувати, що харчова сировина та продукти є сприятливим середовищем для розвитку мікроорганізмів. Знання характеру мікробіоти продуктів харчування та мікробіологічних процесів, які в них відбуваються, необхідні фахівцям із харчових технологій для організації правильного зберігання, оброблення сировини, виготовлення продукції та її реалізації. Адже продукти харчування можуть нести в собі і мікробіологічні ризики, які є одними з найбільш небезпечних і призводять до реальних негативних наслідків для здоров’я людини. Тому опанування здобувачами дисципліни «Мікробіологія для харчових виробництв» є важливим кроком у розумінні питань виявлення небезпечного агента, оцінюванні ризику та запобіганні мікробіологічного забруднення продукту, що дозволить уникнути погіршення здоров’я або виникнення захворювань споживача та, врешті решт, стати компетентним фахівцем галузі у питаннях безпечності продукції.

Звичайно, в умовах карантину здобувачам доводиться основну частину матеріалу дисципліни опановувати самостійно. Проте, таку цікаву і актуальну тему як «Патогенні мікроорганізми. Інфекція та імунітет» викладачі кафедри біотехнології та мікробіології, доценти Наталія Грегірчак та Ольга Слободян запропонували їм розглянути у форматі відеоконференції.

Своїми враженнями від такого формату роботи поділилися:

Олександра Кужинівська (група ТІ-2-3): «Дуже сподобався інтерактив. Цікаві тести. Отримала відповіді на питання, які цікавили».

Дар’я Мороз (група ТІ-2-2): «Дякуємо за лекцію, було дуже цікаво та інформативно. Така лекція допомагає закріпленню та розумінню матеріалу».

Ольга Розмеріця (група ТІ-2-4): «Мені дуже сподобався такий формат лекції, оскільки він є одним з єдино можливих під час дистанційного навчання. Ми зупинилися на важливих моментах даної теми, розширили деякі поняття, що були стисло подані у презентації на сайті. Таким чином інформація засвоюється краще, ніж при звичайному самостійному прогляданні матеріалу. Також хотілося б більше тестів для перевірки власної уважності».

Тетяна Мучич (група ТІ-2-4): «Хочу подякувати вам за таку чудову ідею та за можливість поспати до 11 години. Мені дуже сподобалося те, що лекція супроводжувалася презентацією та те, що ми закріпили цей матеріал тестами (можливо можна було б збільшити їх кількість). Також ці лекції корисні тим, що у викладача можна відразу запитати незрозумілі для нас речі!».

Яна Немерована (група ТІ-2-1): «Мені сподобався такий формат лекції, для себе було цікаво послухати про патогенні мікроорганізми, що викликають захворювання, в процесі лекції вдалося законспектувати матеріал».

Катерина Азаренко (група ТІ-2-1):«Я ніколи не могла собі уявити, що буду навчатися дистанційно. Зараз, у зв‘язку з пандеміологічною ситуацією у світі студенти та викладачі вимушені проводити лекції у спеціальних програмах. Сьогодні доцент кафедри біотехнології і мікробіології Наталія Миколаївна Грегірчак прочитала цікаву та корисну лекцію «Патогенні мікроорганізми. Інфекція та імунітет». Завдяки, зрозумілим поясненням матеріалу, тестам на закріплення знань та прикладам із життя ми зможемо використовувати отриманні знання навіть у повсякденному житті. Вивчайте мікробіологію та будьте здорові!».

 

Опублікований: 08-05-2020
Читайте також:
Триває онлайн-спілкування здобувачів кафедри машин і апаратів харчових і фармацевтичних виробництв із колегами з Берлінського університету прикладних наук

НУХТ – наша alma mater. Сам це було темою сьогоднішньої, вже третьої онлайн-конференції здобувачів і викладачів кафедри машин і апаратів харчових і фармацевтичних виробництв із групою студентів і професорів Берлінського університету прикладних наук. Кожний із учасників мав змогу поділитися своєю історією про місце та значення університету в його ж...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Триває онлайн-спілкування здобувачів кафедри машин і апаратів харчових і фармацевтичних виробництв із колегами з Берлінського університету прикладних наук 20 листопада 2020

Науково-технічна бібліотека університету презентує Інструкцію для пошуку навчально-методичної літератури у фонді бібліотеки

Фахівці Науково-технічної бібліотеки університету постійно працюють над удосконаленням системи надання послуг користувачам. У поміч їм була розроблена покрокова «Інструкція для пошуку у фонді Науково-технічної бібліотеки навчально-методичної літератури з навчальних дисциплін», за допомогою якої можна ознайомитись, здійснити підбір та проаналізуват...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Науково-технічна бібліотека університету презентує Інструкцію для пошуку навчально-методичної літератури у фонді бібліотеки 07 лютого 2017

Розпочався локальний моніторинг бакалаврської освітньої програми «Технології харчування»

На кафедрі технології ресторанної і аюрведичної продукції 12 січня відбулося засідання робочої групи освітньо-професійної програми «Технології харчування» бакалаврського рівня у складі професора кафедри і гаранта освітньої програми Олега Кузьміна, доцентів Володимира Захарова, Ірини Корецької, Наталії Стукальської; зовнішніх стейкхолдерів – директо...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Розпочався локальний моніторинг бакалаврської освітньої програми «Технології харчування» 17 січня 2024

Зорієнтуватися у вирі освітніх пропозицій допоможуть наші викладачі

Доцентка кафедри технології ресторанної і аюрведичної продукції Ірина Силка відвідала спеціалізовану школу І-ІІІ ступенів №152 з поглибленим вивченням англійської мови Деснянського району міста Києва, де поспілкувалася з учнями 11 А класу (керівниця – Тетяна Кузьменко). Під час зустрічі обговорили умови вступу 2024 року. Викладачка розповіла про о...

ЧИТАТИ ДАЛІ

Зорієнтуватися у вирі освітніх пропозицій допоможуть наші викладачі 26 квітня 2024