28 травня 2026 року у залі засідань відбулося планове засідання вченої ради університету.
Розпочали зі вручення нагород, відзнак і сертифікатів про підвищення кваліфікації. Зокрема, заступник голови вченої ради, перший проректор Володимир Яровий вручив:
- нагрудний знак МОН «Відмінник освіти» директорці Центру моніторингу якості і координації освітньої діяльності університету, доцентці Олені Подобій;
- нагрудний знак «Подяка ректора» доцентові кафедри інформаційних технологій, штучного інтелекту і кібербезпеки Володимиру Овчаруку;
- сертифікати про підвищення кваліфікації за Програмою розвитку академічних менеджерів професоркам Ларисі Арсеньєвій і Оксані Кочубей-Литвиненко, доцентам Віті Цирульніковій, Наталії Слободян, Олені Андріюк, Оксані Петруші, Олексію Губені.
Привітавши колег із отриманням відзнак і сертифікатів, а також членів ради, що відсвяткували дні народження між засіданнями, вчена рада перейшла до розгляду питань порядку денного – кадрових питань, виховної роботи в університеті, стану забезпечення безпеки життєдіяльності колективу і відповідних умов праці, навчання та проживання в гуртожитках у літній період, виконання комплексного плану заходів з організації вступної кампанії 2026 року і планів заходів по забезпеченню якості підготовки фахівців і розвитку наукової діяльності у Навчально-науковому інженерно-технічному інституті ім. акад. І.С. Гулого та на факультеті біотехнології та екологічного контролю, а також поточних питань.
Кандидатів на присвоєння вчених звань представила вчена секретарка університету Наталія Мельник. Вона надала коротку характеристику кожному претендентові, навела дані щодо їхніх останніх досягнень, підвищення кваліфікації та публікаційної активності. До складу лічильної комісії для проведення процедури таємного голосування по цьому питанню обрали завідувача Проблемної науково-дослідної лабораторії університету Андрія Мариніна, начальника відділу кадрів Сергія Беседу і голову студентської ради Навчально-наукового інституту харчових технологій Івана Дюбакіна.
Поки працювала лічильна комісія, вчена рада заслухала доповідь проректорки з науково-педагогічної та виховної роботи Лариси Арсеньєвої щодо стану виховної роботи в університеті. Вона навела перелік заходів, до яких були залучені здобувачі освіти протягом навчального року, та ґрунтовно проаналізувала усі аспекти виховної роботи – патріотичне виховання та корпоративну єдність, інтернаціональне виховання та розвиток лідерських якостей, трудове та професійне виховання, фізичне виховання, благодійну та волонтерську діяльність тощо.
За результатами розгляду цього питання вчена рада ухвалила низку доручень Раді з виховної роботи, деканам факультетів і директорам інститутів, завідувачам кафедр і наставникам академічних груп.
Проректор з навчально-виробничої діяльності та розвитку Олександр Бессараб і проректор з соціально-побутових питань Микола Копера висвітлили заходи, вжиті для своєчасної та якісної підготовки аудиторного і лабораторного фонду, корпусу фізичного виховання, службових приміщень структурних підрозділів, навчальних корпусів і гуртожитків студмістечка до нового навчального року та роботи в осінньо-зимовий період в умовах дії воєнного стану.
Про виконання комплексного плану заходів з організації вступної кампанії 2026 року доповіла відповідальна секретарка приймальної комісії Юлія Запорожець. Вона детально зупинилася на всіх позиціях плану й прокоментувала стан їх виконання, навела позитивні практики й вказала на слабкі моменти.
За результатами розгляду цього питання вчена рада ухвалила схвалити виконання комплексного плану заходів з організації вступної кампанії 2026 року станом на 28 травня. Разом із тим було ухвалено низку доручень керівникам структурних підрозділів, завідувачам кафедр, відповідальній секретарці приймальної комісії і раді студентського самоврядування університету.
Далі розглянули звіти директора Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С. Гулого Сергія Блаженка та деканки факультету біотехнології та екологічного контролю Наталії Грегірчак про виконання плану заходів по забезпеченню якості підготовки фахівців і розвитку наукової діяльності у їхніх підрозділах.
Доповідачі надали детальну інформацію про контингенти здобувачів освіти, навчальний і виховний процеси, успішність студентів, формування у них hard skills і soft skills, наукову і міжнародну діяльність колективів підрозділів, матеріально-технічні бази, співпрацю зі стейкхолдерами, академічну мобільність здобувачів освіти і викладачів, культурні, спортивні, профорієнтаційні заходи, волонтерську і благодійну діяльність.
Серед останніх вагомих здобутків здобувачів освіти Навчально-наукового інженерно-технічного інституту ім. акад. І.С. Гулого – перемога у Всеукраїнському конкурсі фахової майстерності ChillPro Students Awards 2026, співорганізатором якого була кафедра теплоенергетики та холодильної техніки нашого університету. Директор інституту Сергій Блаженко з приємністю вручив головуючому на засіданні заступнику голови вченої ради Володимиру Яровому подяку університетові за організацію змагання.
Наприкінці розглянули поточні питання – затвердили склади разових спеціалізованих вчених рад з розгляду дисертацій на здобуття наукового ступеня «доктор філософії», нову редакцію Положення про конкурс, Політику відкритої науки, посібники до друку, зміни до Правил прийому до університету у 2026 році та надали дозволи на закордонні відрядження для стажування й проходження практики здобувачам і викладачам у Німеччині та Чехії.
Наостанок заслухали голову лічильної комісії Андрія Мариніна, який оприлюднив результати таємного голосування по кадрових питаннях. Переважною більшістю голосів усі претенденти були підтримані вченою радою. Присутні привітали колег оплесками.
На цьому порядок денний був вичерпаний, і оскільки зауважень чи пропозицій не надійшло, заступник голови ради, перший проректор Володимир Яровий закрив засідання, подякувавши присутнім за активну й плідну роботу і побажавши наснаги та успіхів.