Н У Х Т

Електротехніка та інформаційні технології

Інженерно-технічний інститут

Інженерно-технічний інститут

Контактна інформація
01601, м. Київ, вул. Володимирська 68
Корп. "А", ауд. 303.

Cторінка інституту

Код та назва спеціальності

141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка

Освітня програма

Електротехніка та інформаційні технології

Форма навчання

Денна, Заочна

Освітній ступінь

Бакалавр

Підготовка фахівців першого (бакалаврського) рівня вищої освіти у галузі знань 14 «Електрична інженерія» за спеціальністю 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» та освітньо-професійною програмою «Електротехніка та інформаційні технології»

electrotex-1.jpg

Створення цієї освітньої програми обумовлено тим, що найбільш ефективна робота будь-яких сучасних електротехнічних систем досягається тільки під управлінням інформаційних систем та технологій.

На сьогоднішній день освітня програма «Електротехніка та інформаційні технології» це унікальна в Україні освітня програма в рамках спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», яка поєднує два напрями знань:
- Електротехніка як інженерна галузь пов’язана з використанням електроенергії у виробничих процесах, комунальній сфері та побуті;
- Інформаційні технології та автоматизація в галузі електротехніки включають проектування систем управління потоками енергії та інформації; використання комп'ютерів, комп'ютерних мереж, систем зв'язку та технологій для передавання, обробки, зберігання, відображення інформації.

Мета освітньої програми «Електротехніка та інформаційні технології» полягає у підготовці висококваліфікованих і конкурентоспроможних на міжнародному ринку праці фахівців для наукових, освітніх і виробничих установ держави, в тому числі харчової галузі, здатних розв’язувати спеціалізовані задачі та практичні проблеми електроенергетики, електротехніки та електромеханіки, що передбачає застосування фундаментальних та інженерних наук, інформаційних технологій і характеризується комплексністю та невизначеністю умов.

 

Детальний опис програми знаходиться за посиланням.

Яка структура та зміст навчання?

electrotex-3.jpg

Програма базується на обов’язкових дисциплінах з інформаційних та комунікаційних технологій, електротехніки, електроенергетики, автоматизації. Вони можуть бути доповнені вибірковими компонентами, наприклад, в електромеханіці, енерговикористанні або комп'ютерній техніці. Це дає здобувачам широкий спектр інструментів, які дозволяють їм справлятися з постійно мінливими вимогами до інженерів-електриків.

Навчальні плани максимально наближені до європейських, що відкриває можливість участі в міжнародних програмах обміну студентами (Erasmus+ тощо) та подальшої участі в магістерських програмах «2 Дипломи» з отриманням національного диплому та диплому європейського ЗВО-партнера.

Центральний аспект програми ступеня - це міждисциплінарна інтеграція таких дисциплін: електротехніка, програмування, побудова та використання інформаційних систем, автоматика, промислові інформаційні мережі. Крім того, ступінь бакалавра в галузі електротехніки та інформаційних технологій надає соціальні навички та доповнює технічні та методологічні знання початковим досвідом роботи в інженерній практиці. 

Бакалаврська освітня програма «Електротехніка та інформаційні технології» розділена на дві фази навчання. Вивчаються дисципліни:

Дисципліни електротехнічного напрямку:

1.Техніка високих напруг; 

2.Теоретичні основи електротехніки;

3. Електричні машини;

4. Електричні системи та мережі;

5. Основи метрології та електричних вимірювань;

6. Математичні задачі енергетики;

7. Електричні апарати;

8. Електрична частина станцій та підстанцій;

9. Перехідні процеси в системах електропостачання;

10. Основи релейного захисту та автоматизації енергосистем;

11. Альтернативні джерела енергії в системах електропостачання;

12. Системи електропостачання.

Дисципліни інформаційних технологій та автоматизації:

  • Автоматизація та програмування;
  • Комп'ютерні мережі та розподілені системи;
  • Теорія автоматичного керування;
  • Електроніка та технічні засоби автоматизації
  • Мікропроцесорна техніка і програмування мікропроцесорних систем;
  • Основи автоматизованого  електроприводу;
  • Програмні засоби SCADA/HMI в електротехніці.

 

Які компетентності я набуваю?

electrotex-2.jpg

Як випускник, ви однаково кваліфіковані для початку кар'єри, а також для отримання подальшої вищої освіти. Випускники здатні самостійно чи в команді вирішувати складні професійні завдання. Крім того, освоєння наукових та інженерних основ професії дозволяє фахово використовувати їх для практичного вирішення проблем. Компетентності, отримані в навчанні на цій освітній програмі, дозволяють розробляти та експлуатувати електротехнічні пристрої та системи, оснащені автоматикою, інтегровані в інформаційно-керуючу систему підприємства.

Також ця освітня програма дає ґрунтовні знання в області інформаційних технологій, що дає можливість працювати в сфері розробки інформаційних комп'ютерних систем різного призначення, включаючи як апаратне, так і програмне забезпечення. Крім того, випускники розуміють етичні, екологічні, комерційні та промислові наслідки своєї діяльності.

Дуальна форма навчання

На старших курсах працює форма дуального навчання. Ця форма поєднує навчання студента в університеті на денній формі за спеціально розробленим графіком індивідуальних занять із його офіційним працевлаштуванням за фахом на підприємстві або організації  та обов’язковим навчанням (стажуванням) на робочому місці.  Кафедра співпрацює з Прат ДТЕК «Київські електричні мережі», щоб наші студенти отримували поєднання теорії з практикою.

electrotex-4.jpg

Які професійні можливості я маю?

Працевлаштування на підприємствах будь-якої організаційно-правової форми (державні, муніципальні, комерційні, некомерційні) та за будь- якими видами економічної діяльності. Випускники здатні виконувати професійну роботу за ДК 003:2010 за кваліфікаційними угрупуваннями:

-технічні фахівці-електрики;

-диспетчер електричної підстанції;

-електрик дільниці;

-електрик цеху;

-електродиспетчер;

-енергетик;

-енергетик виробництва;

-енергетик дільниці;

-енергетик цеху;

-енергетик гідровузла ;

-енергодиспетчер;

-технік-електрик;

-технік-енергетик;

-технік-конструктор (електротехніка);

-технік-технолог (електротехніка);

-техніки-програмісти;

-фахівець з інформаційних технологій.

Наші випускники проходять практику, а потім працюють на підприємствах (ПрАТ «ДТЕК Київські електромережі», КП «Київський метрополітен», ПрАТ «Оболонь», ПрАТ "ІНДАР", SEA Electrotechnique LLC, ТОВ «РЕНДЖИ Девелопмент»), в науково-дослідних установах (Інститут електродинаміки НАН України), енерговідділах профільних науково-дослідних інститутів («Укрдіпрохарчопром», ВАТ «Цукроавтомат»), проектних організаціях («Київпроект», «Укрдіпром'ясомолпром»), представництвах провідних і світових компаній у галузі електротехніки та автоматизації (Danfoss, Eaton, Mitsubishi, АВВ) та багатьох інших.

Контакти:

Е-mail: 141epemnuft@gmail.com

Сайт кафедри: https://sites.google.com/view/141epemnuft

Сторінка у Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100063463664035

YouTube-канал: www.youtube.com/@user-ee2ms8lm1q

TikTok-канал: https://www.tiktok.com/@epem.nuft_2023?_t=8jPpc5m6970&_r=1

Консультант– асистент, доктор філософії Зінькевич Петро Олексійович, е-mail: petrozinkevich@gmail.com

Остання зміна: 11 квітня 2024

Терміни та вартість навчання

Вартість навчання вказана за попередній рік

Денна форма навчання 19 700 грн за два семестри Термін навчання:
3 роки 10 місяців
Заочна форма навчання 12 600 грн за два семестри Термін навчання:
3 роки 10 місяців

на основі ПЗСО

  • для вступу і на бюджет, і на контракт потрібні результати НМТ з чотирьох предметів, три з яких будуть обовʼязковими (українська мова, математика, історія України), а один предмет – за вибором учасника (українська література, географія, біологія, фізика, хімія, англійська, німецька, французька, іспанська мова);
  • замість результатів НМТ 2024 року, можна буде використати результати НМТ 2022 або 2023 року, ЗНО 2021 років чи матурального іспиту;
  • вступники, які мають право на спеціальні умови вступу, зможуть узяти участь у конкурсному відборі на підставі співбесіди за тими ж предметами, які передбачено при складанні НМТ;
  • усі вступники мають написати мотиваційні листи, які додаватимуться до кожної поданої електронної заяви;
  • ...

Детальніше


на основі НРК5

  • вступники на основі НРК5 приймаються на навчання для здобуття ступеня бакалавра, зокрема зі скороченим строком навчання, з урахуванням вимог стандартів вищої освіти до рівня освіти осіб, які можуть розпочати навчання за освітніми програмами відповідної спеціальності та обсягу кредитів ЄКТС, необхідних для здобуття відповідного ступеня вищої освіти;
  • для вступу і на бюджет, і на контракт потрібні результати НМТ з чотирьох предметів, три з яких будуть обовʼязковими (українська мова, математика, історія України), а один предмет – за вибором учасника (українська література, географія, біологія, фізика, хімія, англійська, німецька, французька, іспанська мова);
  • замість результатів НМТ 2024 року, можна буде використати результати НМТ 2022 або 2023 року, ЗНО 2021 років чи матурального іспиту;
  • усі вступники мають написати мотиваційні листи, які додаватимуться до кожної поданої електронної заяви;
  • ...

Детальніше

 

 

Детальніше про ВСТУП перейти