Кафедра іноземних мов професійного спрямування постійно знаходиться в пошуку нових форм і методів викладання іноземних мов. Цьому сприяють різноманітні заходи іноземними мовами – конкурси, розмовні клуби, зустрічі, тематичні презентації.
У вивченні англійської мови особлива увага має приділятися говорінню, оскільки в Україні на законодавчому рівні закріплюється статус англійської, як мови міжнародного спілкування.
Цікавим досвідом свого навчання можуть поділитися здобувачі освіти 4 курсу Навчально-наукового інституту харчових технологій, групи ХЕ-4- 12 ( викладачка – Любов Сапон-Аблязова). На студентському форумі, де вони представляли свої презентації за професійною тематикою, новизною, актуальністю і складністю теми увагу привернула доповідь Аліни Коваленко «Їжа майбутнього» («Food in the future»).
Презентація з використанням PowerPoint є звичною формою ведення ділового спілкування, бізнес-конференцій і зустрічей. Студенти НУХТ досконало володіють комп’ютерними технологіями, а представленню презентацій англійською мовою, прийомам роботи з аудиторією, подоланню психологічних бар’єрів вони навчались, обираючи на кожне заняття тему розмови і готуючи її представлення в обмежений, короткий час. Обов’язковою умовою для представлення теми, якою б простою вона не здавалась («Моє рідне місто», «Українська їжа», «Відпочинок моєї мрії» та ін.), була оригінальність підбору і подання матеріалу, вміння тримати увагу слухачів.
Викладачі кафедри сподіваються, що здобутий на практичних заняттях з англійської мови досвід допоможе випускникам освітнього ступеня «бакалавр» у їхній подальшій професійній діяльності.