Підготовка фахівців у галузі знань 13 «Механічна інженерія» освітнього ступеня «Бакалавр» за спеціальністю 133 «Галузеве машинобудування» та освітньою програмою «Інжиніринг харчових та біотехнологічних виробництв»
Сучасні галузі економіки України, такі як харчова, фармацевтична та біотехнологічна промисловість, є високотехнологічними секторами, де велике значення має якісна технічна освіта. Фахівці з відповідною кваліфікацією, які мають знання в області інжинірингу, завжди є затребуваними та займають високооплачувані посади у цих сферах діяльності.
Інжиніринг – забезпечення життєвого циклу технічного об’єкту (обладнання, машин, апаратів, агрегатів, потокових лінії, технологічних комплексів), від маркетингових досліджень до проектування, виготовлення, монтажу, експлуатації, технічного сервісу і утилізації.
Під час навчання на цій перспективній спеціальності здобувачі набувають загальні компетентності, які надають їм можливість використовувати інформаційні та комп'ютерні технології, застосовувати інженерні знання у практичних ситуаціях, вчитися і оволодівати сучасними знаннями та технологіями, працювати як самостійно, так і в команді.
За цією освітньою програмою здобувачі отримують унікальні теоретичні та практичні навички у сфері процесних явищ (механіки рідин та газів, тепло-масообміну, термодинаміки, гідромеханіки), які необхідні для проведення проектно-конструкторських та виробничо-технологічних робіт для виробництва продукції харчових, біотехнологічних та фармацевтичних виробництв.
Для виконання в майбутньому проектно-конструкторських робіт здобувачі вивчають ряд загально-інженерних дисциплін: наука про матеріали, технічна механіки, кінематика та динаміка машин, проектування деталей машин, конструювання технологічного обладнання та інші.
Особливу увагу приділяється вивченню інформаційних технологій, здобувачі набувають професійні компетентності при використанні найпопулярніших систем автоматизованого проектування, інженерних програмних засобів аналізу, систем комп’ютерного моделювання, мов програмування, інформаційних систем управління проектами та підприємствами: цифрове 3D прототипування та моделювання (CAD); дослідження гідродинамічних та теплових процесів (CFD); інтегрований інженерний аналіз конструкцій (CAE); управління виготовленням засобами з ЧПУ (CAM); 3D технології принтування (3D printing); мови програмування (VB, iLogic); управлення даними об’єкта (PDM); менеджмент життєвого циклу виробу (PLM).
При вивченні професійних дисциплін, здобувачі поглиблюють свої знання та навички в застосуванні сучасних аналітичних методів та комп'ютерних програмних засобів для вирішення інженерних завдань при впроваджені нового технологічного обладнання, систем мехатроніки і робототехніки та експлуатації існуючого устаткування, з урахуванням комерційних та економічних аспектів, оволодівають знаннями з систем управління якістю для забезпечення ефективної роботи на підприємствах.
Перевагами наших випускників є глибокі знання та практичні навички у сфері інжинірингу, а саме:
– сутності та закономірностей перебігу технологічних процесів та перетворень сировини у кінцевий продукт у галузях харчової та біотехнологічної промисловості;
– будови та принципу дії технологічного обладнання підприємств галузі, а також методик розрахунку його технологічних, конструктивних та інших параметрів;
– у сфері машинобудування під час виготовлення технологічного обладнання для харчових та біотехнологічних виробництв;
– сучасних систем автоматизованого проектування, інженерних програмних засобів аналізу, систем комп'ютерного моделювання, мов програмування, інформаційних систем управління проектами та підприємствами;
– організації виробництва якісної, безпечної та конкурентоспроможної продукції відповідно до міжнародних стандартів.
Фахівці з інжинірингу мають гарантовану можливість працевлаштування та успішного розвитку кар'єри у компаніях та організаціях. Вони можуть займати посади головних технічних менеджерів, керівників проектів, фахівців з технічного дизайну та проектування, конструкторів, спеціалістів з комп'ютерних систем автоматизованого проектування та інженерного аналізу, інженерів-механіків з експлуатації та технічного сервісу, науково-технічних співробітників, а також проводити аудит технічних систем.
Відповідно, якісна та сучасна інженерна освіта відкриває безліч перспектив для успішного професійного майбутнього. Вона не лише забезпечує здобувачів необхідними знаннями та навичками, але й допомагає розвивати креативність, аналітичні здібності та здатність до проблемного мислення.
Інженери вирішують складні технічні завдання, розробляють нові технології та вироби, що робить їх невід'ємною складовою будь-якої сучасної економіки. Тому, інженерна освіта - це важлива складова успішного шляху до професійного вдосконалення та досягнень.
Якісна, сучасна інженерна освіта – перспектива успішного професійного майбутнього!