Н У Х Т

Біотехнології та біоінженерія

Факультет біотехнології та екологічного контролю

Факультет біотехнології та екологічного контролю

Контактна інформація
01601, м. Київ, вул. Володимирська 68,
корп. «А», ауд. 442
тел.: (044) 287-90-09, (044) 287-91-23
e-mail: btec.nuft@gmail.com

Cторінка факультету

Код та назва спеціальності

Освітня програма

Біотехнології та біоінженерія

Форма навчання

Денна, Заочна

Освітній ступінь

Доктор філософії

Підготовка фахівців освітньо-наукового ступеня «Доктор філософії» у галузі знань 16 «Хімічна інженерія та біоінженерія» за спеціальністю 162 «Біотехнології та біоінженерія»

На сьогодні біотехнологія є одним з головних науково-практичних напрямів ХХІ ст., що визначають рівень світової цивілізації. Кожна країна намагається знайти своє місце у цій гонці, отримати свій «біотехнологічний паспорт». На думку експертів, саме рівень і стан розвитку біотехнології буде одним з найважливіших критеріїв оцінки розвитку тої чи іншої держави у ХХІ ст. Україна, яка обрала Європейський шлях розвитку, не може стояти осторонь стрімкого розвитку біотехнології – наукового напряму, що поєднує досягнення в галузі наук про життя з інженерним їх втіленням.

Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія» є багатопрофільною універсальною спеціальністю, що поєднує комплекс біологічних, хімічних та інженерних наук, завдяки чому  відповідні фахівці є затребуваними не тільки у  біотехнологічному  секторі, а й  в інших галузях промисловості (харчова, хімічна, фармацевтична, охорона здоров’я, охорона довкілля  тощо).

Ціллю освітньо-наукової програми «Біотехнологія» є підготовка докторів філософії з  біотехнологій та біоінженерії, здатних розв’язувати комплексні проблеми в галузі професійної та/або дослідницько-інноваційної діяльності у сфері з біотехнологій та біоінженерії, що передбачає глибоке переосмислення наявних та створення нових цілісних знань та/або професійної практики.

Першою особливістю освітньо-наукової програми «Біотехнологія» є виокремлення з багатьох аспектів  біотехнології традиційного для кафедри напряму, що стосується вдосконалення існуючих та розробці нових технологій мікробного синтезу практично цінних метаболітів. Фокусування програми саме  на такому аспекті  біотехнології є традиційним для кафедри і бере свій початок з 60-х років ХХ ст.

Другою особливістю є відповідне матеріально-технічне забезпечення, оскільки реалізація ОНП, яка фокусується  на використанні  мікроорганізмів для одержання практично цінних метаболітів можлива в умовах, що забезпечують роботу з мікроорганізмами.

Третьою особливістю програми є наявністьна кафедріобладнання, що дає можливість не тільки розробляти технології мікробного синтезу, а й масштабувати їх на ферментаційне обладнання.

Четвертою особливістю єтісна співпраця  з Інститутами Національної академії наук України, що дає можливість виконувати фрагменти наукової роботи на їх базі.

П’ятою особливістю є високий рівень забезпечення освітніх компонент програми навчально-методичною літературою, стабільно високий щорічний набір здобувачів, захист у  встановлені  терміни усіх випускників  аспірантури.

Шостою особливістю програми є висока якість кадрового забезпечення, про що свідчить Сертифікат про акредитацію (освітньо-наукова програма «Біотехнологія» акредитована з визначенням «зразкова», Сертифікат № 3314 від 20.05.2022).

Детальніша інформація на сайті кафедри біотехнології і мікробіології

btmb.com.ua (вкладка «Аспірантура»)

Остання зміна: 26 квітня 2024

Терміни та вартість навчання

Денна форма навчання
Заочна форма навчання

вступ в аспірантуру

  • Для вступу у 2024 році потрібно надати результати Єдиного вступного іспиту (ЄВІ) за 2023 або 2024 рік. Оцінка за іноземну мову має бути не менше ніж 130 балів, а за тест загальної навчальної компетентності (ТЗНК) — не менше ніж 100 балів. Результати ЄВІ будуть автоматично внесені до вашої картки в Єдиній державній електронній базі з питань освіти (ЄДЕБО).
  • Для конкурсного відбору осіб, які вступають на навчання для здобуття ступеня доктора філософії, зараховуються бали вступних іспитів зі спеціальності та іноземної мови, а також результати інших форм вступних випробувань (у формі іспитів, співбесід, презентацій дослідницьких пропозицій чи досягнень), якщо вони передбачені Правилами прийому.
  • Умовою допуску до вступного іспиту з іноземної мови є наявність позитивного результату складання ЄВІ (єдиного вступного випробування з іноземної мови), отриманого вступником в 2024 році.
  • ...

Детальніше

 

 

Детальніше про ВСТУП перейти